چگونه ماشین را تمیز کنیم؟ ( بهترین راه های ممکن )

دسترسی سریع

کارواش های خانگی، آب خانه که دارای فشار کمی هستند را به آب پر فشار تبدیل می کنند به همین علت می توان از آن در کنار یک مواد شوینده، بسیاری از آلودگی های سخت را از روی انواع سطوح از جمله خودرو پاک نمود. به عبارت دیگر کارواش خانگی دستگاهی پر قدرت برای شستن ماشین محسوب می شود. از دستگاه کارواش می توان در محیط های مسکونی، تجاری و … نیز می توان استفاده کرد. در ادامه نحو شستن خودرو بیان شده است.

وسایل شستن ماشین

رعایت روش صحیح شستن خودرو می تواند تاثیر بسزایی در بالا بردن کیفیت نظافت داخل خودرو و بیرون آن شود. وسایل نظافت ماشین و شستشوی خودرو به طور کلی به دو بخش نظافت داخل خودرو و بیرون آن تقسیم می شود. هر کدام از بخش ها شامل قسمت های متعددی هستند که تمیز کردن آن ها موجب تمیزی و نگه داری از خودرو می شود. از تجهیزات و وسایل شستن ماشین می توان به موارد مختلفی از جمله دستمال نظافت خودرو، مواد شوینده، برس شستشو، دستگاه کارواش و جاروبرقی اشاره کرد. انتخاب وسایل نظافت ماشین با توجه به میزان آلودگی و نوع سطح داخلی و یا بیرونی خودرو صورت می گیرد. به طور مثال از برس شستشو می توان برای از بین بردن هرگونه آلودگی باقی مانده استفاده کرد.

راهنمای نظافت داخل ماشین

آلودگی های ریخته شده بر روی کف یا داشبورد خودرو می تواند باعث ایجاد اختلالاتی در رانندگی شود. شیشه های بیش از حد کثیف نیز می تواند دید راننده را مختل کرده و منجر به تصادف شود. تمیز کردن ماشین نیز در حفظ ظاهر و ارزش آن موثر است. وقتی صحبت از فضای داخلی می شود، دستگاه های جاروبرقی آب و خاک کارچر با کیت تمیز کننده ماشین می تواند به شما کمک کند تا حس تازه ای برای خودرو خود ایجاد کنید. کیت تمیز کننده ماشین شامل پارچه های میکروفایبر برای سطوح صاف از جمله پنجره ها است، در حالی که برس ها و لوازم جانبی جاروبرقی این امکان را می دهد تا اثاثیه یا لوازم داخلی و حتی مناطقی که دسترسی به آن ها دشوار است، تمیز شوند.

راهنمای شستشوی ماشین با دستگاه کارواش خانگی

برق انداختن داشبورد ماشین

از آنجایی که داشبورد خودرو همیشه اولین چیزی است که در داخل خودرو جلب توجه می کند و قابل مشاهده است، به همین دلیل تمیز کردن داخل ماشین و شستشوی خودرو اهمیت بالایی دارد. در نظر داشته باشید دانستن روش صحیح شستن خودرو یکی از مواردی است که همیشه باید مورد توجه قرار گیرد. از مواد مختلفی از جمله وازلین می توان برای برق انداختن داشبورد ماشین استفاده کرد. وازلین به راحتی در هر خانه ای موجود است، بنابراین به سادگی مقداری دستمالس نرم را به وازلین آغشته کنید و سپس آن را روی داشبورد بکشید. بنابراین اثر بسیاری از لکه ها به سرعت محو یا ناپدید می شود. تمیز کردن داشبورد عمر آن را افزایش می دهد و از ترک خوردن آن جلوگیری می کند.

نظافت صندلی ماشین

برای نظافت صندلی ماشین لازم است در ابتدا داخل خودرو با دستگاه جاروبرقی تمیز شود. اگر در هنگام تمیز کردن داخل ماشین، کف خودرو شما دارای کفپوش است، می توانید آن را در داخل یا خارج تمیز کنید و پس از اتمام تمیز کردن کف آن را به ماشین برگردانید. برای تمیز کردن صندلی در ابتدا نازل مناسبی را به جاروبرقی متصل کنید. می توانید از نازل مبل برای نظافت صندلی ها و برای درز های خودرو از نازل جاروبرقی استفاده نمایید. برای نظافت صندلی های پارچه ای می توانید ابتدا آن ها را جاروبرقی بکشید و سپس با فوم یا مواد شوینده دیگری بشورید.

مراحل گام به گام شستشوی بدنه ماشین

روش صحیح شستن خودرو در صورتی انجام می گیرد که مواردی را به ترتیب انجام دهید. برای این منظور تنها کافی است در ابتدا یک لایه از مواد شوینده را بر روی خودرو بکشید تا آلودگی های بزرگ آن از بین بروند. مواد شوینده خودرو کارچر می تواند به شما در دستیابی به درخشندگی کامل و بدون خط و خش کمک کند. نظافت ماشین شما دیگر با دستگاه کارواش خانگی کارچر کار سختی نیست. دستگاه کارواش راه حلی عالی برای صرفه جویی در وقت و هزینه به منظور شستن ماشین است. فشار آب قوی، گل و لای، نمک و سایر آلودگی هایی را که ممکن است هنگام استفاده از روش سنتی(سطل و اسفنج) رنگ را خراش دهند، از بین می برد. همچنین می توانید برای شستن ماشین با استفاده از کارواش، از مواد شوینده نیز استفاده نمایید.

نکات مهم برای شستشوی ایمن خودرو با کارواش

کارواش خانگی با افزایش فشار آب ورودی، می تواند به حذف آلودگی ها از سطح خودرو کمک کند. با این حال، ایمنی این فرآیند نیازمند توجه به تعدادی از نکات حیاتی است. هنگام تمیز کردن ماشین مطمئن شوید که شیشه ها کاملا بسته باشند و کسی در محل استفاده از ماشین نباشد. کاربر دستگاه باید مراقب عبور و مرور افراد باشد تا فشار آب به آن ها آسیب نرساند. از دیگر نکات مهم شستشوی خودرو با کارواش خانگی می توان به محافظت از سطوح حساس، دور نگه داشتن پریز برق از کارواش و دور نگه داشتن دستگاه از دسترس کودکان اشاره کرد.

برق انداختن لاستیک ماشین

قبل از برق انداختن لاستیک ها، می توانید تمامی آلودگی های درشت و بزرگ را با استفاده از کارواش خانگی به راحتی از بین ببرید و جدا کنید. حتی می توانید به منظور تمیز کردن آلودگی و گرد و غبار موجود در لاستیک ها و رینگ ها نیز از دستگاه کارواش نهایت استفاده را ببرید. بعد از استفاده  از دستگاه می توانید از مواد شوینده به همراه اسفنج برای تمیز کردن رینگ ها کمک بگیرید. در نظر داشته باشید برق انداختن لاستیک ماشین موجب می شود ظاهر خودرو بسیار جذاب به نظر برسد.

مراحل گام به گام شستشوی بدنه ماشین با کارواش

تمیز کردن رینگ های ماشین

پس از برق انداختن لاستیک ماشین به سراغ رینگ های ماشین بروید. بکارگیری برس به منظور نظافت خودرو و تمیز کردن کامل شکاف های باریک موجود در رینگ که با چشم قابل مشاهده نیستند، بسیار کاربرد دارد. برای راحتی بیشتر می توانید پاک کننده رینگ را روی نقاط آلوده اسپری کنید تا آلودگی های چسبیده شده به سادگی جدا شوند و از بین بروند.

شستشوی سایر بخش های ماشین

همان طور که بیان شد، نحو شستن خودرو در قسمت های مختلف متفاوت است. شستن ماشین شامل قسمت های دیگری نیز می شود. به طوری که چراغ ها نیز جزو مواردی محسوب می شود که در تمیز کردن ماشین اهمیت بالایی در ظاهر خودرو دارد. در شستن ماشین چراغ های جلو و عقب را فراموش نکنید، چرا که به دلیل ظاهر چشم نوازشان بسیار مورد توجه قرار می گیرند. در صورتی که چراغ های جلویی کثیف باشد نمی تواند نور را به خوبی در محیط منتشر کند و این مسئله می تواند موجب ایجاد خطراتی شود. ساده ترین راه حل برای مقابله با این کثیفی ها تمیز کردن آن ها با پارچه نرم و مواد شوینده و یا استفاده از دستگاه کارواش است.

خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.