آشنایی با انواع کاربرد بخارشو در خانه

دسترسی سریع

بخارشوی یکی از ابزارهای مدرن و پر استفاده در نظافت خانه است. این دستگاه می تواند کمک زیادی به افزایش کیفیت نظافت سطح و آسان شدن فرایند نظافت کند.  احتمالا همه افراد تا حدودی با تعدادی از کاربردهای بخارشوی آشنایی دارند اما بسیاری از موارد استفاده آن غافل شده است. برای مثال نظافت فرش و موکت یا وسایل خانه را افراد زیادی به عنوان موارد استفاده از بخارشوی می شناسند. ما در این مقاله قصد داریم بیشتر با کاربرد بخارشو آشنا شویم و بدانیم در چه موقعیت های دیگری امکان استفاده از آن وجود دارد.

بخارشوی خانگی چگونه کار می کند؟

برای اینکه بدانیم بخارشوی چه کارهایی انجام میدهد بهتر است ابتدا با مکانیزم و طرز کار بخارشوی آشنا شویم. دستگاه بخارشوی وظیفه نظافت سطح را تنها به وسیله بخار آب انجام می دهد و احتیاج به هیچ گونه ماده شیمیایی ندارد. برای شروع کار دستگاه تنها کافی است آب مخزن را پر کنید و سپس منتظر شوید تا دستگاه آب را تبدیل به بخار کند. بخارشوهای متفاوت متناسب با برند و ویژگی های خود تفاوت های زیادی می توانند داشته باشند. هرچند مکانیزم آن ها در بیشتر موارد یکسان است. دمای بالای بخار آب امکان ضدعفونی سطوح را فراهم می کند. برای مثال بخارشوی کارچر تا ۹۹ درصد میکروب ها و باتری ها را از بین می برد و محیط را عاری از هر گونه آلودگی می کند. اگر بخواهیم جزییات بیشتری از روش کار دستگاه بخارشوی بدانیم باید بگوییم سیستم گرمایشی موجود در ساختار دستگاه آب را تبدیل به بخار با دما و فشار بالا می کند. معمولا این اتفاق در مدت زمان کوتاهی انجام می شود. این موضوع کمک زیادی به کاهش زمان و نظافت و صرفه جویی انرژی می کند

کاربرد بخارشوی خانگی در چه مواردی است؟

لوازم جانبی هایی مثل نازل و برس های مختلف که در کنار دستگاه ارائه می شود کمک می کند تا موارد استفاده از بخارشو افزایش پیدا کند و بتوان از آن در موقعیت های مختلف استفاده کرد. در ادامه قصد داریم به نظافت نقاطی که با بخارشوی امکان پذیر است ولی کمتر به آن پرداخته شده است بپردازیم. همانطور که میدانید بسیاری از محصولات نظافت مکانیزه مانند دستگاه مبل شویی خانگی، به منظور استفاده در موقعیت و شرایط خاصی طراحی شده اند. اما برخی دیگی با توجه به قابلیت ها و تنوع عملکرد، میتوانند در موارد مختلف نظافت مورد استفاده قرار گیرند و بالاترین سطح و کیفیت از نظافت را ارائه دهند. دستگاه بخارشور خانگی از جمله محصولات نظافت است که استفاده از آن برای سطوح و فرایند های مختلف نظافتی امکان پذیر بوده و کیفیت چشمگیری بجا خواهد گذاشت.

نظافت اجاق گاز با بخارشوی

نظافت اجاق گاز با بخارشوی یکی دیگر از موارد مصرف بخارشوی است زیرا اجاق گاز یکی از نقاطی است که در خانه بسیار پر کاربرد است و امکان دارد چند بار در روز به نظافت و شستشو احتیاج پیدا کند. در صورتی که بخواید برای نظافت آن از روش های سنتی استفاده کنید زمان زیادی از روز را باید به آن اختصاص دهید. اما به وسیله دستگاه بخارشوی در مدت زمان کوتاهی میتوانید تمام کثیفی ها و آلودگی های موجود بر روی آن را از بین برد.

شستشوی سطوح کف

بخارشوی تنها سطوحی مثل فرش یا موکت را نظافت نمی کند بلکه امکان شستشوی سطوح دیگری مثل سرامیک یا پارکت را نیز دارد. همچنین با استفاده از نازل های مخصوص می توان نقاطی که دسترسی به آن ها نیز سخت است را تمیز کرد.

حذف آلودگی های موجود بر روی ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی بهتر است به صورت دوره ای تمیز شود تا کیفیت عملکرد آن حفظ شود. برای این کار ابتدا مخزن بخارشوی پر کنید تا آماده شود. سپس نازل مناسب را انتخاب کنید، نازل باید به گونه ای باشد که بتواند مواد غذایی های جمع شده در گوشه کنار نابود کنند. پس از این کار نیز بهتر است آب اضافی را از داخل دستگاه حذف کنید تا دستگاه بو نگیرد.

از بین بردن لکه موجود بر روی سینک و شیرآلات

معمولا سینک و شیرآلات آشپرخانه برای جذب لکه ها و آلودگی های مختلف استعداد زیادی دارند. به همین دلیل بهتر است در کوتاه ترین زملن آلودگی های موجود از بین بروند. بخارشوی توانایی این را دارد که با استفاده از یک برس مناسب لکه ها را از بین برد.

کاربرد بخارشو

شستشوی در و پنجره

یکی دیگر از کاربردهای بخارشور تمیز کردن شیشیه پنجره است. دستگاه بخارشوی با توجه به استفاده از بخار آب می تواند به خوبی می تواند به طور کامل لکه های موجود بر روی شیشه را به طور کامل نابود کند.

بعد از آنکه دانستیم کارایی بخارشوی چیست و برای شستشو و نظافت قسمت های مختلف خانه کاربرد دارد و می تواند کارهای روزانه نظافت تا حد زیادی تسهیل می کند باید به دنبال انتخاب یک دستگاه مناسب باشیم. برند آلمانی کارچر یکی از معتبرترین شرکت های ارائه دهنده محصولات مختلف نظافت صنعتی از جمله بخارشوی است. کاربرد بخارشوی کارچر بسیار گسترده اس زیرا این برند محصولات خود را همراه لوازم جانبی مختلف ارائه می کند. برای خرید بخارشوی کارچر می توانید به فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم مراجعه نمایید.

خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping cart