راهنمای استفاده از دستگاه کارواش خانگی

دسترسی سریع

دستگاه کارواش خانگی ابزاری کاربردی است که به وسیله آن می توان نظافت بخش های مختلف خانه را به وسیله آن انجام داد. دستگاه کارواش گستردگی نسبتا فراوانی دارد که هر کدام از آن ها ویژگی خاصی دارند شما باید متناسب با نیازتان برند و محصول موردنظرتان را انتخاب کنید. فروشگاه تجهیزات نظافت خانگی ابراهیم به عنوان یکی از فروشندگان کارواش خانگی محصولات برند معتبر کارچر را ارائه می کند. به طور کلی استفاده از دستگاه کارواش پیچیدگی چندان زیادی ندارد و با مطالعه مقاله راهنمای استفاده از دستگاه کارواش خانگی می توانید بخش زیادی از آن را آموزش ببینید.

راهنمای استفاده از دستگاه کارواش خانگی

راهنمای استفاده از دستگاه کارواش خانگی

کارواش کرشر به گونه ای طراحی شده است که کاربران برای استفاده از آن با مشکل زیادی رو به رو نشوند. به طور ساده راهنمای استفاده از دستگاه کارواش خانگی در مراحل زیر خلاصه می شود که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

 • در اولین مرحله باید به وسیله شیلنگ شیر آب را به دستگاه متصل نمایید.
 • شیلنگ فشار قوی را از دستگاه به نازل خروجی آب وصل نمایید.
 • شیر آب را باز نمایید.
 • دستتان را روی ماشه قرار دهید تا آب از دستگاه خارج شود.
 • سپس آب خروجی را طوری تنظیم نمایید تا آلودگی ها از بین بروند. آب را با الگویی از چب به راست بگیرید طوری که با نظافت هر بخش، قسمتی که قبلا شسته اید دوباره کثیف نشود.

برای افزایش کیفیت شستشو می توانید از مواد شوینده استفاده کنید. اکثر کارواش های خانگی قابلیت پاشش مواد شوینده را نیز دارند و برای این منظور نازل مخصوصی وجود دارد. روش استفاده از ماده شوینده به طور ساده در مراحل زیر خلاصه می شود:

 • محلول ضدعفونی را به میزان مناسب با آب مخلوط کند.
 • ماده آماده شده را داخل مخزن بریزید.
 • مواد شوینده را بر روی سطح بپاشید.
 • در آخر جسم را با آب بشویید.
طریقه استفاده از کارواش خانگی

نحوه عملکرد دستگاه کارواش خانگی

برای بهتر فهمیدن  طریقه استفاده از کارواش خانگی بهتر است بدانیم دقیقا درداخل دستگاه واترجت خانگی آب چه فرایندی را طی می کند. بعد از روشن شدن دستگاه، ابتدا موتور دستگاه شروع به کار می کند و سپس این موتور پمپ را به حرکت در می آورد. پمپ کمک می کند تا فشار آب تا حد زیادی افزایش پیدا کند. آب سپس وارد شیلنگ فشار قوی می‌شود. این شیلنگ معمولا فولاد باف هستند تا مقاومت زیادی داشته باشد و بتواند فشار زیاد آب خروجی را تحمل کند. آب بعد از ورود به داخل شلنگ در آخر از نازل خارج می‌شود. میزان فشار آب و حجم آب خروجی به طراحی دستگاه بستگی دارد. برای تنظیم بهتر آب خروجی می توان از نازل های مختلفی استفاده کرد. نازل های مختلف امکان افزایش یا کاهش فشار آب و سطح مقطع آب خروجی را فراهم می کند.

نکات ایمنی مهم هنگام استفاده از دستگاه کارواش

یکی دیگر از مواردی که برای آشنایی با طریقه استفاده از کارواش خانگی باید بدانید نکات ایمنی است. یکی از مهمترین نکات که باید به آن توجه شود لزوم استفاده از وسایل محافظتی مخصوص مثل عینک ایمنی، دستکش و کفش ایمنی است. از آنجایی که آب خروجی دستگاه کارواش فشار بسیار زیادی دارد عدم توجه به نکات گفته شده می تواند آسیب زا باشد. یکی دیگر از نکات مهم توجه به سطحی است که قصد شستشوی آن را دارید. اگر سطح مقاومت بالایی نداشته باشد ممکن است در اثر برخورد با آب پر فشار آسیب ببیند.

راهکار افزایش کیفیت شستشو با کارواش خانگی

طریقه استفاده از کارواش خانگی به درستی پیاده سازی شود شستشو بسیار بهینه تر خواهد بود. در ادامه با چند مورد دیگر که به این موضوع کمک می کند آشنا می شویم.

 • ابتدا از یک سطح کوچک شروع کنید. این موضوع کمک می کند تا اگر سطح توانایی تحمل شدت بالای آب را نداشته باشد آسیب نبیند.
 • اگر با سطح بزرگی رو در رو هستید آن را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید تا بتوانید بهتر شارژ باتری دستگاه یا زمان اتمام رسیدن ماده شوینده را پیشبینی کنید.
 • در صورت امکان حتما از لوازم جانبی استفاده کنید. برای مثال اگر می خواهید تنها به صورت هدفمند یک بخش کوچک از سطح وسیعی را شستشو نمایید می توانید از نازل مخصوص استفاده کنید.
 • حین کار با دستگاه کارواش خانگی حتما به دمای موتور دستگاه توجه کنید. اگر برای طولانی مدت در صورتی که دمای دستگاه بالا است به کار با آن ادامه دهید امکان دارد موتور و پمگ دستگاه آسیب غیر قابل جبرانی ببیند. برای جلوگیری از این موضوع می توان بعد از نظافت هر قسمت کمی به دستگاه استراحت داد و سپس دوباره به شستشو ادامه داد.
خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید