شستشوی لوازم باغبانی با دستگاه کارواش

دسترسی سریع

برای موفقیت در باغبانی باید ابزار مناسب را در اختیار داشته باشید و از آن وسایل به درستی استفاده و مراقبت کنید. همانطور که یک جراح یا آشپز ابزار خود را دارد و دائما در حال تمیز کردن ابزار خود است، باغبانان و کشاورزان نیز باید در مراقبت و شستشوی لوازم باغبانی خود کوشا باشند تا نه تنها سلامت گیاه را حفظ کنند و بهره وری را افزایش دهند، بلکه طول عمر لوازم را نیز افزایش دهند.

نحوه شستشوی لوازم باغبانی با کارواش خانگی کارشر

در زمان باغبانی، ابزار و تجهیزات شما داخل گل و خاک نهفته می‌شود. بعد از انجام کار، شستشوی تجهیزات باغبانی با کارواش خانگی امری ضروری می‌باشد. تمیز کردن ابزار بعد از هر بار استفاده باعث افزایش طول عمر نیز می‌شود.

نحوه مراقبت از لوازم باغبانی

امروزه برای موفقیت در باغبانی مدرن و سنتی، داشتن ابزار و وسایل خوب ضروری می‌باشد. با توجه به اینکه مشغله زیاد ولی بهترین راه این است که بعد از هر بار استفاده، این وسایل را تمیز کرده و در جای خود قرار دهید.

در ابتدای کار تمامی ابزارها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. همیشه لبه های ابزار را تمیز نگه دارید. با این کار از شکستن و لب پر شدن لبه ها جلوگیری می کنید. نکته مهم دیگر استفاده از روغن های مخصوص است. در بین این ابزارها موارد مربوط به هرس مهم است و باید آنها را روغن کاری کنید. به این ترتیب احتمال زنگ زدگی در آنها را به صفر می رسانید.

شستن لوازم باغبانی با کارواش خانگی کارشر

چگونه ابزار باغ را تمیز کنیم؟

برای از بین بردن لکه های سخت از سیم براده فولادی استفاده کنید. سیم را به نواحی دلخواه تا لکه ها پاک شوند. سپس تمام قسمت ها را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید. ابزارهایی که برای برش گیاهان استفاده می کنید، مانند اره، قیچی باغداری یا قیچی هرس، باید ضد عفونی شوند. این ابزار را هر بار قبل و بعد از چیدن ضدعفونی کنید.

شستن وسایل باغ با دسته چوبی

نگهداری از وسایل باغ با دسته چوبی در باغبانی دارای اهمیت بسیاری میباشد. اگر از آنها مراقبت نکنید، دسته چوبی آنها می شکند یا ترک می خورد و کار با آنها را غیرممکن یا سخت می کند. برای جلوگیری از این مشکلات باید هر چند وقت یکبار دسته های چوبی را سمباده بزنید و با بذر کتان روغن کاری کنید. این ابزارها را در معرض نور خورشید، باد یا باران قرار ندهید تا دسته چوبی آنها طولانی تر بماند.

اگر دسته ابزار خراب شد، می توانید دسته دیگری را از فروشگاه های لوازم باغ خریداری کنید و آن را جایگزین کنید. معمولا فقط باید پیچ های قدیمی را باز کنید و دسته جدید را روی ابزار ببندید.

محل نگهداری ابزارهای باغبانی

اگر مجبور هستید برخی از ابزارها را در فضای باز نگهداری کنید، بهتر است آنها را با یک پوشش ضد آب بپوشانید. سعی کنید ابزارها را در مکانی سرپوشیده نگهداری کنید. از ایجاد رطوبت در نزدیکی ابزار خودداری کنید. احتمال زنگ زدگی را کاهش دهید.

بهتر است از کاور ضد آب برای ابزارهایی که باید در فضای باز نگهداری شوند، استفاده کنید. مراقبت از ابزارهای باغبانی را دو بار در سال انجام دهید تا در بلند مدت هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کنید. 

هنگام شستشوی لوازم باغبانی با کارواش به نکات زیر توجه کنید:

  • بعد از شستشو از قرار گرفتن ابزار به صورت افقی و ثابت اطمینان حاصل کنید. مانند، قرار دادن کنار دیوار
  • از لنس پاشش متغییر در حالت متوسط استفاده کنید.
  • از بالا به پایین تمیز کنید تا مطمئن شوید که گل و خاک بر روی قسمت‌هایی که قبلا تمیز شده، کشیده نشود.
  • بعد از شستشوی تجهیزات باغبانی حتما لوازم را خشک کنید.
ضدعفونی تجهیزات و شستشوی لوازم باغبانی

روش های ضدعفونی تجهیزات و شستشوی لوازم باغبانی

چرا باید وسایل باغبانی را ضدعفونی کنیم؟ نکته این است که سلامت گیاه بسیار مهم است و گاهی با زحماتی که برای یک گیاه می کشیم نتیجه دلخواه را نداریم. در واقع خطر انتقال بیماری از گیاهی به گیاه دیگر بسیار زیاد است. فرض کنید در حال هرس یک شاخه آفت‌دار هستید، حالا با همین ابزار به سراغ هرس درخت دیگری می روید که شاخه های سالمی دارد و در کمتر از چند روز متوجه می شوید که برگ های درختان سوراخ دارند. در چنین مواقعی باید مراقب بود که بیماری از گیاهی به گیاه دیگر سرایت نکند. بهداشت و ضدعفونی وسایل باغبانی بسیار مهم است. روش های ضدعفونی ابزار باغبانی چندان دشوار نیست و اگر در مدت زمان کوتاه انجام شود موثرتر خواهد بود. وسایل کوچک باغبانی را باید زودتر ضدعفونی کرد زیرا بیشتر از وسایل دیگر مورد استفاده قرار می گیرند و مستعد ابتلا به بیماری های گیاهی هستند. می توانید از روش های مدرن مانند شستشوی لوازم باغبانی با کارواش نیز استفاده کنید.

خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.