مقایسه بخارشوی کارچر SC3 و SC4

دسترسی سریع

گاهی برای خرید یک محصول و انتخاب میان مدل‌های مختلف یک برند سردرگم می‌شویم. برای مثال ممکن است ندانیم که کدام بخارشوی برند کاچر برای شما مناسب‌تر است و جواب‌گوی نیازهای نظافتی روزانه شماست. در این مقاله قصد داریم به مقایسه بخارشوی کارچر sc3 و sc4 بپردازیم و تمایزها و تفاوت‌های دو نمونه از محبوب‌ترین محصولات موجود در بازار کارچر را بررسی کنیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. اگر علاقه‌مندید طراحی و ویژگی‌ها، نحوه عملکرد، مزایا و معایب هر یک از این دو را بدانید، در ادامه این مقاله با نمایندگی کارچر همراه باشید.

دستگاه بخارشوی چیست؟

ابزار نظافتی پرکاربرد بخارشو دستگاهی است که آب را درون مخزن خود به بیش از نقطه جوش می‌رساند و پس از آن بخار تحت فشار را از طریق یک نازل، برس یا سایر اتصالات خارج می‌کند. بخار تحت فشار کثیفی سطوح را از بین می‌برد و آلودگی‌های مختلف از جمله گرد و غبار، کپک و سایر آلرژن‌ها و باکتری‌های مضر را حذف می‌کند. برخلاف جاروبرقی نیازی به مکش رطوبت نیست، زیرا رطوبت با حرارت بالا به سرعت خشک می‌شود. برای سطوح بسیار کثیف، برخی از تولیدکنندگان پیشنهاد می‌کنند که ابتدا سطح را با بخار تمیز کنید، سپس قبل از خشک شدن رطوبت، آلودگی را با یک پارچه پاک کنید. در برند کارچر همراه سرهای نازل بخارشو، موپ‌های مخصوص ارائه می‌شود و همزمان با تولید بخار آلودگی از سطح پاک می‌شود. حال به سراغ بررسی و مقایسه بخارشوی کارچر sc3 و sc4 می‌رویم.

مشخصات بخارشوی کارچر SC4 EasyFix

بخارشوی Karcher SC4 EasyFix یک بخارشوی سیلندری قدرتمند است که می‌تواند با روغن، رسوب آهک و سایر لکه‌های سرسخت مقابله کند. این محصول قدرتمند کارچر گاهی اوقات سطح شما را غرق در بخار داغ می‌کند و در ادامه با کمک موپ‌های دستگاه می‌توان آلودگی را به خوبی از سطح پاک کرد. مخزن این دستگاه به راحتی پر می‌شود و به لطف یک مخزن آب و دیگ جداگانه می‌تواند برای مدتی به طور مداوم کار کند. با این حال این دستگاه قدرتمند به همراه لوازم جانبی زیادی به فروش نمی‌رسد و باید اکثر آن‌ها را به نحو جداگانه خریداری کنید. بخاردهی قدرتمند، مخزن آب بزرگ، سهولت پر کردن مخزن از مزایای اولیه این محصول است. اما قیمت گران آن به نسبت سایر محصولات و بخارشوهای کارچر و کافی نبودن لوازم جانبی به همراه پک محصول را می‌توان به عنوان نقطه ضعف آن دانست.

نازل بخارشوی SC4

مشخصات کلیدی

توان خروجی این بخارشوی کارچر SC4 حدود ۲۰۰۰ وات است و از یک کابل برق ۴ متری بهره می‌برد. دو لوله اکستنشن، سر نازل با پد میکروفیبر از موارد قابل اشاره دیگر است. دستگاه ابعادی معادل ۲۷.۳×۲۵.۱×۳۸ سانتی‌متر داشته و وزن آن بدون تجهیزات جانبی ۴.۱ کیلوگرم است. در حالی که وزن دستگاه به همراه جعبه آن و سایر تجهیزات ۵.۸ کیلوگرم است. مخزن آب قابل جداسازی و جابجایی این مدل دوگانه است. مخزن حجمی معادل ۸۰۰ میلی لیتر داشته و دیگ بخار ظرفیت ۵۰۰ میلی لیتری دارد.

این بخارشوی پیشرو بازار اگرچه از نظر قدرت در مرتبه بعدی پرچمدار این برند قرار دارد اما هم‌چنان مواد و آلودگی‌هایی مانند رسوب آهک و لکه روغن را که به سختی از سطوح پاک می‌شوند برطرف می‌کند. قیمت این محصول اگرچه به نسبت SC5 اندکی کمتر است اما به علت محدودیت در لوازم جانبی همراه، هم‌چنان بالا به حساب می‌آید. تنها یک برس کوچک و بدون ابزار اسکاج و مواردی که با اکثر بخارشوی‌های استاندارد ارائه می‌شود در بسته‌بندی محصول قرار دارد.

موارد کاربرد بخارشوی کارچر SC4 EasyFix  

لکه‌های آب گل‌آلود خشک شده در عرض چند ثانیه با استفاده از تنظیم بخار به خوبی تمیز می‌شوند. در حالی که پس از استفاده سطح مرطوب می‌شود اما پس از خشک شدن، ردی از آلودگی بر روی زمین باقی نمی‌ماند. هیچ برس خاصی برای تزریق وجود ندارد. بنابراین استفاده از ابزار دستی در اینجا نتایج خوبی به همراه دارد. حتی در تنظیمات پایین‌تر درجه بخار، اب زیادی از دستگاه منتشر می‌شود که لازم است توسط موپ از روی سطح خشک شود.با استفاده از ابزار دستی با پوشش میکروفیبر، SC4 EasyFix می‌تواتد به خوبی آینه و صفحه حمام و فرورفتگی‌های پر شده از رسوبات آهکی را نظافت کند و سرسخت‌ترین لکه‌ها را نیز پاک کند.

طراحی و ویژگی‌های ظاهری

هوشمند، با چندین ویژگی کاربرپسند. محصولات کارچر که با رنگ زرد رنگ آن شناخته می‌شود در این مدل طراحی پلاستیکی بیضی شکلی دارد که دارای گوشه‌های متعدد برای ذخیره لوازم جانبی و کابل برق است. یک چرخ کوچک در جلو و دو چرخ بزرگتر در عقب دارد که امکان مانور خوبی را فراهم می‌کند. مخزن آب پلاستیکی نیمه مات قابلیت جداشوندگی دارد و باعث می‌شود به راحتی بتوان آن را پر کرد. از آنجایی که مخزن آب از دیگ جوش جدا است، می‌توانید آن را حتی در اواسط فرآیند تولید بخار نیز دوباره برای پر کردن جدا کرد. یک خط کمرنگ بر روی مخزن با علامت MAX حداکثر سطح آب را نشان می‌دهد. قابلیت رسوب‌زدایی امکانی است که برند کارچر برای این مدل از محصول خود ارائه کرده است. وجود یک محفظه جمع‌آوری سیم برق نیز از مزایای این مدل است.

کلیدهای “روشن” و “خاموش” در کنار مخزن آب جداشونده روی بدنه اصلی بخارشوی قرار دارد. در زیر آن سوئیچ‌ها دو علامت پیدا خواهید کرد. علامت سمت راست به رنگ قرمز چشمک م‌ زند تا سطح پایین آب را نشان دهد. چراغ چشمک زن سبز سمت چپ نشان می‌دهد آب در دیگ بخارشوی در حال گرم شدن است. هنگامی که پاک کننده آماده استفاده است چراغ سبز به حالت ثابت می‌ماند. بخارشوی در ابتدا صدایی تولید می‌کند که نشان می‌دهد آب از مخزن آب برای گرم کردن به دیگ پمپ می‌شود. این کار در طول فرآیند تمیز کردن ادامه خواهد داشت، به این معنی که Karcher SC4 اندکی سر و صدا خواهد داشت. زمان گرم شدن و تولید بخار حدود چهار دقیقه به طول خواهد انجامید.

نازل و موپ بخارشوی کارچر SC4

ولوم بخار را می توان با یک سوئیچ روی تفنگ بخار تا حدی کنترل کرد. این دارای سه مرحله است: حداکثر حجم بخار، کاهش حجم بخار و قفل کودک. توجه داشته باشید که سوئیچ کاملا سفت است تا امکان تغییر تصادفی درجه فشار بخار ممکن نباشد. به طور کلی، این پاک کننده نتایج عالی‌ای ارائه می‌دهد، اما باید با دقت مورد استفاده قرار گیرد. اگر ماشه نازل بخار را برای مدت طولانی‌ای فشار دهید ممکن است سطح مورد نظر شما را خیس کند و برای خشک کردن محیط نیاز به پارچه‌های میکروفیبر اضافه داشته باشید.

مشخصات بخارشوی کارچر SC3 EasyFix

بخارشوی کارچر SC3 یک بخارشوی جمع و جور، سبک وزن استوانه‌ای است که دارای سر کف و موپ برای تمیز کردن سطح است. ابزارهای همراه برای نظافت را می‌توان در انتهای لنس برای استفاده بکار گرفت. ممکن است بر اساس استانداردهای متداول این مدل از بخارشو گران به نظر برسد اما از مدل SC4 ارزان‌تر است و از نظر قیمتی مزیت بیشتری دارد. عملکرد دستگاه در همه جا چشمگیر است، اما من به ابزارهای بیشتری با این قیمت امیدوار بودم.

مشخصات کلیدی

توان خروجی این محصول ۱۹۰۰ وات است و مانند مدل قبلی از یک کابل برق ۴ متری بهره می‌برد. به عنوان یک تمیز کننده کف، یک نازل کف مستطیلی، با گیره‌های پلاستیکی محکم در انتهای نازل قرار دارد که می‌تواند برای نگه داشتن هر پارچه‌ای استفاده شود. در نتیجه شما به استفاده از پارچه میکروفیبر محدود نمی‌شوید. دستگاه ابعادی معادل ۲۳.۶×۲۵.۳×۳۶ داشته و وزن آن بدون تجهیزات جانبی ۳.۱ کیلوگرم است. در حالی که وزن دستگاه به همراه جعبه آن و سایر تجهیزات ۴.۷ کیلوگرم است. مخزن آب آن برخلاف SC4 قابلیت جداسازی ندارد. تنها مخزن آن حجمی معادل ۱۰۰۰ میلی لیتر داشته و دیگ بخار ظرفیتی به همین میزان دارد.

طراحی SC3 جمع و جور است و در رنگ زرد علامت تجاری Karcher جذاب به نظر می‌رسد. این جذابیت ناشی از طراحی ساده اما محکم این محصول است. یک مخزن آب بزرگ با ظرفیت ۱ لیتر وجود دارد که بدون نیاز به خاموش کردن SC3 قابل پر کردن است، که به معنای داشتن جریان بخار بی وقفه است. به محض روشن کردن دمای آن بالا می رود و تنها ظرف ۳۰ ثانیه بخار آب را تحویل می‌دهد. همچنین می‌توانید از تفنگ بخار بدون ضمیمه‌ها استفاده کنید. با انجام این کار از فاصله ایمن برای طراوت بخشی به لباس‌ها و رفع چروک، زدودن گرد و غبار گیاهان توصیه می‌شود.

طراحی و ویژگی‌های ظاهری

این مدل با یک نازل دستی با پارچه‌ای که برای سطوحی مانند دوش‌ها و آینه‌ها مناسب است، و یک برس گرد کوچک که برای شستن اقلام کوچک و به شدت آلوده خوب است. از آنجایی که مخزن آب قابل جدا شدن نیست، باید آن را با یک پارچ پر کنید هرچند کار آسانی است و به زحمت چندانی برای کاربر نخواهد داشت. برای شروع کافی است دکمه پاور را فشار دهید. دستگاه سریعا گرم می‌شود و ظرف سی ثانیه قابل استفاده است. وزن بسیار سبک دستگاه و امکان استفاده از هر پارچه‌ای به عنوان موپ از مزیت بسیار جالب این دستگاه است. متأسفانه، زمانی که دستگاه را استفاده نمی‌کنید، جایی برای قرارگیری کابل برق وجود ندارد. کنترلرهای دستگاه سرراست و راحت هستند. ماشه بخار به خوبی زیر انگشت اشاره شما قرار می‌گیرد و یک کلید پلاستیکی در نزدیکی انگشت شست شما برای انتخاب بین دو سطح بخار وجود دارد.

بخارشوی‌های کارچر به لطف عملکرد تمیز کنندگی بی‌نظیرشان، به طور قابل‌توجهی بهداشتی‌تر از یک موپ معمولی یا اسپری پاک کننده عمل می‌کنند. در مقام مقایسه میان این دو مدل باید به عنوان سخن پایانی خاطر نشان کرد که اگرچه SC4 بخارشوی بسیار قدرتمندی است و حجم مخزن جداشونده بزرگی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد اما لوازم جانبی‌ای که به همراه آن ارائه می‌شود محدود بوده و سایر لوازم مورد نیاز را باید جداگانه خریداری کنید. بخارشوی SC3 ابزاری جمع و جور است که در زمان کوتاه آب درون دیگ را جوش آورده و آماده بکار می‌شود. قلاب‌های سر نازل امکان اتصال انواع پارچه‌های مختلف را به شما می‌دهد اما برخلاف مدل SC4، فاقد نازل تمیز کردن پنجره است. بنابراین در مقایسه بخارشوی کارچر sc3 و sc4 باید توجه کنید که اولویت‌بندی نیازهای شما به چه ترتیبی است و کدام محصول نیازهای شما را بهتر برآورده می‌کند.

خرید محصولات خانگی کارچر با گارانتی 12 ماهه ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید