سوالات متداول

در این بخش می توانید، پاسخ سوالات متداول در مورد کاربرد و راهنمای استفاده تجهیزات نظافت خانگی ابراهیم را دریافت کنید. در صورت پیدا نکردن پاسخ سوال خود، درخواست خود را در صفحه تماس با ما ثبت نمایید.

سوالات کلی

با مطالعه و بررسی دستورالعمل هایی موجود در وب سایت، می توانید به سادگی دریابید که چه تجهیزاتی با دستگاه نظافتی شما مطابقت و سازگار دارد. باید به این نکته توجه داشت که تجهیزات جانبی دستگاه های خانگی با تجهیزات دستگاه های صنعتی سازگار نیستند و برای هر یک باید لوازم جانبی مخصوص به خود تهیه گردد.

از طریق این صفحه می توانید به این دستوالعمل استفاده از دستگاه ها دسترسی داشته باشید.

جهت مشاهده محصولات از نزدیک و لمس کارایی آن ها، می توانید با بخش فروش شماره ۰۲۱۸۷۱۸۵۱۱۱ تماس حاصل فرمایید تا برای بازدید از دستگاه ها و تجهیزات هماهنگی به عمل آید.

جاروبرقی آب و خاک

امکان جمع آوری برگ با جاروبرقی آب و خاک وجود دارد اما توجه داشته باشید که برای جمع آوری مقدار زیادی برگ استفاده نکنید. حجم زیادی از برگ و یا برگ های مرطوب مرطوب می تواند به سرعت منجر به انسداد شلنگ مکش یا ورودی مخزن جاروبرقی شوند.

هنگام جمع آوری گرد و غبار ریز، همیشه باید از کیسه فیلتر استفاده کنید تا از انسداد فیلتر اصلی جلوگیری شود.

هنگامی که مخزن پر شود و به ظرفیت بیشینه خود برسد، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود. هم چنین اگر لبه سطح مخزن مرطوب باشد، می تواند باعث ایجاد رطوبت در مسیر مکش شود، اجازه دهید دستگاه خشک شود و لبه سطح مخزن را تمیز کنید.

دراین شرایط فیوز و سوکت را بررسی کرده و سیم و دوشاخه را چک کنید که آسیب دیده نباشد. اگر کلید برق، برس کربنی یا پریز برق معیوب است، لطفاً با بخش خدمات پس از فروش با فروشگاه محصولات خانگی “ابراهیم” تماس حاصل فرمایید.

با مشاهده ایراد در پریز برق دستگاه  با بخش خدمات پس از فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

سطح ۲ از جاروبرقی فقط برای ابزارهای برقی قدرتمند استفاده می شود. با روشن شدن ابزار برقی جاروبرقی شروع به کار می کند و پس از خاموش شدن ابزار برقی حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه روشن می ماند.

ابتدا بررسی کنید لوله مکش به درستی به جاروبرقی متصل شده و ایرادی نداشته باشد؛ هم چنین توجه داشته باشید که فیلتر در جای خود قرار داشته باشد و یا معیوب نباشد. از کیسه فیلتر هم استفاده کنید.

گرفتگی فیلتر و یا سایر اجزا مانع از مکش می شود. در این حالت کیسه فیلتر را تعویض کنید، هم چنین فیلتر کارتریجی/ فیلتر چین دار، نازل، لوله مکش و شیلنگ مکش را تمیز نمایید. در صورت لزوم قطعات آسیب دیده را تعویض کنید.

فیلتر کارتریجی را برداشته و مخزن را خالی کنید. اگر در فیلتر کارتریج آب وجود دارد، اجازه دهید خشک شود.

جاروبرقی

فیوز و پریز برق را بررسی کنید و با مشاهده هر گونه مشکل با بخش خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید. 

از قرار گیری درست کیسه فیلتر در جاروبرقی اطمینان حاصل کنید. در صورت مشاهده هر گونه آسیب دیدگی در آن، کیسه فیلتر آسیب دیده را تعویض نمایید.

در صورت لزوم باتری های ریموت را تعویض کنید. با قرار دادن بخش انحنادار دسته جاروبرقی در راستای دستگاه، یک خط دید بین فرستنده و گیرنده ایجاد کنید.

نازل، لوله مکش، دسته و خرطومی مکش بررسی نموده و نسبت به رفع انسداد آن اقدام کنیئ. کیسه فیلتر کاغذی و واشرها را تعویض کنید.

در این شرایط فیلترHEPA ، نازل مکش، لوله مکش، کیسه فیلتر و فیلتر محافظ موتور را برای یافتن انسداد بررسی کنید.

سطح ۲ از جاروبرقی فقط برای ابزارهای برقی قدرتمند استفاده می شود. با روشن شدن ابزار برقی جاروبرقی شروع به کار می کند و پس از خاموش شدن ابزار برقی حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه روشن می ماند.

بخارشوی

می توانید از دستگاه بخارشوی با کنترل حجم بخار (پایین ترین سطح)، برای تمیز کردن کفپوش لمینت یا پارکت استفاده کنید و نباید پوشش روغن یا واکس بر روی سطح باشد. برای اینکار از دو پارچه برای نظافت (= ۴ لایه) استفاده کنید تا حداقل بخار با سطح تماس پیدا کند. توجه داشته باشید، نازل را به مدت طولانی در یک مکان نگه ندارید. لطفاً اطمینان حاصل کنید که هیچ حفره‌ای ایجاد نمی شود تا رطوبت باقی مانده به سرعت خشک شود و هیچ لکی ایجاد نگردد.

دمای بخار در نازل در حدود ۱۰۰ درجه سانتی گراد و در سطح اجسام در حال تمیز کردن، حدود ۸۴ درجه سانتی گراد است.

آب تصفیه شده مواد معدنی را از دیگ بخار حذف می کند و در نتیجه به آن آسیب می رساند. بنابراین توصیه می کنیم از آب لوله کشی استفاده کنید و همیشه از رسوب زدایی منظم دستگاه اطمینان حاصل نمایید. 

دستگاه بخارشوی را می توانید جهت نظافت و جرم زدایی انواع سطوح همانند کاشی های حمام و سرویس بهداشت، آشپزخانه، شکاف ها، شوفاژ، چهارچوب پنجره ها و درها و دیگر سطوح مقاوم به آب و حرارت به کار بگیرید.

هر دستگاه شوینده بخار استاندارد دارای دو لوله بخار است. طول لوله را می توان به وسیله یک لوله مناسب اضافی افزایش داد.

سیم برق، فیوز و همچنین ترموستات و کلید فشار دستگاه را بررسی کنید. مخزن آب را پر کنید اگر چراغ کمبود آب همچنان روشن بماند، با بخش خذمات پس از فروش در تماس باشید.

اگر قفل ایمنی بخارشوی گیر کرده یا به دور خود می چرخد، اجازه دهید دستگاه خنک شود و در صورت لزوم با کشیدن اهرم بخار روی لوله بخار فشار را آزاد کنید تا قفل باز شود. اگر قفل در حالت سرد هم باز نمی شود، با بخش خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید.

ممکن است ترموستات کمبود آب دچار مشکل و خرابی باشد. می توانید با بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

در صورت بروز چنین مشکلی لطفا با بخش خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید.

دستگاه را رسوب زدایی کنید، اگر همچنان مشکل رفع نشد، بخش خدمات پس از فروش در تماس باشید.

بخارشوی را روشن کنید، steam iron را به برق وصل کنید، کلید steam iron را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید. اگر شیر برقی باز نشد لطفا با بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

اجازه دهید دستگاه بخار به طور کامل گرم شود، کنترل را روی مرحله بخار بگذارید و مخزن آب را تا حداکثر ۳ چهارم پر کنید.

شیشه شوی

تمام مواد شوینده موجود (۲۰ میلی لیتر) را در مخزن اسپری بریزید و آن را با آب پر کنید. با توجه به میزان کثیف بودن پنجره، ممکن است مجبور شوید چندین بار آن را تمیز کنید. در حین انجام این کار نباید اجازه دهید محلول پاک کننده خشک شود. شیشه شوی را به گونه ای نگه دارید که دستگاه تمیز کننده عمود بر شیشه پنجره باشد و از فشار زیاد استفاده نشود. همچنین توصیه می شود که تیغه لاستیکی را به طور مرتب تمیز کنید و باقی مانده خاک را تمیز کنید. تیغه های لاستیکی را می توان از کناره دستگاه خارج نمود. در صورت فرسوده شدن تیغه تی، آن را تعویض نمایید. شیشه پنجره را طوری اسپری کنید که همه جا را پوشش دهد.

اگر صفحه نمایش خاموش است یا به آرامی چشمک می زند، باتری را شارژ کنید. اگر صفحه نمایش به سرعت چشمک می زند، لطفاً با بخش خدمات پس از فروش ما تماس بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که مخزن آب کثیف، زیاد پر نشده باشد، مخصوصاً اگر از دستگاه در حالت افقی یا بالای سر خود استفاده می کنید.

در صورت عمل نکردن پمپ لطفا با بخش خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید.

زمین شوی

 دستگاه FC 5 برای همه سطوح سخت معمولی از جمله پی وی سی، پارکت، لمینت، چوب پنبه، سنگ و همچنین کاشی مناسب است.

میزان رطوبت کف بعد از نظافت و شستشو تقریباً برابر با ۷ میلی لیتر بر متر مربع است. با توجه به حداقل رطوبت غلتک ها، زمان خشک شدن کف کمتر از ۲ دقیقه خواهد بود.

با نگه داشتن دستگاه در یک دست، بهترین نتایج نظافت را خواهید داشت. به محض اینکه با حرکت رو به جلو و عقب روی زمین اندکی مقاومت را احساس کردید، به موقعیت ایده آل در نگه داشتن دستگاه رسیده اید. در این حالت لب لاستیکی پشت غلتک ها کف را لمس می کند و غلتک ها می توانند به نحوی عالی خاک و آلودگی را جمع کنند.

برای نظافت حین کار: FC 5 را با ۲۰۰ میلی لیتر آب پر کرده و دستگاه را به مدت ۵-۱۰ ثانیه روشن کنید. بنابراین آب به طور کامل جذب می شود و غلتک ها و همچنین کانال ها در داخل تمیز می شوند.

پس از اتمام نظافت کف: مانند نظافت بالا عمل کنید، سپس دستگاه را به مدت ۳۰-۶۰ ثانیه روشن کنید. بنابراین آب به طور کامل جذب می شود و غلتک ها و همچنین کانال ها در داخل تمیز می شوند و رطوبت غلتک ها خالی می شود. برای خشک شدن لطفاً غلتک ها را از دستگاه خارج کرده و بگذارید خشک شوند.

در صورت کثیف شدن غتتک ها، توصیه می شود آن ها را برداشته و در ماشین لباسشویی تا ۶۰ درجه بشویید. لطفا از نرم کننده استفاده نکنید، زیرا بر عملکرد میکروفیبر تأثیر می گذارد.

بعد از استفاده از دستگاه و تمیز نمودن بخش های مختلف آن، زمین شوی را در یک محل امن نگهداری کنید.

مزیت زمین شوی FC 5 در مقایسه با تجهیزات نظافت متداول، نوآوری ۲ در ۱ دستگاه است.

عملکرد هر دو غلتک یکسان است، با توجه به رنگ بندی متفاوت می توانید به راحتی بین غلتک ها تمایز قائل شوید؛ به این ترتیب از غلتک های زرد می توانید در نظافت کفپوش قسمت نشیمن و از رنگ خاکستری غلتک ها در نظافت سرامیک حمام استفاده کنید.

برای استفاده ایده آل و نتیجه مطلوب، باید از شوینده های مناسب و سازگار با دستگاه استفاده نمود که در دفترچه راهنمای دستگاه قدر گردیده است.

می توانید بخش مکش را برداشته و به صورت جداگانه زیر شیر آب یا ماشین ظرفشویی بشویید.

مخزن آب کثیف را می توان به راحتی در زیر شیر آب یا در ماشین ظرفشویی تمیز کرد.

غلتک ها قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند، بنابراین می توان از آنها در مدت زمان طولانی استفاده نمود. با تعویض غلتک ها می توان عملکرد آنها را افزایش داد. به طور کلی، غلتک ها باید بسته به دفعات استفاده هر ۶ تا ۱۲ ماه تعویض شوند.

کارواش

با توجه به مدل، دستگاه های کارواش خانگی برای استفاده شخصی دارای دبی بین ۲۳۰ تا ۶۰۰ لیتر در ساعت (حدود ۳۵۰۰ لیتر آب از طریق شیلنگ معمولی در هر ساعت) است. بنابراین دستگاه های کارواش علاوه بر این که شستشو بی نظیر و باکیفیت ارائه می دهند، نقش مهمی در کاهش مصرف آب دارند.

بله، برای این کار باید از شیلنگ مکش با فیلتر استفاده کنید. شیلنگ مکش را به دستگاه وصل کنید، انتهای دیگر را در ته آب قرار دهید، شیلنگ فشار قوی را به دستگاه وصل کنید. قبل از روشن کردن دستگاه، لوله فولادی (لنس) را از تفنگ اسپری جدا کنید، اهرم روی تفنگ اسپری را فشار دهید تا باز شود و دستگاه را روشن کنید. این امر باعث می شود هوای داخل دستگاه به آرامی خارج شود زیرا کارواش شروع به کشیدن در آب می کند. ارتفاع دستگاه نباید بیشتر از ۰.۵ متر از نقطه استفاده باشد.

مواد شوینده ای که برای شستشوی خودرو به همراه کارواش کارچر استفاده می شود باید مورد تایید کارخانه سازنده باشد و مطابق با مواد درج شده در دفترچه راهنما باشد.

نازل زمین شوی  T 250 برای همه دستگاه های رده ۲ تا ۷ قابل استفاده است. نازل زمین شوی T 400 فقط برای دستگاه های کارواش کلاس K5 تا K7 مناسب است.

نازل را تمیز کنید، بررسی کنید آیا از نازل مناسب استفاده می کنید یا خیر همچنین چک کنید که آیا آب کافی خارج می شود یا خیر.

در صورت بروز چنین مشکلی لطفا با بخش خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید.

ظرف مواد شوینده را پر کنید. فیلتر مکش را با آب تازه بشویید و تمیز کنید. پس از اتمام نظافت با مواد شوینده، باید دستگاه را با آب بشویید تا از گرفتگی فیلتر جلوگیری شود. شلنگ مکش را از نظر آسیب بررسی کنید. شیلنگ مواد شوینده را از روی دستگاه برداشته و با استفاده از یک شیء نازک، شیر را شلنگ به عقب فشار دهید تا به آرامی حرکت کند. جریان را شروع کرده و روی فشار کم تنظیم کنید.

در دستگاه کارواش خانگی یک پمپ برقی فشار آب را تا ۱۵۰ بار افزایش می دهد. با این فشار، آب از طریق شیلنگ فشار قوی به لنس منتقل می شود، جایی که به صورت یک جت تیز و متمرکز از نازل خارج می شود و قدرت تمیز کنندگی عظیمی ایجاد می کند. اگر تفنگی دستگاه کار نکند، پمپ به طور خودکار خاموش می شود. دستگاه کارواش به شما این امکان را می دهد تا کارهای نظافتی خود را حتی سریع تر از روش های معمول انجام دهید و در عین حال از آب کمتری استفاده کنید.

به سادگی وسیله نقلیه را با فشار از بالا به سمت پایین اسپری کنید تا آلودگی از بین برود. برای تمیز کردن کامل از مواد شوینده استفاده کنید، مواد شوینده را در فشار کم به آرامی روی خودرو بپاشید، همچنین برای کیفیت نظافت بهتر می توانید از برس مخصوص شستشو استفاده کنید.

نگهدارنده جریان از ورود مواد شوینده به آب آشامیدنی جلوگیری می کند.

دستگاه را به منبع آب وصل کرده و شیر را باز کنید، فیلتر را از ورودی آب جدا کرده و آن را تمیز کنید، کارواش را بدون لوله فولادی (لنس) روشن کرده و اجازه دهید تا زمانی که دیگر از تفنگ اسپری هوا خارج نشود کار کند، بررسی کنید که آیا از لوازم جانبی مناسب استفاده می کنید یا خیر. اگر دریچه های فشار و مکش نشت می کنند و آب از محفظه خارج می شود و یا اگر شیر سر ریز گیر کرده است، لطفاً با بخش خدمات پس از فروش ما تماس بگیرید. 

منبع تغذیه و فیوز اصلی را بررسی کنید. کلید اصلی و تفنگ اسپری را بررسی کنید. برای افزایش کابل های ۱۰ متر یا بیشتر، قطر باید حداقل ۲.۵ میلی متر مربع باشد. قرقره جمع کننده کابل را کاملاً باز کنید. در این موارد، لطفاً با بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید: کلید فشار یا پیستون های کنترل گیر کرده اند. موتور داغ می شود. کلید اصلی معیوب است.

لطفا ویدیو را تماشا کنید تا دریابید چگونه می توانید پاک کننده فشار قوی خود را در زمستان مقاوم سازید.

فرش و مبل شوی

اگر سیم، دوشاخه یا کلید برق دارای خرابی و مشکل است، لطفاً با مشاوران ما تماس بگیرید. فیوز موجود در پریز برق را بررسی کنید. همچنین اگر برس های کربنی یا موتور مکش معیوب هستند، لطفاً با بخش خدمات پس از فروش شرکت تماس بگیرید.

هنگامی که سطح آب در مخزن بسیار بالا است، دستگاه هنگام مکش رطوبت، خاموش می شود؛ دستگاه را خاموش کرده و مخزن را خالی کنید.

هرگونه انسداد را از نازل مکش، لوله مکش، دسته یا شیلنگ مکش برطرف نمایید. در صورت لزوم واشرها را تعویض و مخزن آب کثیف را خالی کنید. اطمینان حاصل کنید که درب دستگاه به درستی نصب شده است.

مخزن آب را پر کنید، سوئیچ شناور را تمیز یا در صورت لزوم تعویض کنید، شیلنگ و نازل آب را تمیز کنید، فیلتر جاروبرقی را در مخزن آب تمیز کنید. اگر پمپ آب معیوب است، لطفاً با بخش خدمات پس از فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.