بهترین و اصولی ترین روش شستشوی دوچرخه

دسترسی سریع

دوچرخه سواری همواره طرفداران خاص خود را به همراه داشته است. بعد از دوچرخه‌سواری در جنگل ها و یا مسیرهای خاکی نیاز به نظافت کامل و برنامه ریزی شده برای دوچرخه خواهد بود. لازم به ذکر است که برای لذت از دوچرخه سواری همواره از آن باید به خوبی مراقبت شود و با داشتن دستگاه و تجهیزات نظافتی مناسب این امر به راحتی محقق می شود.

شستشوی دوچرخه در خانه

واترجت ها معمولاً انتخاب مناسبی برای شستشوی دوچرخه‌‌ها هستند. در حالی‌که اکثر این محصولات برای کار کردن نیازمند منبع انرژی الکتریسیته هستند، اما انواعی از کارواش های خانگی هم هستند که از باتری استفاده می‌کنند و فقط نیاز به منبع آب دارند.

دستگاه های کارواش، از تجهیزات نظافت خانگی کارچر هستند که با فشار کاری متوسط، نظافتی مناسبی را برای استفاده های روزمره خانگی فراهم می سازند. در حالی که معمولا واترجت ها به طور کلی باید به منبع تغذیه و آب متصل شوند، ولی بعضی از دستگاه های با باتری کار می کنند و فقط نیازمنده اتصال به آب هستند. بعضی از محصولات کارواش خانگی کارچر برای تمیز کردن انواع وسایل در باغ ها و یا هر کجا که اتصال برق در دسترس نباشد بسیار کاربردی خواهند بود.

بهترین و اصولی ترین روش شستشوی دوچرخه

دستگاه مناسب برای شستشوی دوچرخه

یکی از محصولات کارچر که از باتری ۱۸V بهر می برد و تقریباً تمامی وسایل در خانه را بدون نیاز به منبع تغذیه تمیز می کند دستگاه ​​Khb 6 Battery Set است که با استفاده از نازل مخصوص آن، می توانید خاک ها و آلودگی ها را به سرعت از روی دوچرخه یا مبلمان باغ، اسباب بازی ها و موارد دیگر حذف کنید. هر دو نازل استفاده شده در دستگاه عملکرد منحصر به فردی را به عمل آورده اند، باتری قابل تعویض و شارژر باتری در محدوده منبع قرار می گیرند. به لطف فناوری نوآورانه Real Time، نمایشگر اختصاصی باتری ظرفیت باقی مانده هنگام کار، مدت زمان مورد استفاده را نشان می دهد. طیف گسترده ای از لوازم جانبی برای این دستگاه تولید شده است و به عنوان مثال می توان به، فوم جت، برس شستشو و شلنگ مکش اشاره کرد.

گام به گام برای تمیز کردن دوچرخه

اول: دوچرخه را روی زمین یا روی پایه قرار دهید، می‌توانید دوچرخه را به دیوار یا یک درختبزرگ هم تکیه دهید و کافی است که از دستگاه استفاده کنید و آن را به منبع آب تغدیه وصل کنید.

 
شستشوی دوچرخه در خانه

دوم: فشار آب را مستقیما به کمک فنرها یا اتصالات الکتریکی نشانه نگرید. برای دوچرخه های الکترونیکی هنگام تمیز کردن با فشار بالا ، فاصله کافی را با لاستیک ها و قطعات کوچک (حدود ۳۰ سانتی متر) حفظ کنید. 

نکته: اگر نظافت را از پایین به بالا انجام دهید ، دیدن محل تمیز بودن دوچرخه راحت تر است.

سوم: اگر هنوز گل یا آلودگی ها روی تنه وجود داشت، می توانید آن را با استفاده از یک برس شستشو به سرعت از بین ببرید. سپس تنه را با استفاده از یک پارچه نرم (به عنوان مثال میکروفیبر) در مناطق تمیز شده خشک نماید.

در مرحله آخر :

یکی دیگر از مسالی که باید به آن توجه کنید، قوطی روغن است تا در صورت نیاز  زنجیر و چرخ دنده ها را دوباره روغن کاری نماید و از نشستن گرد و غبار روی آن جلوگیری کنید. پس از روغن کاری، زنجیر دوچرخه را ۱۰ تا ۱۲ بار بچرخانید تا از مطلوب بودن کارکرد و ارتباط مناسب با بدنه، اطمینان حاصل نمایید. در آخر انجام دادن این کارها به طور مرتب (مثلا هر ۱۰۰ کیلومتر یک بار) باعث می شود دوچرخه عملکرد بسیار بهتری داشته باشد و دیرتر کهنه بشود.

خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.