معرفی قطعات جاروبرقی و آشنایی با وظیفه هرکدام

دسترسی سریع

جاروبرقی یکی از ابزارهای نظافتی پرکاربرد و محبوب است که از آن در مکان های مختلف و برای جمع آوری آلودگی های گوناگونی می توان استفاده کرد. جاروبرقی با ایجاد نیروی مکش گرد و خاک، آلودگی را از روی سطح زمین یا سایر سطوح حذف می کند. از آنجایی که تقریبا همه افراد کم و پیش با این دستگاه در ارتباط هستند اما اطلاعات کافی در مورد آن ندارند به همین دلیل ما در فروشگاه تجهیزات نظافت خانگی ابراهیم در این مقاله قصد داریم به معرفی قطعات جاروبرقی بپردازیم.

چرا می خواهیم به معرفی قطعات جاروبرقی بپردازیم؟

با وجود آشنایی با کاربرد دستگاه جاروبرقی، بسیاری از افراد با قطعات مختلف این دستگاه و نوع عملکردش آشنا نیستند. ما در این مقاله قصد داریم معرفی قطعات جاروبرقی شما را بیشتر با این دستگاه آشنا کنیم تا بتوانید از آن بهتر استفاده کنید. بعد از معرفی قسمت های مختلف جاروبرقی  می توانید به عنوان کاربر بهتر از این دستگاه استفاده کنید. در غیر این صورت نمی توانید خوب آن را بشناسید و باید با ایجاد کوچکترین مشکلی به تعمیر کار مراجعه کنید. همچنین هنگام خرید جاروبرقی خانگی کار راحت تری برای انتخاب مناسب ترین مدل جاروبرقی دارید.

قطعات جاروبرقی

موتور الکتریکی :

موتور الکتریکی نیروی مورد نیاز جاروبرقی برای به حرکت در آوردن فن دستگاه را تامین می کند. این نیرو به وسیله تسمه محرک به فن منتقل می شود. قدرت موتور بیشتر جاروبرقی ها بین ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ وات است. قدرت موتور تعیین کننده قدرت مکش جاروبرقی دستگاه است. نکته مهم در مورد موتور جاروبرقی این است که با گذشت زمان نیاز به سرویس دوره ای پیدا می کند. این کار باعث می شود تا عملکرد موتور در سطح عالی باقی بماند و طول عمر آن نیز افزایش پیدا کند.

برد الکتریکی جاروبرقی :

این قطعه وظیفه فرمان دادن به قطعات مختلف جاروبرقی را دارد. به همین دلیل جز مهم ترین قطعات دستگاه به شمار می رود و با ایجاد کوچکترین اختلالی در عملکرد آن، عملکرد کل دستگاه مختل می شود.

منبع تغذیه:

نیروی تعدادی از جاروبرقی ها با استفاده از باتری های شارژی تامین می شود. اما برق مورد نیاز بیشتر جاروبرقی های موجود در بازار با استفاده از اتصال سیم به پریز برق تامین می شود. مدل های شارژی قدرت مانور بیشتری دارند و راحت تر می توان آن ها را جا به جا کرد. اما نمی توان مدت زمان طولانی ای پشت هم از آن ها استفاده کرد. مدل های سیمی دیگر نیازی به صبر کردن برای پر شدن باتری ندارند و برای شروع کار تنها نیاز است دو شاخه را به پریز برق شهری متصل نمایید.

فن داخلی:

فن داخلی دستگاه جاروبرقی پشت برس  چرخان قرار گرفته است. هدف از قرار دادن این فن انتقال هوا از فیلتر به سمت کیسه جاروبرقی است. با چرخش این فن زاویه دار هوا مکیده شده و سپس منتقل می شود.

خرطومی:

مدل های جاروبرقی ایستاده و سایر مدل ها از خرطومی های انعطاف پذیر برخوردار هستند. این وسیله اتصال بین لوله تلسکوبی و موتور مکنده دستگاه را برعهده دارد. معمولا این شیلنگ ها دارای تعدادی متعلقات هستند که کارایی جاروبرقی را افزایش می دهند. جنس این قسمت معمولا ترکیبی از پلاستیک و لاسیتیک است.

قطعات جاروبرقی خانگی

لوله تلسکوبی:

این لوله خرطومی را به نازل متصل می کند. معمولا می توانید متناسب با سطح و آلودگی های مورد نظرتان از نازل های مختلفی استفاده کنید. در موقع لزوم نیز مکش را می توان با استفاده از خود لوله تلسکوپی و بدون اتصال نازل انجام دهید.

برس جاروبرقی:

برس جاروبرقی در نقطه ای قرار می گیرد که بر روی سطوح مختلف کشیده می شود و زباله ها را به داخل دستگاه انتقال می دهند. برس ها دارای شکل های ظاهری متفاوتی هستند و هرکدام برای نظافت نوع خاصی از سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر:

جریان هوایی که بعد از مکش از جاروبرقی وارد هوای اتاق می شود سرشار از گرد و غبار، باکتری و ذرات آلرژی زا است که بر روی سلامتی ما اثر منفی می گذارد. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل از فیاتر مخصوص استفاده می شود. فیلترهای جاروبرقی کارچر معمولا از جنس پلی استر و میکروکربن هستند.

کیسه جاروبرقی:

وظیفه کیسه جاروبرقی نگهداری گرد و غبار و زباله های جمع آوری شده است. جنس دیواره های کیسه جاروبرقی طوری طراحی شده است که تنها گرد و غبار داخل آن باقی می ماند و هوا از آن خارج می شود. در بعضی جاروبرقی ها کیسه از دو قسمت مختلف تشکیل شده است یکی برای ذرات جامد و دیگری برای گرد و غبار

بعد از مطالعه این مقاله افراد درک بهتری از طرز کار جاروبرقی و روش صحیح استفاده از آن پیدا می کنند. این موضوع کمک می کند تا کیفیت نظافت افزایش پیدا کند.

خرید محصولات خانگی کارچر با گارانتی 12 ماهه ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید