معرفی دستورالعمل نظافت کاشی و سرامیک و جدیدترین روش های آن

دسترسی سریع

نظافت کاشی و سرامیک و ضرورت آن

نظافت کاشی و سرامیک در تمیزی و پاکسازی محیط های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو می‌توان گفت نظافت و نگهداری منظم از این سطوح برای حفظ زیبایی محیط ضروری است. نظافت کاشی و سرامیک درمنزل و یا فضاهای عمومی مانند حمام‌ها، آشپزخانه‌ها و فضاهای ورودی یک هتل یا اقامتگاه گردشگری بسیار اهمیت دارد. کاشی و سرامیک به عنوان سطوح غیرپوشیده در معرض آلودگی، لکه‌ها و کثیفی‌های مختلف قرار دارند که نیاز به نظافت و تمیزی دوره‌ای دارند.

نظافت منظم این سطوح با استفاده از مواد شوینده مناسب و تجهیزات صحیح، به حفظ ظاهر زیبا و درخشان کاشی و سرامیک کمک می‌کند و از رسوبات و لکه‌های دائمی جلوگیری می‌کند. داشتن یک روتین مناسب برای نظافت دائمی سطوح سرامیک و کاشی داخل منزل از انتشار آلودگی از نقطه‌ای به نقطه دیگر جلوگیری به عمل می‌آورد.

همچنین نظافت کاشی و سرامیک در هتل‌ها، اقامتگاه‌ها و فضاهای عمومی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا این سطوح به عنوان بخش‌های اصلی دکوراسیون داخلی فضاها، تأثیر زیادی بر جذابیت و شکوه اتاق‌ها و فضاهای عمومی دارند. علاوه بر این، پروسه نظافت به حفظ بهداشت و تمیزی فضاها کمک می‌کند و از پخش باکتری‌ها و ویروس‌های مختلف جلوگیری می‌کند.

با داشتن برنامه نظافت منظم برای کاشی و سرامیک، هتل‌ها می‌توانند به تمامیت و زیبایی فضاهای خود اهمیت بدهند و تجربه اقامت را برای مهمانان بهبود بخشند. از دلایل ضرورت نظافت کاشی و سرامیک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهداشت
 • افزایش طول عمر کاشی و سرامیک
 • جلوگیری از لغزش
 • ایجاد فضایی زیبا

بهترین روش های نظافت کاشی و نظافت منزل

نظافت کاشی و سرامیک

در نظافت کاشی و سرامیک و همین‌طور نظافت منزل بهتر است که کاربر دارای یک برنامه دقیق و منظم باشد. در صورت داشتن پیوستگی و تداوم، نظافت کاشی و سرامیک ها به راحتی صورت می‌گیرد. زیرا از کهنه و سخت شدن آلودگی‌ها جلوگیری به عمل می‌آید. برای نظافت این سطوح می‌توان دو روش را به کار گرفت:

 • روش های سنتی نظافت
 • روش های مکانیزه نظافت

اما نکته ای که برای نظافت سطوح کاشی و سرامیک بسیار مهم است، شناخت جنس انواع سطوح کف است. در واقع کاربر برای شروع پروسه نظافت ابتدا باید با انواع سطوح کف آشنا باشد تا بتواند بهترین روش را برای نظافت آن انتخاب نماید.

انواع کاشی و سطوح کف

انواع متفاوت و متنوعی از کفپوش و سطوح کف در بازار وجود دارد. که کاربر می‌تواند بسته به نیاز خود هرکدام را انتخاب نماید. این کفپوش ها هر کدام مزایا و معایبی دارند. بنابراین با توجه به نقاط قوت و ضعفشان، باید یک روش نظافت خاص را برایشان در نظر گرفت. در ادامه به معرفی انواع کفپوش‌ها می‌پردازیم:

 • کفپوش سرامیک و کاشی
 • سطوح سیمانی
 • انواع پارکت ها

همانطور که گفته شد هر کدام از این کفپوش‌ها دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند و نیاز به یک دستورالعمل خاص برای نظافت و پاکسازی دارند. در ادامه این مقاله تمامی روش‌های نظافت و پاکسازی این سطوح و دستگاه‌های مورد نیاز برای روند نظافت را به شما معرفی خواهیم نمود.

نکات مهم برای نظافت سطوح کف

تمیزکاری کاشی و سرامیک

برای شروع نظافت سطوح کف بهتر است که کاربر به چند نکته توجه داشته باشد با بتواند به نتیجه عالی و دلخواه برسد. در ادامه این نکات را یادآوری می‌کنیم:

 • تشخیص نوع جنس سطوح کف
 • انتخاب یک روش مناسب برای نظافت
 • جابجایی وسایل اضافی از روی سطح
 • در صورت لزوم انتخاب یک شوینده مناسب

با تشخیص نوع جنس سطح، کابر می‌تواند بهترین روش نظافتی را انتخاب کرده و به نتیجه‌ای مطلوب و ایده‌آل دست یابد.

بهترین دستگاه های نظافت سطوح کاشی و سرامیکی در منزل

در نظافت سطوح کاشی و سرامیک در منزل، استفاده از دستگاه های مناسب می‌تواند به کابر کمک کند تا به نتایج بهتری دست پیدا کند. استفاده از این دستگاه‌های اختصاصی سطوح را کامملا تمیز و درخشان کرده و علاوه بر آن بازدهی بسیار بالایی نیز دارند. انواع مختلفی از تجهیزات نظافت خانگی وجود دارند که عبارتند از:

 • زمین شوی خانگی
 • بخارشوی خانگی کارچر
 • جاروبرقی کارچر
تمامی موارد عنوان شده کار را در پروسه نظافت کمک کرده و سرعت نظافت را به میزان چشم‌گیری بالا می‌برد. در ادامه این مطلب کاربردهای هرکدام را به اختصار توضیح می‌دهیم:

کاربرد زمین شوی خانگی در نظافت منزل

کاربرد زمین شوی در شستشوی کاشی

زمین شوی خانگی یک دستگاه کارآمد برای شستشوی کف و تمامی سطوح در منزل و محیط های کارگاهی کوچک است. این دستگاه با شست و شوی همزمان سطح کاشی و سرامیک و جمع آوری آب آلوده به راحتی سطوح را مورد نظافت قرار می‌دهد. اسکرابر خانگی همچنین با عملکرد بهینه خود به ارتقای کیفیت بهداشت در محیط کمک می‌کند.

با استفاده از دستگاه مکانیزه اسکرابر روند نظافت نیز افزایش پیدا می‌کند. یکی از مهم ترین مزیت های زمین شوی خانگی قابلیت تنظیم سرعت شست و شو و استفاده از مواد شوینده صنعتی است. این امر باعث ایجاد سطوحی تمیز و درخشان و عاری از هرگونه آلودگی می‌گردد.

شست و شو و نظافت معابر و راهروها در بسیاری از مراکز تجاری، ادارات، و بسیاری از کارخانجات نیاز به استفاده از اسکرابر صنعتی دارد. برای این امر انواع متنوعی از زمین شوی های صنعتی هستند که می‌توان این روند را تسریع ببخشند.

نقش بخارشوی خانگی در تمیزکاری کاشی و سرامیک خانه

کاربرد بخارشوی در نظافت کاشی

بخارشوی خانگی یک ابزار مفید و کارآمد برای تمیزکاری کاشی و سرامیک در خانه است. با استفاده از بخارشوی، می‌توان به راحتی و به صورت موثر آلودگی‌ها، لکه‌ها و زنگ‌های موجود بر روی سطوح کاشی و سرامیک را پاک کرد. بخارشوی با اعمال حرارت و فشار بخار به سطوح، کثیفی‌ها را آسان‌تر از هرگونه روش دیگری از بین می‌برد.

بخارشوی خانگی همچنین می‌تواند در تمیزکاری گروهی از سطوح مختلف کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار گیرد، از جمله پله‌ها، دیوارهای با پوشش کاشی‌، کفپوش‌های سرامیکی و حتی حمام و آشپزخانه.

این ابزار قابل حمل و کارآمد به شما کمک می‌کند تا به راحتی و با کمترین تلاش، سطوح خانه خود را درخشان و تمیز نگه دارید.

برای نظافت فضاهای صنعتی و جرم زدایی در مقیاس‌های بزرگ‌تر می‌توان از بخارشوی صنعتی بهره برد.

عملکرد جاروبرقی خانگی در تمیزکاری کاشی و سرامیک خانه

جاروبرقی خانگی یکی دیگر از ابزارهای مهم و کارآمد برای تمیزکاری کاشی و سرامیک در خانه است. این وسیله با قدرت مکش قوی خود، به راحتی و سریع می‌تواند ذرات گرد و غبار، مو، مواد غذایی و سایر آلودگی‌ها را از سطوح کاشی و سرامیک جمع‌آوری کند.

جاروبرقی خانگی با ابعاد مختلف مخزن‌ها و لوله‌های مختلف، به شما امکان می‌دهد تا به راحتی به نقاط دور دسترسی داشته باشید و سطوح کاشی و سرامیک را به طور کامل تمیز کنید.

علاوه بر این، جاروبرقی خانگی معمولاً دارای انواع مختلف لوازم جانبی مانند نوارهای نظافت، برس‌های مختلف و فیلترهای قابل شستشو است که به شما کمک می‌کند تا بهترین نتایج در تمیزکاری سطوح کاشی و سرامیک خانه خود را به دست آورید. به کمک جاروبرقی خانگی، می‌توانید به سرعت و با کارایی بالا، سطوح کاشی و سرامیک خود را تمیز کنید و زمان بیشتری برای لذت بردن از زندگی خود داشته باشید.

در صنایع بزرگ و کارخانجات نیز برای جمع‌آوری و نظافت زمین از انواع پسماندها و ریزش‌ها می‌توان از جاروبرقی صنعتی استفاده کرد.

چک لیست نظافت کاشی و سرامیک

در ادامه چک لیستی برای نظافت کاشی و سرامیک خانه شما آورده شده است که می‌توانید از آن برای برنامه‌ریزی دقیق و انجام بهتر نظافت استفاده کنید:

 • تهیه دستگاه ها و وسایل مورد نیاز برای نظافت کاشی و سرامیک مانند جاروبرقی، اسکرابر خانگی، پارچه و پدهای نظافتی،مواد شوینده مناسب، و …
 •  پاک‌کردن و جمع‌آوری اشیاء و وسایل اضافی از روی سطوح کاشی و سرامیک.
 •  پاک‌کردن ذرات گرد و غبار با استفاده از جاروبرقی خانگی و برس مناسب.
 • شست و شوی سطوح کف توسط زمین شوی خانگی
 • انتخاب شوینده مناسب برای از بین بردن لکه‌های سخت و قدیمی
 • از بین بردن رسوبات و جرم‌های بسته شده در درز کاشی و سرامیک با بخارشوی خانگی
 •  بررسی مجدد سطوح برای اطمینان از تمیزی کامل آن‌ها و اصلاح هر گونه نقص یا لکه باقی‌مانده.با انجام این مراحل به ترتیب و با دقت، مطمئناً می‌توانید سطوح کاشی و سرامیک خانه خود را به بهترین شکل تمیز کنید.

چک لیست پاکسازی سطوح سیمانی

برای نظافت سطوح سخت سیمانی در منزل یا محیط کار خود می‌توانید از دستورالعمل آورده شده استفاده کرده و به نتیجه‌ای مطلوب و ایده‌آل برسید:

 • آماده کردن تمامی لوازم مورد نیاز در روند نظافت از قبیل: جاروبرقی خانگی، زمین شوی خانگی، مواد شوینده مناسب برای سطوح، پد‌های نظافتی و…
 • جمع‌آوری هرگونه وسیله و شئ اضافی از روی سطوح سیمانی
 • استفاده از جاروبرقی برای پاکسازی سطح از زباله ها و ذرات ریز و درشت
 • شست و شوی کف با دستگاه زمین شوی خانگی
 • در صورت لزوم استفاده از شوینده مناسب برای سطح سیمانی
 • برای از بین بردن رسوبات و جرم ها در سطوح سیمانی می‌توان از کارواش خانگی استفاده کرد البته در صورتی که بیرون از فضای خانه باشد.
 • بررسی نهایی جهت نظافت هرگونه لکه یا آلودگی باقی مانده بر روی سطح سیمانی

چک لیست تمیزکاری پارکت

تمیزکاری سطح پارکت به دلیل حساسیت این جنس به آب کمی متفاوت است. این نظافت با انجام مراحل و دستورالعمل عنوان شده، بسیار راحت صورت می‌پذیرد. در ادامه این مراحل را به اختصار توضیح می‌دهیم:

 • آماده سازی لوازم مورد نیاز در روند نظافت پارکت
 • جمع‌آوری و پاکسازی هرگونه وسیله اضافی از سطح پارکت برای راحتی عمل بیشتر
 • استفاده از جاروبرقی خانگی برای پاکسازی سطح از گرد و غبار و پسماندهای ناخواسته ریز و درشت
 • تمیزکاری و شست و شوی پارکت بوسیله دستگاه اسکرابر خانگی
 • استفاده از شوینده صنعتی مناسب پارکت
 • در صورت لزوم بررسی نهایی برای رفع آلودگی‌های به جای مانده

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه نظافت کاشی و سرامیک منزل

شرکت توسعه صنعتی و بازرگانی ابراهیم، به عنوان بزرگ‌ترین تامین کننده دستگاه‌های نظافت صنعتی با بیش از سی سال سابقه فعالیت افتخار خدمت‌رسانی به صنایع تجاری و صنعتی مختلف را داشته است. این مجموعه همچنین در زمینه واردات تجهیزات نظافت خانگی با برندهای معتبر و بزرگی همچون کارچر آلمان همکاری‌های گستره‌ای دارد.

شرکت ابراهیم با تاکید بر ارائه خدمات و محصولات برند معتبر کارچر، به منظور عرضه محصولات با کیفیت به بخش‌های خانگی است. خدمات پس از فروش و تامین تجهیزات جانبی و قطعات مصرفی دستگاه‌های نظافت خانگی برند کارچر از دیگر اقداماتی است که دپارتمان نظافت خانگی ابراهیم در دستور کار خود قرار داده است.

این شرکت بر روی تمامی محصولات خود ۱۲ ماه ضمانت و ۱۵ سال خدمات پس از فروش نیز ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید برای اطلاع از انواع دستگاه‌های نظافت خانگی و همین‌طور آگاهی از قیمت‌ها با کارشناسان ما در این مجموعه تماس گرفته و از مشاوره رایگان این افراد بهره‌مند شوید.

خرید محصولات خانگی کارچر با گارانتی 12 ماهه ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید