طرز استفاده از بخارشوی کارچر SC3 چیست؟

دسترسی سریع

بخارشوی کارچر SC3 EasyFix دستگاهی کوچک و چابک برای نظافت خانه است که تنها در ۴۰ ثانیه بخار آماده برای نظافت سطوح مختلف مثل سرامیک، سینک و یا گاز آشپزخانه را بدون استفاده از مواد شیمیایی فراهم می‌کند و تا ۹۹.۹ درصد از ویروس‌ها و باکتری‌های مختلف را از بین می‌برد. این دستگاه توانایی تولید بخار بی وقفه را دارد و تا زمانی که آب درون مخزن آن به پایان نرسد، همچان می‌تواند بخار لازم برای نظافت را ایجاد کند. با استفاده از تنظیم بخار دو مرحله‌ای دستگاه، شدت بخار را می‌توان به راحتی متناسب با هر سطحی تنظیم کرد. در این مقاله طرز استفاده از بخارشوی کارچر SC3 و لوازم جانبی همراه دستگاه را برای تمیز کردن بهداشتی سطوح سخت مانند توالت، وان، کاشی، هود، اجاق گاز و میز شرح خواهیم داد. این لوازم همچنین شامل یک نازل کف EasyFix با اتصال انعطاف پذیر و ارگونومی عالی برای تمیز کردن لبه‌ها است. یک کارتریج رسوب‌زدایی امکان استفاده از آب لوله کشی را برای دستگاه فراهم کرده و طول عمر آن را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر با استفاده از یک سیستم قلاب و حلقه مناسب، پارچه کف میکروفیبر را می‌توان بدون زحمت به نازل کف متصل کرد و دوباره بدون تماس دست پارچه کثیف را جدا کرد. . نمایندگی محصولات کارچر در این مقاله بر اساس بروشور رسمی شرکت تولید کننده، راهنمای کاملی از طرز کار بخارشوی کارچر SC3 به شما ارائه می‌دهد.

اطلاعات کلی  درباره استفاده از بخارشوی کارچر SC3

لطفاً برای آشنائی بیشتر با طرز استفاده از بخارشوی کارچر SC3، دستورالعمل های عملیاتی اصلی و دستورالعمل های ایمنی ضمیمه شده را بخوانید بر این اساس پیش بروید. هر دو دفترچه را برای مراجع بعدی یا صاحبان بعدی نگه دارید.

استفاده‌ی صحیح از بخارشوی کارچر

از بخارشوی کارچر فقط برای کاربریهای شخصی و خانگی استفاده کنید. دستگاه برای استفاده با بخار در نظر گرفته شده است و می‌توان آن را با لوازم جانبی مناسب همانطور که در این دستورالعمل های عملیاتی توضیح داده شده استفاده کرد. به هیچ ماده شوینده ای نیاز نخواهید داشت. لطفا دستورالعمل های ایمنی را رعایت کنید.

حفاظت از محیط زیست

مواد بسته بندی را می توان بازیافت کرد. لطفاً بسته بندی را برای دفع در زباله های معمولی قرار ندهید، بلکه ترتیبات لازم را برای بازیافت مناسب آن‌ها در نظر بگیرید. قطعات قدیمی این دستگاه‌ نیز حاوی مواد ارزشمندی هستند که قابل بازیافت است. لطفاً برای بازیافت صحیح وسایل قدیمی ترتیب دهید. لطفاً وسایل قدیمی خود را با استفاده از سیستم‌های جمع آوری مناسب دور بیندازید.

دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی اغلب حاوی قطعاتی هستند که در صورت استفاده نادرست یا دور انداختن آن‌ها می‌تواند خطراتی برای سلامت انسان و محیط زیست پدید آورد. اما این اجزا برای عملکرد صحیح دستگاه ضروری هستند. وسایلی که با علامت مخصوص مشخص شده اند نباید با زباله‌های معمولی خانگی دور ریخته شوند.

نمادها روی دستگاه

بخار

نماد بخار نشان‌گر احتیاط و خطر سوختن است. لطفا دستوالعمل‌های عملیاتی را به صورت کامل مطالعه کنید.

محدوده تحویل

هنگام باز کردن بسته بندی، محتویات دستگاه را از نظر کامل بودن بررسی کنید. در صورت گم شدن لوازم جانبی یا هر گونه آسیب حمل و نقل، لطفاً با فروشنده خود تماس بگیرید.

قطعات یدکی

فقط از قطعات یدکی KÄRCHER اصلی استفاده کنید.

ضمانتنامه

شرایط گارانتی منتشر شده توسط شرکت فروش مربوطه در هر کشور قابل اجرا است. خرابی های احتمالی دستگاه را در مدت گارانتی شرکت کارچر رایگان تعمیر خواهد کرد، مشروط بر اینکه این خرابی ناشی از مواد معیوب یا نقص در ساخت باشد. در صورت ادعای گارانتی، لطفاً با فروشنده یا نزدیکترین مرکز خدمات مشتری مجاز تماس بگیرید.

دستگاه‌های ایمنی

دستگاه‌های ایمنی از کاربر در برابر خطرات محافظت می کنند و نباید بدون رعایت و استفاده از آن‌ها دستگاه را به کار انداخت.

کنترل کننده فشار

کنترل کننده فشار، فشار دیگ را در حین کار تا حد امکان ثابت نگه می‌دارد. در صورت رسیدن به حداکثر فشار کاری ۴ بار در دیگ بخار، سیستم گرمایش خاموش می‌شود و در صورت افت فشار درون دیگ، دوباره فعال می شود.

ترموستات بویلر

اگر در صورت خرابی، آب در دیگ وجود نداشته باشد، دمای دیگ افزایش می‌یابد. ترموستات دیگ بخار و سیستم گرمایشی را خاموش می‌کند. پس از پر شدن دیگ، عملیات عادی می تواند ادامه یابد.

ترموستات ایمنی

اگر ترموستات دیگ بخار و کنترل کننده فشار از کار بیفتد و در صورت خرابی دستگاه بیش از حد گرم شود، ترموستات ایمنی دستگاه را خاموش می‌کند.

قفل تعمیر و نگهداری

قفل تعمیر و نگهداری در همان زمان به عنوان یک شیر کنترل فشار عمل می‌کند. دیگ را در برابر فشار بخار ایجاد شده  آب بندی می‌کند تا مانع از باز شدن درب و ایجاد سوختگی شود. اگر کنترل کننده فشار معیوب باشد و فشار بخار در دیگ افزایش یابد، شیر کنترل فشار آزاد شده و بخار از طریق قفل نگهداری به بیرون ساطع می‌شود. لطفاً قبل از راه اندازی مجدد دستگاه، با خدمات مشتری KÄRCHER محلی خود تماس بگیرید.

توضیحات دستگاه

۱ کارتریج کلسیم‌زدایی / ۲ سوراخ پر کردن آب / ۳ دسته حمل / ۴ نگهدارنده لوازم جانبی / ۵ نمایشگر / ۶ چراغ نشانگر (سبز) – ولتاژ شبکه موجود است / ۷ چراغ نشانگر (قرمز) – کمبود آب / ۸ چراغ نشانگر (قرمز) – کارتریج کلسیم‌زدایی را تعویض کنید. / ۹ کلید RESET – سختی آب را تنظیم کنید. / ۱۰ سوئیچ – روشن / ۱۱ سوئیچ – خاموش / ۱۲ براکت پارک برای نازل کف / ۱۳ کابل اتصال برق با دوشاخه برق / ۱۴ چرخ بدون محرک (۲x) / 15 غلتک فرمان / ۱۶ تفنگ بخار / ۱۷ اهرم بخار / ۱۸ دکمه باز کردن قفل / ۱۹ سوئیچ انتخابگر برای حجم بخار (قفل کودک) / ۲۰ شیلنگ بخار ۲۱ نازل / ۲۲ برس گرد (کوچک) / ۲۳ نازل برق / ۲۴ برس گرد (بزرگ) / ۲۵ نازل دستی / ۲۶ روکش میکروفیبر نازل دستی / ۲۷ لوله اکستنشن (۲x) / 28 دکمه باز کردن قفل / ۲۹ نازل کف / ۳۰ اتصال قلاب و چشم / ۳۱ پارچه کف میکروفیبر (۱ عدد) / ۳۲ پارچه کف میکروفیبر (۲x) / 33 برس فرش

قطعات و اجزاء بخارشوی کارچر SC3

نحوه راه اندازی و طرز استفاده از بخارشوی کارچر SC3

راه اندازی اولیه

کارتریج کلسیم‌زدایی فقط در صورتی درست کار می‌کند که شما دستگاه را قبل از استفاده برای اولین بار با سختی آب محلی تنظیم کنید.

پس ابتدا دستگاه را روی سختی آب محلی تنظیم کنید. کارتریج کلسیم‌زدایی را در دهانه قرار دهید و آن را فشار دهید تا در جای خود محکم شود.

نصب و راه اندازی

می‌توانید بخارشوی را بر اساس راهنمایی که در ادامه ارائه می‌شود به آسانی راه اندازی کنید.

 • مخزن بخارشوی را تا علامت “MAX” پر کنید.
 • دوشاخه برق را به پریز وصل کنید.
 • بخارشوی دستگاه را روشن کنید.
 • با روشن شدن  دستگاه چراغ نشانگر “گرمایش روشن” چشمک می‌زند (سبز) هنگامی که چراغ نشانگر (هیتر) به طور دائم روشن شد، بخارشوی آماده استفاده است.
 • لوازم جانبی را به تفنگ بخار وصل کنید.
 • با اهرم بخار کار کنید. با فشردن ماشه، می‌توانید از دستگاه استفاده کنید.
 • فرمان و چرخ‌های در حال حرکت را وارد کرده و آن‌ها را قفل کنید.
 • لوله‌های اکستنشن را با تفنگ بخار وصل کنید.
 • اولین لوله کششی را روی تفنگ بخار فشار دهید. به طوری که دکمه باز کردن قفل روی تفنگ بخار درگیر شود. دومین لوله اکستنشن را روی لوله فشار دهید.

قطع کردن لوازم جانبی

 • سوئیچ انتخابگر ولوم بخار را روی مقدار مشخص تنظیم کنید.
 • دکمه باز کردن قفل را فشار داده و قطعات را از هم جدا کنید.

پر کردن مخزن آب

مخزن آب را می‌توان در هر زمان پر کرد.

توجه

 • آب نامناسب می‌تواند نازل‌ها را مسدود کند یا به آن آسیب برساند.
 • برای پر کردن لباس از میعانات خشک کن لباس استفاده نکنید.
 • از آب باران جمع‌آوری شده برای پر کردن مخزن استفاده نکنید.

خاموش کردن دستگاه

 • کلید OFF را فشار دهید تا دستگاه خاموش شود.
 • سوئیچ بخار را فشار دهید تا تخلیه بخار متوقف شود. اکنون دیگ دستگاه فاقد فشار است.
 • بخش حفاظت از کودک را به سمت عقب حرکت دهید (اهرم بخار قفل شده است).
 • دوشاخه برق را از پریز جدا کنید.
 • آب باقیمانده را از مخزن آب خالی کنید.

جمع‌آوری دستگاه

 • لوله‌های کششی را در محفظه‌های بزرگ لوازم جانبی قرار دهید.
 • نازل دستی و نازل جزئیات را روی هر لوله اکستنشن قرار دهید.
 • برس گرد بزرگ را به نازل جزئیات کوچک وصل کنید.
 • برس گرد کوچک و نازل‌ها را در محفظه لوازم جانبی متوسط قرار دهید.
 • نازل کف را در محل پارک قلاب کنید.
 • شیلنگ بخار را دور لوله‌های کششی بپیچید و پیستول بخار را داخل نازل کف قرار دهید.
نظافت آینده با بخارشوی کارچر SC3

دستورالعمل‌های کاربردی مهم

 • توصیه می شود قبل از استفاده از بخارشوی، کف را جاروبرقی بکشید. به این ترتیب، قبل از تمیز کردن با رطوبت بخارشو، کف از ذرات آلودگی پاک می‌شود.
 • قبل از استفاده از بخارشوی، همیشه واکنش منسوجات را در مکانی که در معرض دید نیست بررسی کنید: ابتدا به گوشه‌ای از آن بخار بزنید، سپس بگذارید خشک شوند و سپس تغییرات رنگ یا شکل را بررسی کنید.
 • هنگام تمیز کردن سطوح رنگ شده یا با پوشش پلاستیکی، همانطور که در مبلمان آشپزخانه و اتاق نشیمن، درها، پارکت یافت می‌شود، موم، پولیش مبلمان، سطوح پلاستیکی یا رنگ ممکن است شل شوند یا لکه بر روی آن‌ها ایجاد شود. هنگام تمیز کردن این سطوح، پارچه را به طور مختصر بخار دهید و سطوح را با آن پاک کنید.

توجه

هرگز جت بخار را به سمت لبه‌های چسب هدایت نکنید زیرا ممکن است نوار لبه شل شود. از بخارشوی روی کفپوش های چوبی یا پارکت بدون آب بندی استفاده نکنید.

استفاده‌های مختلف از نازل بخار

 • تفنگ بخار را می‌توان برای کاربردهای زیر بدون لوازم جانبی استفاده کرد:
 • برای از بین بردن چین و چروک‌های جزئی از لباس‌های آویزان شده: لباس را از فاصله‌ ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متری به آرامی در معرض بخار قرار دهید.
 • برای پاک کردن گرد و غبار: یک پارچه را با مقداری از بخار دستگاه مرطوب کرده و از آن استفاده کنید.
 • نازل مناسب برای تمیز کردن مناطق مختلف دور از دسترس مانند زهکشی کف، سینک، توالت، پرده یا رادیاتور را می‌توانید بکار بگیرید و متناسب با اندازه دما و حجم بخار آن را از فاصله نزدیک نظافت کنید.
 • برس گرد (کوچک)

برس گرد را می‌توان به عنوان لوازم جانبی روی نازل اقلام ظریف نصب کرد. بنابراین می‌توان از برس‌های متصل برای از بین بردن کثیفی‌های سنگین استفاده کرد.

توجه

این برس برای تمیز کردن سطوح حساس مناسب نیست.

 • نازل قدرتی

نازل قدرتی را می‌توان به عنوان یک لوازم جانبی روی نازل نظافت ظریف نصب کرد. نازل قدرتی سرعت انتشار بخار را افزایش می‌دهد. بنابراین، برای تمیز کردن کثیفی‌های بسیار سخت، گوشه‌ها، شیارها و غیره مناسب است.

 • برس گرد (بزرگ)

برس گرد را می توان به عنوان لوازم جانبی روی نازل جزئیات نصب کرد. این برس گرد اجازه می دهد تا سطوح بزرگ گرد (مانند سینک، سینی دوش، وان حمام، سینک آشپزخانه) را تمیز کنید.

توجه

برای تمیز کردن سطوح حساس مناسب نیست.

 • نازل دستی

پوشش پارچه‌ای را روی نازل دستی بکشید. به خصوص برای مناطق کوچک قابل شستشو، دوش‌ها و آینه‌ها مناسب است. نازل دستی را روی تفنگ بخار نصب کنید.

 • نازل کف

مناسب برای تمام دیوارها و پوشش‌های کف قابل شستشو، به عنوان مثال کف سنگ، کاشی و کف پی وی سی. به آرامی روی سطوح بسیار کثیف کار کنید تا بخار برای مدت زمان طولانی‌تری روی خاک و گرد و غبار اثر بگذارد.

توجه داشته باشید باقی مانده مواد شوینده یا امولسیون‌های مراقبتی که هنوز روی سطحی که قرار است تمیز شود وجود دارد و می تواند منجر به ایجاد رگه‌ها در طول تمیز کردن با بخار شود. با این حال، این موارد با تمیز کردن مکرر از بین می‌روند.

توصیه می‌کنیم قبل از استفاده از دستگاه، زمین را جارو بکشید یا با جاروبرقی تمیز کنید. به این ترتیب کف قبل از اینکه از خاک و ذرات سست پاک شود تمیز کردن مرطوب شروع می‌شود به آرامی روی سطوحی کار کنید که به شدت کثیف هستند به طوری که بخار می‌تواند تأثیر طولانی‌تری بگذارد.

تخلیه مخزن آب

در صورتی که دستگاه بیش از ۲ ماه به کار نرود و آب در مخزن آن باقی بماند، ممکن است آب موجود در مخزن فاسد شده و بوی بدی بگیرد. مخزن آب را قبل از شروع کار تخلیه کنید:

 • کلید خاموش را فشار دهید.
 • دستگاه خاموش شده است.
 • دوشاخه برق را از پریز بیرون بکشید.
 • لوازم جانبی را از نگهدارنده لوازم جانبی خارج کنید.
 • کارتریج کلسیم‌زدایی را از دستگاه خارج کنید.
 • مخزن آب را تخلیه کنید.

تعویض کارتریج کلسیم‌زدایی

اگر فواصل تعویض (چراغ نشانگر) برای کارتریج کلسیم‎زدایی رعایت نشود، خطر آسیب به دستگاه وجود دارد. آسیب به دستگاه عمر مفید آن را کاهش می‌دهد. به فواصل تعویض (چراغ نشانگر) دقت کنید. فواصل تعویض به سختی آب محلی بستگی دارد.

زمانی که کارتریج کلسیم‌زدایی باید تعویض شود:

چراغ نشانگر ۲ ساعت قبل از به پایان رسیدن عمر مفید آن چشمک می‌زند.

چراغ نشانگر ۱ ساعت قبل از اتمام زمان سریعتر چشمک می‌زند.

در صورتی که چراغ نشان‌گر به صورت ثابت روشن بماند، دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود تا از آسیب به دستگاه جلوگیری کند.

توجه

هنگام بخار دادن برای اولین بار پس از برداشتن و قرار دادن مجدد کارتریجکلسیم‌زدایی، جت بخار ممکن است ضعیف یا نامنظم باشد و قطرات پراکنده آب از آن خارج شود. دستگاه نیاز به یک دوره کارکرد کوتاه دارد که در آن کارتریج کلسیم‌زدایی با آب پر شود. حجم بخار خارج شده به طور مداوم افزایش می‌یابد تا زمانی که پس از ۳۰ ثانیه به حداکثر حجم بخار برسد. در این صورت:

 • کلید خاموش را فشار دهید.
 • کارتریج کلسیم‎زدایی را بردارید.
 • کارتریج جدید کلسیم‌زدایی را وارد کنید.
 • کلید روشن را فشار دهید.
 • کلید RESET را به مدت ۴ ثانیه فشار داده و نگه دارید.
 • دستگاه خاموش می‌شود و زمان کار برای کارتریج کلسیم‌زدایی دوباره شروع می‌شود.
 • اجازه دهید دستگاه گرم شود.
 • اهرم بخار را تقریباً ۳۰ ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
نظافت شیشه با بخارشوی کارچر SC3

راهنمای عیب یابی

خرابی‌ها اغلب دلایل ساده‌ای دارند که کاربر می‌تواند با استفاده از یک نمای کلی بسیاری از آن‌ها را برطرف کند. زمانی که در مورد نقص‌های احتمالی مطمئن نیستید، لطفاً با خدمات مشتری مجاز خود تماس بگیرید.

هشدار

تلاش برای رفع عیوب در حالی که دستگاه به برق وصل است یا هنوز خنک نشده است ممکن است شما را با خطر برق گرفتگی و سوختگی شدید مواجه کند. دو شاخه را از پریز برق جدا کنید و اجازه دهید دستگاه خنک شود.

 • چراغ نشانگر کمبود آب با رنگ قرمز چشمک می‌زن:

سیستم حفاظتی در برابر خشکی پمپ غیرفعال شده است. دستگاه را خاموش و دوباره روشن کنید.

مطمئن شوید که کارتریج کلسیم‌زدایی به درستی در جای خود وارد شده و آب کافی در مخزن وجود دارد.

 • چراغ نشانگر کمبود آب دائما به رنگ قرمز روشن می‌شود:

آب در مخزن وجود ندارد. مخزن آب را پر کنید.

 • اهرم بخار را نمی‌توان فشار داد:

اهرم بخار با قفل کودک قفل می‌شود.

قفل کودک را به جلو تنظیم کنید (در کنار کلید انتخاب‌گر برای حجم بخار)

اهرم بخار آزاد می شود.

 • دستگاه خروجی بخار ندارد اگرچه آب کمی در مخزن همچنان وجود دارد:

کارتریج کلسیم‌زدا وارد نشده است یا به دستی در جای خود قرار نگرفته است.

کارتریج کلسیم‌زدایی را وارد کنید یا آن را به درستی وارد کنید.

کارتریج کلسیم‌زدایی را در دستگاه بگذارید.

اهرم بخار را مدام فشار داده و نگه دارید. خروجی بخار کامل پس از تقریبا ۳۰ ثانیه به دست می‌آید.

 • چراغ نشانگر قرمز “تعویض کارتریج رسوب زدایی” روشن می‌شود / چشمک می‌زند:

عمر مفید کارتریج کلسیم‌زدا به زودی به پایان می‌رسد.

کارتریج کلسیم‌زدای جدید را وارد کنید.

به مدت ۴ ثانیه کلید RESET را فشار داده و نگه دارید.

 • دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود:

عمر کاتریج کارتریج کلسیم‌زدا به پایان رسیده است.

کارتریج کلسیم‌زدای جدید را وارد کرده و دستگاه را ریست کنید.

در این مقاله به معرفی اجزاء مختلف و طرز استفاده از بخارشوی کارچر SC3 پرداختیم و به نحوه نصب، راه‌اندازی و همچنین موارد عیب‌یابی آن پرداختیم. استفاده صحیح و درست از یک محصول نیازمند آشنایی کامل با آن است که در نتیجه عمر محصول افزایش می‌یابد و نظافت بهتری را رقم خواهد زد. پیش از هر چیزی دفترچه راهنمای محصول را به صورت کامل مطالعه کنید. در صورتی که دستگاه شما با مشکلی روبرو شد، به بخش عیب‌یابی مقاله مراجعه کنید. در صورتی که امکان رفع عیب برای شما ممکن نبود، از باز کردن دستگاه خودداری کنید. این کار ضمن ایجاد آسیب احتمالی، باعث ابطال گارانتی دستگاه خواهد شد. بنابراین به تعمیرکار مجاز مراجعه کنید.

خرید محصولات خانگی کارچر با گارانتی 12 ماهه ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید