بهترین روش شستشو و نظافت مبلمان منزل

دسترسی سریع

نظافت مبلمان منزل باعث زیبایی بیشتر محیط و افزایش طول عمر محصول می شود. برای انجام این شستشو در منزل کارهای مختلفی می توان انجام داد. با گردگیری و جارو کردن مرتب مبل ها می توان آنها را همیشه مرتب نگه داشت. طی جارو زدن بهتر است تمامی درزها و بین تشک ها را به خوبی تمیز کنیم و در نهایت با کشیدن برس روی آن، جلوه بهتری به آن بدهیم. آلودگی و کثیفی تولیدی از کودکان و حیوانات و یا کثیفی صندلی های خودرو حتما نیاز به یک وسیله برای شستشوی مبلمان دارد.

چرا باید مبلمان خود را همیشه پاکیزه نگهداری کنیم؟

وجود مبلمان در اتاق نشیمن باعث ایجاد فضایی دنج و راحت است، که به دلیل استفاده مداوم آلودگی به سرعت پخش می‌شود. برای اطمینان از اینکه از لوازم خود در سال‌های آینده نیز استفاده کنید، نیازمند نظافت و مراقبت منظم می‌باشد.

مزایای نظافت مبلمان منزل


گرد و غبار را پاک می کند.
لکه های قدیمی را از بین می برد.
موهای حیوانات خانگی و کنه های مضر برداشته می شوند.
مبلمان زیباتر و نمایان تر می شوند

طول عمر آنها افزایش می‌یابد

همین امر در مورد تشک ها و صندلی های خودرو نیز صادق است که باید مرتباً تمیز شوند.

راه های از بین بردن لکه روی مبل

خاک سطحی روی اثاثه یا مبلمان به راحتی با یک وسیله مناسب تمیز می شود. توجه به انتخاب صحیح لوازم جانبی نیز بسیار حائزه اهمیت می باشد. برای تمیز کردن کامل از نازل مناسب استفاده کنید. با لوازم مناسب می توان خاک های سرسخت، موهای حیوانات خانگی و حتی کنه های مضر را در تشک ها و روکش دار جمع نمود.

تجهیزات نظافت مبلمان منزل

اثاثه یا مبلمان منزل، صندلی ماشین و تشک ها را می توان با مبل شوی خانگی که عمق الیاف را شستشو می دهد تمیز نمود. نحوه عملکرد دستگاه بسیار آسان است: آب و مواد شوینده با پاک کننده ترکیب و اسپری می شوند و سپس دوباره به همراه خاک از الیاف خارج می شوند. این روش بسیار دقیق است و زمان خشک شدن در مقایسه با شستشوی دستی بسیار کوتاهتر است.

نظافت مبلمان منزل با مبل شوی خانگی

طریقه شستن مبل با دستگاه مبل شوی

۱- ابتدا با استفاده از جاروبرقی آب و خاک کارچر ، آلودگی های بزرگ را از روی روکش یا صندلی ماشین بردارید.

۲- آب را در داخل مخزن آب تمیز کننده ریخته و مطابق دستورالعمل سیستم دوزینگ (ترکیب آب و مواد شوشنده)، مواد شوینده را برای فرش و اثاثه یا لوازم داخلی اضافه کنید.

۳- مواد ترکیب شده را به طور مساوی اسپری کرده و فاصله ۱۰ سانتی متری بین نازل کف و اثاثه یا لوازم داخلی را حفظ کنید و مخلوط را برای چند دقیقه روی کار بگذارید.

۴- نازل دستگاه را روی اثاثه یا لوازم داخلی قرار دهید و رطوبت را به آرامی و به طور مساوی جذب کنید.

۵- همیشه سطوح روکش شده را کاملاً با آب و مواد شوینده مرطوب کنید تا در حین خشک شدن از لکه های باقی مانده آب جلوگیری شود.

۶- این روش را تا جایی تکرار کنید که دیگر نتوانید هیچ گونه کثیفی یا مواد شوینده ای را از پارچه خارج کنید.

۷- زمان زیادی برای خشک شدن اثاثه یا لوازم داخلی بگذارید و مطمئن شوید که در این مدت هوای اتاق یا ماشین در حال چرخش باشد.

۸- از خشک شدن کامل نازل اطمینان حاصل نمایید، برای بهروه وری بیشتر و ایده آل روز بعد دوباره از مکش دستگاه استفاده نماید.

۹- برای پایان کار، پارچه آغشته به ماده مناسب را روی پارچه استفاده نماید – این امر باعث می شود تا اثاثه یا لوازم داخلی برای مدت طولانی تری تمیز بماند.

با استفاده از این روش ، حتی یک مبل قدیمی یا صندلی های ماشین با آلودگی های قابل توجه را می توان نظافت نمود. با این حال، شما همیشه باید ترکیب مناسب آب با مواد شوینده را بررسی کنید.

نکته

همچنین شما می توانید از نازل مکش دستگاه برای پاک کردن مواد شوینده باقی مانده بر روی، روکش مبل استفاده کنید. برای مثال اگر لکه ها قبلاً به صورت دستی شستشو شده اند یا هنوز از مواد پاک کننده در الیاف باقی مانده اند.

شستن مبل در منزل یا در خودرو به دلیل وجود لکه‌های شکلات، گرد و غبار و .. می تواند آزاردهنده باشد. به هر حال آنها معمولاً به اقدامات سریع نیاز دارند:

  • لکه های تازه راحت تر پاک می شوند.
  • تشخیص لکه های قدیمی سخت تر است.
  • اگر لکه ها به مدت طولانی باقی بمانند، می توانند پخش شوند.

برای لکه های مرطوب، به طور کلی مهم است که نظافت مبلمان منزل سریع رخ دهد و بلافاصله لکه را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید. هرگز با دستمال به روی لکه نکشید، در غیر این صورت مایع به عمق الیاف وارد شده و به پارچه آسیب می بیند.

۹۰ درصد از تمام لکه ها در آب محلول هستند. می توانید به سرعت این کار را با یک پارچه سفید و آب ولرم آزمایش کنید.

راهنمای استفاده از بخارشوی برای مبل

نکته: برای مقابله با لکه ها از بخار استفاده کنید.
برای نظافت مبلمان منزل و موارد مشابه، استفاده از تجهیزات نظافت خانگی کارچر مانند دستگاه های بخارشوی اهمیت ویژه‌ای دارند. برای از بین بردن لکه های کوچک، کافی است نازل را در زاویه (نه به صورت عمود) در برابر اثاثه یا مبلمان قرار دهید و پارچه میکروفایبر را در کنار آن نگه دارید، سپس نازل بخار را فشار دهید.

توصیه: ابتدا در یک نقطه بررسی کنید که آیا پارچه به دما حساس است یا خیر. در غیر این صورت روش دیگری را برای نظافت مبلمان منزل اتخاب کنید.

خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.