بهترین جاروبرقی ایستاده کدام است؟

دسترسی سریع

جاروبرقی یک ابزار تمیز کننده ضروری برای محیط‌های کاری مختلف از جمله خانه، ادرات، مغازه‌ها و کارخانه‌هاست که در مدل‌های مختلف خانگی و صنعتی تولید می‌شود. جاروبرقی‌ها نظافت سریع و ایمن سطوح مختلف از گرد و غبار را تضمین می‌کنند. جاروبرقی خانگی یا صنعتی از یک موتور مکنده متصل به نازل و یک شلنگ تشکیل شده است که از طریق آن مواد در کیسه یا داخل مخزن جمع‌آوری بازیابی می‌شود. جاروبرقی‌ها انواع مختلفی دارند: جاروبرقی خشک، جاروبرقی مرطوب و خشک، موکت شوی، جاروبرقی برای کاربردهای خاص و صنعتی. در عین حال هر یک از جاروبرقی‌های مختلف طراحی‌های متفاوتی دارند که از انواع آن به جاروبرقی سطلی، سیلندری، ایستاده می‌توان اشاره کرد. جاروبرقی‌های ایستاده به علت آن‌که فضای کمتری را نسبت به سایر مدل‌ها اشغال می‌کنند، برای کاربران خانگی از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله به ویژگی‌های بهترین جاروبرقی ایستاده می‌پردازیم و چند برند و مدل کارآمد را مورد بررسی قرار می‌دهیم. نمایندگی کارچر با ارائه بهترین محصولات نظافت خانگی شما را در کسب اطلاعات بیتشر یاری خواهد کرد. در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مهم ترین نکات در خرید جاروبرقی ایستاده

برای خرید یک جاروبرقی مناسب، مهم است که بدانید چه عناصری باید در نظر گرفته شوند. آنچه ما را در فرآیند انتخاب بهترین جاروبرقی ایستاده راهنمایی می‌کند این است که جاروبرقی را برای چه کاربری‌ای بکار می‌گیریم. در ادامه چند مورد از موارد تعیین کننده در انتخاب جاروبرقی را ذکر می‌کنیم.

اولین قدم برای انتخاب صحیح جاروبرقی، درک نیازهای فرد است. این‌که کجا و برای چه مدتی استفاده خواهد شد. یک‌سری سوالات کلیدی را پیش از خرید باید از خود بپرسید. در واقع انتخاب بر اساس نیاز به معنای در نظر گرفتن دو عامل زیر است:

  • ابعاد محیط مورد نظر
  • تعداد دفعات استفاده از جاروبرقی


جاروبرقی خوب چی بخرم

با در نظر گرفتن این دو عامل می‌توان ویژگی‌های فنی متناسب با نیاز خود را نظر بگیرید. هنگام خرید جاروبرقی، لازم است برخی از ویژگی‌های فنی و عملکردی مهم را در نظر بگیرید که بر کارایی و بهره وری دستگاه تأثیر می‌گذارد. بنابراین با تعریف نیازهای شما، لازم است ویژگی‌های فنی خاصی را برای مقایسه مدل‌های مختلف ارزیابی کنید. برخی از پارامترهایی که باید در نظر گرفته شوند، علاوه بر ابعاد کلی، وزن، کاربرد عملی، می‌توان به قدرت موتور، عملکرد قدرت خلاء، سطح نویز و سیستم فیلتراسیون اشاره کرد:

۱. توجه به عملکرد قدرت خلاء

دو شاخص اصلی برای تعیین عملکرد توان خلاء، میزان مکش آب و جریان هوا است. مکش آب با شاخص H۲O mm، mbar یا kPa اندازه گیری می‌شود. این شاخص نشان دهنده نیروی مکش است و پارامتر مرجع برای جاروبرقی مایعات و مواد سنگین بحساب می‌آید. جریان هوا بر حسب m3/h یا L/s اندازه گیری میشود. این شاخص حجم هوای ورودی را بیان می‌کند و پارامتر مرجع برای مکش ریز گرد و غبار و مواد سبک است.

انتخاب بهترین جاروبرقی ایستاده

۲. فاکتور قدرت موتور

قدرت موتور بر حسب وات، کیلووات یا HP بیان می‌شود و بستگی به نوع و تعداد موتورهایی دارد که جاروبرقی به آن‌ها مجهز شده است. انتخاب تعداد موتور و در نتیجه قدرت باید متناسب با کاربرد و مقدار زیاله‌ای باشد که جاروبرقی برای آن طراحی شده است. در جاروبرقی‌های متداول معمولاً از دو نوع موتور ۱ مرحله‌ای یا ۲ مرحله‌ای استفاده می‌شود. موتورهای ۱ مرحله‌ای با جریان هوا بیشتر و موتورهای ۲ مرحله‌ای با خلاء بیشتر مشخص می‌شوند.

۳. اهمیت پایین بودن سطح سر و صدا

سطح نویز که بر حسب دسی بل dB(A) بیان می‌شود، پارامتر دیگری است که باید هنگام خرید ارزیابی شود. اگرچه این شاخص رابطه مستقیمی با کارایی دستگاه ندارد اما بر راحتی و سهولت استفاده شما در خانه اثر می‌گذارد. به خصوص اگر جاروبرقی در محیط‌های حساس به سر و صدا استفاده شود. حتی اگر دستگاه شما در ابتدا سر و صدای کمی داشت، امکان دارد در ادامه دچار این مشکل شود. بنابراین لازم است که علت کم و زیاد شدن صدای جاروبرقی را بطور جد جویا شوید.

۴. دقت به طراحی و ساختار دستگاه هنگام خرید

عنصر دیگری که باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد ساختار جاروبرقی است. وزن و ابعاد، حداکثر فاصله قابل دسترسی و مانور‌پذیری. ابعاد و وزن کلی بسته به مدل و کاربرد محیط متفاوت است. اگر جاروبرقی روی چرخ طراحی شده است و باید برای کارهای نظافتی مانند ادارات، مغازه‌ها، فضاهای متوسط و کوچک استفاده شود، مهم است که خیلی سنگین نباشد (کمتر از ۱۰ کیلوگرم). از طرفی اگر مثلا در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود این ویژگی از عوامل ثانویه به حساب می‌آید و اهمیت کمتری دارد. به علاوه، مخزن جمع‌آوری می‌تواند ابعاد مختلف و متفاوتی داشته باشد از مواد مختلفی مانند پلاستیک، پارچه مخصوص و فولاد ساخته شود. علاوه بر این، لازم است طول کابل منبع تغذیه را نیز در نظر بگیرید جاروبرقی‌های IPC به طور کلی مجهز به یک کابل منبع تغذیه ۸ متری هستند که طیف وسیعی از عملکرد را برای دسترسی به نقاط مختلف خانه را تضمین می‌کند. جنبه دیگری که ارزش بررسی دارد، سیستم هندلینگ آن است. برای مثال، با کاربردهای خارج از منزل، جاروبرقی‌هایی که شبیه به یک چرخ دستی با چرخ‌های بزرگ با روکش لاستیکی ساخته می‌شوند، به علت قابلیت مانورپذیری در در کف‌ها و سطوح ناهموار ترجیح داده می‌شوند. اما گاهی به علت کوچکی فضای خانه و معضل محل نگه‌داری وسایل، کاربران سراغ جاروهایی می‌روند که در فضای اندکی بتوان آن‌ها را نگه‌داری کرد. جاروبرقی‌های ایستاده به علت ساختار و طراحی مناسب نیاز به فضای کمی دارند زیرا موتور و محفظه اصلی در راستای لوله‌ی جمع‌آوری زباله قرار دارد و به راحتی قابلیت فشرده‌سازی و جمع‌آوری دارند.

مزایای استفاده از جاروبرقی ایستاده

۵. اهمیت توجه به سیستم فیلتراسیون

همه جاروبرقی‌ها مجهز به یک سری فیلترهای با کارایی بالا هستند که از بازگرداندن کثیفی‌ها و غبار جمع‌آوری شده به محیط جلوگیری می‌کند. مخزن کیسه‌ای را می توان اولین عنصر جمع کننده در نظر گرفت. همه جاروبرقی‌های خشک معمولاً مجهز به کیسه‌های میکروفیبر، مقاوم در برابر پارگی و شکستگی هستند که گرد و غبار را جمع‌آوری می‌کند. علاوه بر کیسه، یک فیلتر دیگر نیز در ورودی موتور وجود دارد که از آن در برابر گرد و غبار مکش شده محافظت می‌کند، و یک فیلتر دیگر در خروجی جریان موتور مانع از گردش گرد و غبار به محیط می‌شود. فیلترهای ورودی انواع مختلفی دارند: فیلتر اصلی پلی استر، کارتریج پلی استر قابل شستشو یا HEPA با راندمان فیلتراسیون بالا. برای حفظ و محافظت از عملکرد خلاء جاروبرقی، تعمیر و نگهداری دوره‌ای و تعویض فیلترها به طور منظم ضروری است.

چرا جاروبرقی ایستاده بخریم؟

جاروبرقی‌های عمودی، در اکثر موارد، حجم کمتری دارند و نسبت به جاروبرقی‌های سیلندری ای سطلی کم هزینه‌ترند و قدرتمندتر از مدل‌های دستی هستند. به عنوان محصولات یکپارچه با موتوری که در داخل واحد اصلی قرار دارد، جاروبرقی‌های ایستاده به راحتی در خانه حمل می‌شوند تا کارهای مختلف را انجام دهند و به سادگی می‌توانند در گوشه‌ای آن‌ها را قرار داد. به طور معمول آن‌ها شامل طیف وسیعی از لوازم جانبی برای نظافت کف، اثاثیه یا لوازم داخلی، پرده‌ها و پله‌ها هستند.

با سرهای تمیزکننده عریض‌تر تعبیه‌شده با برس توربو، جاروبرقی‌های ایستاده انتخاب خوبی هستند و می‌توانید مناطق بسیار بزرگ‌تری را تمیز کنید. طراحی یکپارچه آن‌ها در مقایسه با سایر انواع جاروهای برقی باعث می‌شود که در هنگام استفاده موتور و سایر ملحقات را به دنبال خود نکشید و عمل جارو کردن آسان‌تر شود. با این حال، از آنجایی که همه چیز یکپارچه است، ممکن است مانور دادن آن‌ها در اطراف مبلمان یا موانع موجود در اتاق سخت‌تر از سایر مدل‌ها باشد. از سوی دیگر چون بخش موتور درست در مقابل شما قرار دارد، ممکن است صدایی که شما را اندکی ازار دهد،  بیشتر به گوش برسد.

خرید جاروبرقی ایستاده کارچر مدل vc5

 لوازم جانبی عرضه شده جاروبرقی های ایستاده

معمولاً هر جاروبرقی مجهز به لوازم جانبی مختلفی برای انجام انواع کارهای نظافتی در نقاط مختلف خانه است. در مرحله انتخاب جارو، لازم است تعداد و نوع لوازم جانبی عرضه شده و ویژگی‌های اضافی توصیه شده بررسی شود. متداول‌ترین لوازم جانبی، علاوه بر شیلنگ مکش، میله و لوله‌ها، عبارتند از:

  • لنس تخت: برای جمع‌آوری خاک از شیارهای باریک و گوشه‌های صعب العبور
  • برس گرد: برای جارو کردن سطوح ظریف
  • برس دوکاره: برای تمیز کردن کف‌های سخت و همچنین فرش و موکت
  • برس مرطوب / اسکاج: برای جمع کردن مایعات در جاروبرقی‌های آب و خاک

بهترین جاروبرقی ایستاده کدام است؟

حال براساس موارد ذکر شده در بالا ببینیم کدام جاروبرقی‌های ایستاده ارزش خرید دارند ویژگی‌های هر یک چیست.

۱. بهترین جاروبرقی ایستاده Kärcher VC5

این جاروبرقی ایستاده کارچر ثابت می‌کند که یک جاروبرقی برای قدرتمند بودن لازم نیست بزرگ باشد. جاروبرقی دستی علیرغم اندازه کوچکش، با عملکرد تمیز کنندگی منحصربه‌فرد خود نظرات بسیاری را به خود جذب می‌کند. به لطف سیستم تلسکوپی سه گانه آن، می‌توان اندازه دستگاه را به نصف کاهش داد. این دستگاه جاروبرقی یکی از جمع و جورترین جاروبرقی های‌جهان است و می‌توان آن را حتی در کوچکت‌رین خانه‌ها نگه‌داری کرد. جاروبرقی VC5 کارچر عملکرد قوی خود را مدیون نازل سطوح خشک قابل تعویض Kärcher با اتصال انعطاف‌پذیر است که به طور اختصاصی برای این دستگاه طراحی شده است. این دستگاه مصرف انرژی پایینی دارد و با استفاده از طراحی فشرده و کانال هوای ویژه آن حداکثر توان را تولید می‌کند. نکته برجسته دیگر سیستم فیلتر بدون کیسه با تمیز کردن فیلتر یکپارچه است که باعث صرفه جویی در خرید کیسه‌های فیلتر جایگزین گران قیمت می‌شود. جعبه فیلتر و مخزن جمع‌آوری را می‌توان به راحتی جدا کرد و از تخلیه سریع فیلتر در کم‌ترین زمان اطمینان حاصل کرد. VC5 در مدل‌ بدون سیم و شارژی نیز عرضه می‌شود. جذابیت خرید این مدل برای کاربرانی که در فضایی که دسترسی به پریز برق ندارد کار می‌کنند، دو چندان است. در نتیجه شما محدودیتی در استفاده از آن نخواهید داشت.

بواسطه لوله مکش تلسکوپی سه گانه اندازه دستگاه را می‌توان با فشار دادن یک دکمه به نصف کاهش داد و به راحتی در کوچکترین فضاها جا می‌شود. مفصل و محل اتصال لوله جاروبرقی به نازل کف خشک، به علت انعطاف‌پذیری بسیار زیاد به شما امکان نظافت تمام نقاط را از جمله زیر مبل و گوشه‌های خارج از دسترسی را می‌دهد. سیستم فیلتر سه مرحله‌ای بدون کیسه شما را از خرید کیسه‌های متعدد و جایگزین کردن هر باره آن‌ها بی‌نیاز می‌کند. از دیگر مزایا و امکانات جاروبرقی کارچر به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

تمیز کردن خودکار فیلتر هنگامی که درب فیلتر باز می‌شود. جعبه فیلتر قابل جابجایی که حذف فیلتر را بسیار آسان می‌کند. کنترل قدرت چهار مرحله‌ای، قدرت را می‌توان به سرعت و به راحتی تنظیم کرد تا متناسب با کاربرد خاص باشد. کابل جارو به لطف طراحی قلاب چرخشی امکان ذخیره‌سازی در قسمت پشتی دستگاه و برداشتن آسان را فراهم می‌کند. طول کابل ۹ متری در مدل معمولی به شما امکان مانورپذیری خوبی در نظافت محیط می‌دهد. وزن دستگاه ۳،۲ کیلوگرم بوده و صدای تولیدی آن در هنگام کار معادل ۷۷ دسی‌بل است. فیلتر بهداشتی هپا با عملکرد فیلتراسیون بالا از ویژگی برجسته این دستگاه است. همراه دستگاه برس گردگیری نرم، نازل شکافی و یک دسته نرم نیز در اختیار خواهید داشت.

بهترین جاروبرقی ایستاده کارچر مدل vc5

۲. Shark Rotator Professional Lift-Away NV501

این جاروبرقی به لطف سر چرخان و وزن نسبتا سبک آن یکی از ساده‌ترین جاروبرقی‌های موجود در بازار از نظر مانورپذیری است. وزن آن ۷،۱ کیلوگرم است که در مقایسه با برند Kärcher وزن سبکی محسوب نمی‌شود، اما در مقایسه با بقیه محصولات موجود در بازار، برداشتن و جابجایی آن نسبتا آسان است. این جارو همچنین دارای یک دسته بالشتکی بزرگ است که به هنگام استفاده ویژگی افزایش طول آن می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و شما امکان جدا کردن بخش موتور و استفاده از آن به عنوان یک جاروبرقی مینیاتوری و برای مثال نظافت خودرو را می‌دهد.

مخزن دستگاه به راحتی با فشار دادن یک دکمه بزرگ از پایه‌ی جاروبرقی جدا می‌شود، بنابراین زمانی که نیاز به جارو کشیدن پله‌ها یا گوشه‌های سقف و کنج دیوار را داشته باشیم، می‌توانیم غلاف را جدا کرده و به طور مستقل آن را حمل کنیم. در کنار رها کننده مخزن، دکمه دیگری قرار دارد که نازل و لوله‌های اتصالات را آزاد می‌کند، بنابراین تنها با فشردن دو دکمه و چند حرکت ساده دستگاه در حالت‌های مختلف آماده بکار است.

این جارو دارای یک ابزار تودوزی، یک برس گردگیری و یک ابزار شکاف است که همه به خوبی از پس کارآیی مورد انتظار برمی‌آیند. لوله خرطومی دستگاه کشش خوبی دارد و به میزان قابل قوبلی باز می‌شود و درنتیجه بدون نیاز به حرکت دادن جاروبرقی به مناطقی که دسترسی به آن سخت‌تر است، عملیات نظافت به راحتی انجام می‌پذیرد. در جلو دستگاه چراغ‌هایی تعبیه شده است که در هنگام جارو کردن یک سطح صاف مانند چوب، پارکت و یا کف‌پوش وینیل ویژگی خوبی است هرچند این ابزار هنگام نظافت فرض و موکت کارایی چندانی ندارد زیرا که خاک و زباله به جای نشستن بر روی فرش، در آن فرو می‌رود.

قدرت مکش و عملکرد دستگاه به میزان مناسبی راضی کننده است. هم سر برس اصلی و هم ضمائم موی حیوانات خانگی را به خوبی جمع می‌کند. جدا کردن و خالی کردن مخزن زباله آن ساده است. فیلتر سه‌گانه این جاروبرقی، هنگام تخلیه دستگاه هیچ گرد و غباری را باقی نمی‌گذارد.

۳. Eureka DashSprint

جاروبرقی عمودی دو موتوره Eureka DashSprint به طور قابل توجهی ارزان‌تر از سایر مدل‌های موجود در بازار است. اما در عین ارزانی عملکرد مناسبی دارد. وزن Eureka تنها ۵،۷ کیلوگرم است و مانور دادن و حمل آن از یک طبقه به طبقه دیگر نسبت به سایر مدل‌ها آسان‌تر است. چرخ‌های زیرین دستگاه به راحتی امکان حرکت بر روی هر سطحی را داراست و پایداری خوبی بر روی فرش‌های پرز بلند یا هنگام انتقال از کف‌های سخت به فرش‌ از خود نشان می‌دهد و زمین نمی‌خورد.

این دستگاه ابزار دارای یک ابزار Pet Pal Turbo است که برای جمع‌آوری موی حیوانات خانگی طراحی است و نتیجه‌چشم‌گیری از خود نشان می‌دهد. به نحوی که موی حیوانات را به خوبی از روی سطوح مختلف جمع می‌کند. سطل زباله  و مخزن ۱.۵ لیتری آن نیاز به تخلیه مکرر دارد هرچند تخلیه آن بسیار ساده است و فقط کافی است قفل پایینی دستگاه را باز کنید و زباله‌ها به راحتی خارج می‌شوند. ایرادی که در طراحی این مدل می‌توان ذکر کرد، عدم امکان استفاده در نقاطی مانند نظافت سقف یا دیوارهاست زیرا چندان در طراحی آن قطعاتی برای نظافت نقاطی که از سطح بالاتر است و دسترسی به آن‌ها سخت است، در نظر گرفته نشده است.

سخن پایانی

در بازار جاروبرقی‌های ایستاده زیادی وجود دارد که از نظر کاربرد، عملکرد و ویژگی‌های فنی متفاوت هستند. در مرحله تصمیم‌گیری برای خرید بهترین جاروبرقی ایستاده، همیشه بهترین کار این است که به دنبال نیروهای متخصص و واجد شرایط باشید که بتوانند مشتری را از مشاوره اولیه تا خرید، تا پایان عمر محصول راهنمایی کنند، بنابراین خدماتی کامل و سفارشی دریافت کنید.

خرید محصولات خانگی کارچر با گارانتی 12 ماهه ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید