نکات اصولی و بهداشتی نظافت در دوران کرونا

دسترسی سریع

بیماری COVID-19 می‌تواند از راه قطرات کوچکی که هنگام سرفه یا بازدم فرد مبتلا پخش می‌شوند، به دیگران سرایت کند. این قطرات بر روی اشیا و سطوح اطراف اشخاص می‌نشیند و افراد دیگر با لمس کردن این اشیا و سطوح و سپس دست زدن به چشم ها، بینی و دهان خود به COVID-19 مبتلا می‌شوند.

از آنجایی که عمر ویروس روی سطوح به جنس سطح، دمای محیط و رطوبت بستگی داشته و از ۲ ساعت تا ۹ روز متغیر است، لازم است سطوحی که احتمالاً به ویروس آلوده هستند، ضدعفونی (گند زدایی) شوند.

برای از بین بردن آلودگی و همچنین جلوگیری از عفونت های تماسی، نظافت سطوح از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به منظور محافظت از کاربر، همیشه باید به تجهیزات حفاظتی شخصی توجه نمود و از دستکش استفاده کرد.

یک نکته مهم در نظافت سطوح این است که پدهای تمیز کننده تعویض شوند و دوباره مورد استفاده قرار نگیرند. این از پخش شدن آلودگی ها جلوگیری می نماید. روش های مختلفی برای نظافت بهداشتی وجود دارد. در اصل، می توان با پارچه ها و دستمال های از پیش آماده شده کار کرد. برای جلوگیری از انتشار میکروب ها، باید از کد رنگ فرایند نظافت پیروی نمود.

نظافت سطوح با روش تغییر پد

نکات اصولی و بهداشتی نظافت

به منظور جلوگیری از انتقال میکروب ها در یک منطقه به منطقه دیگر، به عنوان مثال از یک توالت به دستشویی دیگر، باید پد ها را برای هر شیء جدیدی که شستشو می شود، تعویض نمود. این مورد هنگام تمیز کردن اتاق های مختلف (چه در مطب ها و چه در بیمارستان ها) مهم است. هر اتاق باید با یک پارچه تازه تمیز شود تا از آلودگی متقابل جلوگیری شود.

استفاده از پد نظافت تا ۱۶ بار در یک مرحله

استفاده از پد نظافت

برای رویکرد بهداشتی برای نظافت سطوح ، روش تا شدن پارچه در ترکیب با مواد پاک کننده توصیه می شود. پارچه تمیز کننده ۴ بار به نصف تا می شود، به طوری که در مجموع ۱۶ طرف ایجاد می شود. در حال حاضر هر سطح را می توان با یک طرف تازه نظافت نمود، که هر یک با ماده تمیز کننده مرطوب شده است. پس از استفاده از تمام طرفین پارچه، آن را دور بیندازید و یک پارچه تازه جایگزین کنید.

سیستم چهار رنگ

برای نظافت ایمن و بهداشتی یک سیستم کدگذاری رنگ وجود دارد. هر ناحیه ای رنگ مخصوص خود را دارد که می توان آن را به راحتی از یکدیگر متمایز نمود: قرمز ، سبز ، آبی و زرد .

پد های چهار رنگ مخصوص نظافت

قرمز: برای سرویس ها و کاشی های اطراف.

سبز: مناطق ویژه به عنوان مثال تمیز کردن و ضد عفونی در محل مراقبت (تخت مراقبت) ، اتاق عمل یا آشپزخانه.

آبی: مبلمان مانند میز، کمد، صندلی، قفسه، شوفاژ، در و غیره.

زرد: برای قسمت بهداشتی مانند کاشی، قفسه، اتصالات، آینه، کابین دوش و وان.

این امر باعث می شود که پارچه ای که قبلاً برای شستشوی توالت استفاده شد است برای گردگیری میز  استفاده نشود و از انتقال میکروب ها جلوگیری نماید. سطل، پارچه و اسفنج های نظافت در رنگهای مربوطه موجود است.

خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.