طرز کار دستگاه مبل شویی و مزایای استفاده از آن

دسترسی سریع

نظافت مبلمان منزل تاثیر زیادی در نمای محیط و همچنین افزایش طول عمر محصول دارد. با گردگیری و جارو کردن مرتب مبل‌ و تمامی درزها و بین تشک‌ها می‌توان آن‌ها را تا حدودی مرتب نگه داشت. اما مسلما با گذشت زمان آلودگی‌هایی بر سطح مبل ایجاد می‌شود که الزام شستشوی مبلمان را بیشتر می‌کند. از بین بردن لک برخی آلودگی‌ها نیازمند تدابیری است تا پاکیزگی صددرصدی را به همراه داشته باشد. اما گاهی روش‌های سنتی پاسخگوی این نیاز نیست و در چنین زمان نقش دستگاه مبل شوی خانگی کارچر در نظافت بسیار پررنگ می‌شود.

طرز کار دستگاه مبل‌ شویی چندان سخت نیست؛ تنها لازم است برخی اصول و نکات استفاده از آن را به خوبی رعایت کنید تا به طور صد در صد به میزان تمیزی که انتظار داشتید برسید. این دستگاه می‌تواند لکه‌ها و آلودگی‌های خاصی که با روش‌های مرسوم پاک نمی‌شوند را به راحتی تمیز کند و ضمن خشک‌کردن رطوبت ایجاد شده ناشی از شستشو، مبلمان را از خطر فرسودگی و کهنگی زودرس در امان نگه دارد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی ساز و کار این دستگاه و برخی موضوعات مرتبط بپردازیم.

 • اهمیت شستشوی منظم مبلمان
 • مبل شویی با دستگاه: مزایا، روش شستشو و هزینه‌ها
 • طرز کار دستگاه مبل شویی
 • طرز استفاده از دستگاه مبل شویی

اهمیت شستشوی منظم مبلمان

تمیز و مرتب بودن لوازم و اثاثیه خانه همچون مبلمان که تاثیر زیادی در نما و زیبایی اماکن دارد، از مهم‌ترین مواردی است که نیاز به توجه و مراقبت دائمی دارد. عدم توجه به نظافت مبلمان، روند فرسایش و کوتاه شدن طول عمر وسیله را افزایش دهد. از طرفی باقی ماندن آلودگی‌هایی که سهوا یا بر اثر گذشت زمان بر روی مبلمان ایجاد شده، محل تجمع باکتری‌ها و میکروب‌هایی است که در در طول روز بسیار با اهالی خانه در تماس است و می‌تواند به راحتی بیماری را انتقال دهد.

البته مدت زمان بین شستشوها و حتی چگونه شستن مبل هم در تعیین طول عمر و سالم ماندن آن‌ تاثیرگذار است. با این اوصاف بهتر است برای یک بار هم که شده به جستجوی بهترین روش شست و شوی مبل در منزل که کاملا مناسب و راحت باشد، پرداخت.

استفاده از دستگاه مبل شوی کارچر برای نظافت مبلمان

مبل شویی با دستگاه: مزایا، روش شستشو و هزینه‌ها

شاید به نظر آید که بهترین راه شستن مبل، بکار بردن همان روش‌های مرسوم خانگی است که برای هر نوع لکه لازم است از مواد خاصی استفاده شود. اما امروزه با به بازار آمدن دستگاه‌های متنوع نظافتی، می‌توان به یک راه‌حل واحد و سریع برای از بین بردن انواع آلودگی‌ها رسید. فرقی ندارد، شستشوی مبلمان داخلی منزل با مبل شوی خانگی باشد یا مبلمان رفاهی داخل باغ با کارواش خانگی کرشر ؛ استفاده از تجهیزات نظافتی می‌تواند در افزایش سرعت و کیفیت نظافت این سطوح تاثیر گذاری بسزایی داشته باشد. استفاده از دستگاه‌های نظافتی، همان بهترین روش نظافتی است که به دنبالش بودید!

مزایای استفاده از دستگاه مبل شوی

در هنگام شستشوی مبلمان با مواد شوینده و پارچه باید توجه داشت که هر الیافی مراقبت‌های خاص خودش را می‌طلبد. برخی از پارچه‌ها برای کشیده شدن بر روی مبل با جنس‌های متفاوت، ممکن است زیادی سخت باشند و به بافت آن‌ها آسیب برسانند. همین موضوع هم درمورد انواع مواد شوینده صادق است. با این حال به کار بردن دستگاه‌های مبل شوی تمامی این نگرانی‌ها را برطرف می‌سازد. البته توجه به اصول طرز کار دستگاه مبل شویی مهم است.

از جمله مواردی که اهمیت دستگاه مبل شوی را دو چندان می‌کند عبارت است از:

 • گرد و غبار را به طور کامل برطرف می‌کند.
 • لکه‌های سرسخت قدیمی را از بین می‌برد.
 • موهای حیوانات خانگی و کنه‌های مضر به طور قطعی رفع می‌شوند.
 • نمای زیبا و چشمگیری به مبلمان و خانه‌ی شما می‌دهد.
 • این طریقه شستن مبل، طول عمر مبلمان افزایش می‌‌دهد.

این موضوع در مورد تشک‌ها و صندلی‌های خودرو نیز صادق است.

طرز کار دستگاه مبل شویی

نحوه‌ شستن مبل در خانه اصولی دارد که توجه به آن‌ها باعث می‌شود به نظافت و تمیزی حداکثری که مقصودتان بود برسید. برای شستشوی مبلمان با دستگاه بخارشوی ابتدا باید به طور کامل دفترچه راهنما را بخوانید و طرز کار دستگاه مبل شویی را بدانید. البته شستن مبل با بخارشوی کارچر نیز روشی بسیار کارآمد و دقیق برای نظافت مبلمان به شمار می‌آید.

در این قسمت مراحل انجام کار با استفاده از مبل شوی را برایتان شرح خواهیم داد.

 • ابتدا با استفاده ازجاروبرقی آب و خاک کارچر ، آلودگی‌های بزرگ را از روی روکش یا صندلی ماشین بردارید.
 • آب را در داخل مخزن آب تمیزکننده ریخته و مطابق دستورالعمل سیستم دوزینگ (ترکیب آب و مواد شوشنده)، مواد شوینده را برای فرش و اثاثه یا لوازم داخلی اضافه کنید.
 • مواد ترکیب شده را به طور مساوی اسپری کرده و فاصله ۱۰ سانتی‌متری بین نازل کف و اثاثه یا لوازم داخلی را حفظ کنید و مخلوط را برای چند دقیقه روی کار بگذارید.
 • نازل دستگاه را روی اثاثیه یا لوازم داخلی قرار دهید و رطوبت را به آرامی و به طور مساوی جذب کنید.
 • همیشه سطوح روکش شده را کاملاً با آب و مواد شوینده مرطوب کنید تا در حین خشک شدن لکه‌های باقی‌مانده آب را نیز رفع کرده باشید.
 • این روش را تا جایی تکرار کنید که دیگر هیچ‌گونه کثیفی یا مواد شوینده‌ای در پارچه باقی نمانده باشد.
 • برای خشک شدن اثاثه یا لوازم داخلی وقت بگذارید و مطمئن شوید که در این مدت هوای اتاق یا ماشین در حال چرخش باشد.
 • از خشک شدن کامل نازل اطمینان حاصل نمایید، برای بهروه وری بیشتر و ایده آل روز بعد دوباره از مکش دستگاه استفاده نماید.
 • در پایان کار، پارچه آغشته به ماده مناسب را روی پارچه استفاده نمایید. این امر باعث می شود تا اثاثه یا لوازم داخلی برای مدت طولانی تری تمیز بماند.

با استفاده از این روش، حتی یک مبل قدیمی یا صندلی‌های ماشین با آلودگی‌های قابل توجه را می‌توان نظافت نمود. تحقیق کنید که چه ترکیبی از آب و مواد شوینده برای نوعی پارچه‌ای که می‌خواهید تمیز کنید مناسب‌تر است.

نظافت صندلی های خودرو با مبل شوی کارچر

نکاتی درمورد طرز کار دستگاه مبل شویی

می‌توانید از نازل مکش دستگاه برای پاک کردن مواد شوینده باقی‌مانده بر روی روکش مبل استفاده کنید. یعنی اگر لکه‌ها قبلاً به صورت دستی شستشو شده‌اند یا هنوز از مواد پاک‌کننده در الیاف باقی مانده‌اند، از این ابزار استفاده کنید.

برای لکه‌های مرطوب، لازم است که نظافت مبلمان منزل بلافاصله انجام شود. لکه را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید. هرگز با دستمال به روی لکه نکشید، چون در این صورت مایع به عمق الیاف وارد شده و به پارچه آسیب می‌رساند.

از آن‌جایی که حدود نود درصد از تمام لکه‌ها در آب محلول هستند، می‌توانید به سرعت این کار را با یک پارچه و آب ولرم آزمایش کنید. خاک سطحی روی اثاثیه یا مبلمان نیز با جاروبرقی به راحتی برطرف می‌شود.

از تجهیزات و لوازم جانبی همراه دستگاه مانند نازل‌ها برای تمیز کردن کامل استفاده کنید. با بکارگیری لوازم مناسب می‌توان خاک‌های سرسخت، موهای حیوانات خانگی و حتی کنه‌های مضر را از روی مبلمان و تشک‌ها جمع کرد.

طرز استفاده از دستگاه مبل شویی

بهترین راه از بین بردن لکه‌ها و آلودگی‌های سطح مبلمان، استفاده از بخاری است که آلودگی‌ را در خود حل کرده و به طور مؤثری از سطح جدایش کند. بنابراین شستن مبل با بخارشوی کارچر نیز به اندازه‌ی دستگاه مبل شویی مفید خواهد بود. با کمک این دستگاه، کافی‌ست برای از بین بردن لکه‌های کوچک، نازل را در زاویه (نه به صورت عمود) در برابر مبل قرار دهید و پارچه میکروفایبر را در کنار آن نگه دارید، سپس نازل بخار را فشار دهید.

بطور کلی می‌توانید بهترین و مؤثرترین راه نظافتی را از بین تجهیزات نظافت خانگی کارچر پیدا کنید. استفاده از دستگاه‌های بخارشوی، مبل شوی و فرش شوی، کارواش خانگی، جاروبرقی، شیشه شوی و غیره از بسیاری جهات ضمن آسان‌کردن کار نظافت، باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های شما نیز خواهند شد.

خرید محصولات خانگی کارچر با گارانتی 12 ماهه ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “طرز کار دستگاه مبل شویی و مزایای استفاده از آن

 1. بابکی گفت:

  هرچندوقت با دستگاه می توان مبلمان شست ایا استفاده مکرر از دستگاه باعث فرسودگی مبلمان نمی شود؟

  1. پشتیبانی ابراهیم گفت:

   سلام وقت بخیر، شستن مبلمان اصول و استاندارد هایی دارد که با رعایت آنها، نتیجه مطلوب کسب میشود. شستشوی پارچه مبل به طور مکرر، عدم اجرای روش صحیح شستشو و فاصله زمانی کم نظافت، میتواند باعث تضعیف بافت پارچه و خرابی مبلمان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید