راهنمای نظافت و ضدعفونی سطوح

دسترسی سریع

برای نظافت و ضدعفونی سطوح آلوده و کاهش انتقال عفونت، می توان از محصولات ضدعفونی کننده شیمیایی کارچر استفاده نمود. ضدعفونی کننده کارشر قابلیت ویروس کشی در مقابل ویروس کرونا را نیز دارد.

نکته مهم: برای ضدعفونی سطوح، به خصوص سطوح بسیار آلوده ابتدا سطح را تمیز کرده و بعد از مواد شوینده استفاده کنید. همیشه برچسب و اطلاعات محصول را قبل از استفاده بخوانید.

راهنمای استفاده از دستگاه کارواش خانگی

ابتدا جسم مورد نظر را با محلول مورد نظر ضدعفونی کرده و سپس با آب شسته شود. اجازه دهید کاملا خشک شود. دستگاه کارواش خانگی کرشر با توجه به نیاز مشتری طراحی و تولید می‌شود. بعد از روشن شدن دستگاه، ابتدا موتور و سپس پمپ شروع به کار می کند. در ادامه آب با فشار معمولی و به دنبال آن آب با فشار قوی تولید می‌گردد. آب بعد از ورود به داخل شلنگ در آخر از نازل خارج می‌شود. میزان فشار آب و حجم آب خروجی به طراحی دستگاه بستگی دارد. آب بر روی سطح مورد نظر به کمک تفنگی پاشیده شده، هر چه میزان حجم آب بیشتر باشد، فشار خروجی بیشتر شده و آب با سرعت و شدت بالاتری به آلودگی ها برخورد می کند و آن ها را از بین می برد.

راهنمای استفاده از دستگاه کارواش خانگی

استفاده از دستگاه سمپاشی

محلول ضدعفونی را به میزان مناسب با آب مخلوط کند.
جسم یا سطح خشک را کاملا ضدعفونی کنید.
به زمان انجام کار با توجه به دستورالعمل ذکر شده، دقت نمایید.
در آخر جسم را با آب بشویید.


کاربرد دستگاه سمپاشی


محلول ضدعفونی را به میزان مناسب با آب مخلوط کند.
جسم یا سطح خشک را کاملا ضدعفونی کنید.
به زمان انجام کار با توجه به دستورالعمل ذکر شده، دقت نمایید.
در آخر جسم را با آب بشویید.

نظافت و ضدعفونی سطوح با دستگاه کف شوی


برای تمیز کردن کفپوش ها و سطوح سخت، کاشی، سرامیک و … علاوه بر نظافت دستی می توان از دستگاه زمین شوی استفاده شود. این دستگاه به کمک یک برس غلطکی، توانایی شستشو و جمع آوری زباله های ریز را با هم به طور همزمان دارد.

مزایای نظافت و ضدعفونی سطوح با دستگاه زمین شوی

مزیت دستگاه کف شوی خانگی زمین نسبت به شستشوی دستی این است که به کمک دستگاه برقی تمامی آلودگی و میکروب‌ها یک جا جمع آوری می شود و از پراکنده شدن آلودگی جلوگیری می‌شود. و آب به داخل مخزن آب کثیف منتقل می‌شود.

با توجه به اینکه نظافت و ضدعفونی سطوح بدون تماس انجام می‌گیرد خطر آلودگی کاهش می‌یابد. راندمان ضدعفونی کردن افزایش پیدا می کند.

مزایای نظافت و ضدعفونی سطوح با دستگاه زمین شوی

کف شوی خانگی به مخزن آب کثیف و سیستم خشک کن قوی مجهز می باشد که علاوه بر این مزایای گفته شده با گذشت ۲ دقیقه هیچ اثری از آب و رطوبت دیده نمی شود.

خطر آلودگی از طریق دست نیز با تمیز کردن بدون تماس کاهش می یابد. استفاده از خشک کن های اسکرابر راندمان را نیز افزایش می دهد: به لطف سطح خروجی بالاتر، می توان منطقه بزرگتر را در زمان کوتاه تری تمیز کرد. مواد ضدعفونی کننده با سیستم دوزینگ با میزان مناسب و صحیح به مخزن اضافه می‌شود.

مواد ضدعفونی کننده اسیدی یا قلیایی؟


توصیه می شود بمواد شوینده اسیدی و قلیایی را تغییر دهید تا میکروارگانیسم ها نتوانند سازگار شوند و مقاومت ایجاد نکنند. همین امر در مورد ضد عفونی کننده ها نیز صدق می کند.

علاوه بر این، اسیدها با تجمع رسوبات معدنی مانند آهک مقابله می کنند. یک ضدعفونی کننده قلیایی به تنهایی کافی نیست. آلودگی ها و مواد آلی توسط مواد قلیایی به خوبی حل می شوند. زیرا رسوبات دارای قابلیت چسبندگی خوبی برای باکتری ها و ویروس ها هستند. هنگام استفاده از مواد ضدعفونی کننده اسیدی به اتصالات کاشی و سرامیک دقت داشته باشید.

ضدعفونی حرفه ای انواع کفپوش با دستگاه شستشوی کف

آلودگی در انواع کفپوش ها مانند کاشی، سرامیک و … به دلیل داشتن ساختارهای برجسته به کمک روش های دستی پاک نمی شود. و از طرف دیگر زمینه رشد باکتری‌ها را فراهم می‌کند.

این مشکل به کمک دستگاه اسکرابر قابل خل می باشد. دستگاه کف شو به برس‌های غلطکی میکروفایبر با قدرت جذب بالا مجهز می‌باشد و از طریق مخزن آب تمیز مرطوب می شوند و آب آلوده جمع آوری شده، در مخزن جداگانه نگهداری می شود.مزیت دیگر برس های غلتکی این است که حتی ذرات کثیفی درشت تر نیز جارو می شوند و در مرحله پیش جارو کردن صرفه جویی می شود.

ضدعفونی کف با دستگاه اسکرابر خانگی


برای ضدعفونی کف ها می توان از زمین شوی های خانگی استفاده کرد. رعایت صحیح سیستم دوزینگ مواد شیمیایی و زمان مصرف دقیق طبق مشخصات سازنده بسیار مهم است. طبق گفته موسسه رابرت کخ، برای ضدعفونی شیمیایی ویروس کرونا، باید از عواملی با دامنه عملکرد “ویروس کشی محدود” ، “ویروس کش محدود PLUS” یا “ویروس کش” استفاده شود.

بهترین شیوه های استفاده از حجم صحیح ماده ضدعفونی کننده همراه با کفشوی

  • سیستم دوزینگ خودکار در بخش تعیین حجم ماده ضد عفونی کننده
  • پیمانه اندازه گیری به منظور رعایت میزان صحیح آب و ماده ضدعفونی کننده

بعد از انتخاب میزان حجم مناسب از مواد ضدعفونی کننده، محلول در مخزن آب تمیز کف شوی خانگی ریخته می‌شود. به سیستم دوزینگ مواد شوینده در دستگاه دقت کنید.

ضدعفونی کف با دستگاه اسکرابر خانگی

مراحل ضدعفونی مکانیکی کف

برای ضد عفونی اثر بخش، لازم است که محلول ضدعفونی کننده به میزان کافی به سطح برسد. با توجه به این، میزان آب خارج شده از زمین شوی باید بر اساس وسعت سطح انتخاب شود تا تمامی کف و محیط به یک میزان مرطوب گردد. برای دستیابی به زمان واکنش مورد نیاز، لازم است از دو مرحله استفاده شود. ابتدا محلول ضدعفونی کننده و آب روی سطح پاشیده شود. در مرحله دوم فرآیند جمع آوری آب و مواد ضدعفونی کننده انجام شود.

نکات مهم بعد از ضدعفونی با کف شوی

بعد از اتمام فرآیند، زمین شوی خانگی حتما باید تمیز و ضدعفونی شود. میزان محلول ضدعفونی کاملا از مخزن خارج گردد. مخزن آب تمیز کاملا تمیز و خشک شود.

خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.