بهترین راه شستن باربیکیو و کباب پز چیست؟

دسترسی سریع

لذت پختن غذا روی باربیکیو و به اشتراک گذاشتن آن با خانواده یا دوستان غیرقابل توصیف است، اما وقتی که قسمت سخت ماجرا یعنی تمیز کردن کباب پز فرا می ‌رسد، هیچ‌ کس دوست ندارد این کار را انجام دهد. تمیز کردن باربیکیو ممکن است کاری غیرممکن به نظر برسد، زیرا خاکستر باقی مانده، آب گوشت و باقی مانده غذا ها به گریل چسبیده شده است و جداسازی آن ها بسیار سخت می باشد. راه حل سریع و آسان برای شستن باربیکیو خرید کارواش خانگی کرشر و بکارگیری آن برای نظافت را در کوتاه ترین زمان با نتایج درخشان انجام دهید. استفاده از کارواش خانگی روش مدرنی برای تمیز کردن کباب پز یا باربیکیو محسوب می شود و نظافت را با بالاترین کیفیت و به صورت یک عملیات سرگرم کننده امکان پذیر می سازد.

ضرورت شستن باربیکیو بعد از هر بار استفاده

اهمیت استفاده از دستگاه کارواش برای شستن باربیکیو به این دلیل است که مواد غذایی باقی مانده روی دستگاه در وهله اول منجر به تجمع میکروب ها و آلودگی های روی دستگاه می شوند. این آلودگی ها در استفاده بعدی از دستگاه به غذای شما منتقل می گردد و به این ترتیب موجب ایجاد بیماری می شود. از دلایل دیگر و با اهمیت شستشوی باربیکیو می توان به کاهش توانایی این دستگاه در پخت و پز غذا و پایین آمدن کیفیت پخت اشاره کرد. بدون دقت تمیز کردن باربیکیو باعث کاهش کارایی و طول عمر آن می شود. پس در هنگام خرید انواع باربیکیو و بهتر است وسایل و امکانات نظافتی لازم را تهیه و خریداری کنید و قدم مثبتی در نگهداری از آن بردارید.

اهمیت شستشن باربیکیو با واترجت کرشر

مراحل گام به گام شستشن باربیکیو با دستگاه کارواش

همان طور که بیان شد بهترین روش شستشوی باربیکیو در مدت زمان کوتاه استفاده از کارواش خانگی می باشد. با این حال استفاده از جاروبرقی کارچر برای مکش خاکستر و باقیمانده ذغال ها از باربیکیو بهترین راه نظافت این آلودگی است. در نظر داشته باشید برای شروع شستن باربیکیو اجازه دهید مواد شوینده به مدت ۵ – ۱۰ دقیقه بر روی کباب پز قرار داشته باشد. پس از این مدت می توانید مرحله هیجان انگیز کار با کارواش خانگی را شروع کنید.

گام ۱: در ابتدا پس از اتمام کار صبر کنید تا کباب پز و زغال های آن سرد شوند. سپس زغال ها و گریل ها را در یک سطل خالی و از باربیکیو خارج کنید.

گام ۲: نازل متغیر را بردارید و در حالت متوسط قرار داده و همانند حرکت جاروبرقی، کارواش را حرکت دهید و تا پاشش انجام گیرد. در این صورت خاکستر و مواد چسبیده شده و باقی مانده از بین می روند.

گام ۳: گریل را روی یک سطح قرار دهید و با استفاده از نازل متغیر روی سطح را شستشو داده و برای از بین بردن باقی مانده های چسبیده شده و سر سخت از فشار آب خروجی را بیشتر کنید.

گام ۴: پس از سه مرحله بالا برای باقی نماندن هیچ آلودگی ای در باربیکیو، شستشوی نهایی را انجام دهید و مطمئن شوید که آب گیر نمی کند.

خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.