معرفی بهترین جاروبرقی خانگی

دسترسی سریع

بهترین جاروبرقی خانگی امروزی در مقایسه با انواع قدیمی و مرسوم آن تفاوت چشمگیری کرده‌ است. مناسب‌ترین وسیله برای مکندگی انواع آلودگی‌ها و همچنین یکی از اصلی‌ترین لوازم نظافتی هر خانه یا مکانی، باید با توجه به اصول خاصی انتخاب شود تا بتوان به نتیجه‌ی مطلوب رسید.

در حفظ نظافت خانه بخش های مختلفی هست که با استفاده از دستگاه های نظافتی مختلف میتوانند بالاترین سطح تمیزی را برای ما به همراه داشته باشند. بنابراین استفاده از جاروبرقی خانگی راهکاری کاربردی به حساب می آید که در اجرای بهینه فرایند های نظافتی به کاربران کمک می‌کند. برای انتخاب بهترین مارک جارو برقی خانگی لازم است در ابتدا به ابعاد و نیاز خانه‌ی خود دقت کنید. خانه‌های بزرگ‌تر نیاز به انواع جاروبرقی‌ پرقدرت و عمودی احتیاج دارد و برای خانه‌هایی که بخاطر داشتن راه‌پله‌ها و پستی و بلندی‌ها، سطوح ناهموار دارند باید به فکر تهیه‌ی جاروبرقی چوبی بود که در چنین شرایطی از انواع دیگر مطلوب‌تر است.

بهترین جاروبرقی خانگی چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین جاروبرقی خانگی جاروبرقی‌ای است که بتواند به‌طور مؤثر گرد و غبار، مو، ذرات ریز و سایر آلودگی‌ها را از سطوح مختلف جمع‌آوری کند. این جاروبرقی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • قدرت مکش بالا: قدرت مکش جاروبرقی پرقدرت خانگی تعیین می‌کند که آیا می‌تواند به‌طور مؤثر گرد و غبار و سایر آلودگی‌ها را از سطوح مختلف جمع‌آوری کند. قدرت مکش جاروبرقی‌ها معمولاً با واحد وات اندازه‌گیری می‌شود. جاروبرقی‌های با قدرت مکش بالاتر برای تمیز کردن سطوح فرش و موکت مناسب‌تر هستند.
  • فیلتراسیون موثر: فیلتراسیون جاروبرقی از ورود گرد و غبار و سایر آلاینده‌ها به هوا جلوگیری می‌کند. فیلترهای HEPA به‌ویژه برای افرادی که به آلرژی یا آسم مبتلا هستند، مفید هستند.
  • صدای کم: جاروبرقی‌هایی با صدای کم، استفاده از آنها را راحت‌تر می‌کنند.
  • وزن سبک و طراحی ارگونومیک: جاروبرقی‌های سبک‌تر و با طراحی ارگونومیک، استفاده از آنها را برای مدت طولانی‌تر آسان‌تر می‌کنند.
  • امکانات اضافی: برخی از جاروبرقی پرقدرت خانگی دارای امکانات اضافی مانند قابلیت مکش مایعات، برس مخصوص مبلمان و کفپوش‌های سخت و غیره هستند.

علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده، عوامل دیگری مانند اندازه و شکل جاروبرقی، نوع کیسه یا مخزن گرد و غبار، طول سیم برق و طول لوله جاروبرقی نیز در انتخاب بهترین جاروبرقی خانگی باید در نظر گرفته شوند.

انواع جارو برقی خانگی

جاروبرقی خوب خانگی با توجه به کاربرد انواع مختلفی را به خود اختصاص می‌دهد که هر کدام برای فعالیت مشخص و شرایط خاصی طراحی شده است. جاروبرقی‌های عمودی، قائم، چوبی، رباتیک، دستی، قوطی و غیره هر کدام ویژگی منحصر به فرد خودشان را دارند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی جاروبرقی‌های ویژه‌تری به بازار عرضه می‌شود.

بهترین جاروبرقی برای نظافت

۱. جاروبرقی های عمودی

مصارف جاروبرقی‌های عمودی بیشتر خانه‌ها و آپارتمان‌ها هستند که معمولا بهترین نوع برای از بین بردن گرد و غبار از روی فرش و گلیم و همچنین انواع سطوح سخت‌تر هستند. این دست جاروبرقی‌ها معمولا تک موتوره هستند که برس و جاروبرقی توسط یک موتور به حرکت درمی‌آیند.

۲. جاروبرقی قائم

جاروبرقی‌های قائم به طور کلی به دو نوع تک‌موتوره و دو موتوره تقسیم می‌شوند. با دو موتور عمودی، جاروبرقی و برس توسط موتورهای جداگانه به حرکت در می‌آیند و به شما قدرت و مکش بیشتری برای تمیز کردن بهتر فرش‌ها می‌دهند.

۳. جاروبرقی‌های چوبی

بهترین جاروبرقی خانگی برای طبقات پرتردد که نیاز به یک بار گردگیری روزانه دارند مدل‌های چوبی است که همان شکل عمودی را دارند، اما بسیار از آن‌‌ها سبک‌ وزن‌تر هستند. اگر خانه‌ای چند سطحی دارید بهتر است از جاروبرقی چوبی استفاده کنید تا سختی کارتان کمتر شود.

۴. جاروبرقی‌های رباتیک

اگر جزو پرمشغله‌ها هستید یا حوصله‌ی جاروکشیدن ندارید، جاروبرقی‌‌های رباتی بهترین جاروبرقی برای شما خواهد بود. جاروبرقی ربات خودکشش و قابل برنامه‌ریزی است، بنابراین نیازی به انجام هیچ کاری جز برنامه‌دادن به آن نیست. این دستگاه از سنسورهایی برای جلوگیری از موانع و پله‌ها استفاده و می‌تواند به راحتی زیر مبلمان را تمیز کند. بیشتر آن‌ها حتی از فرش به سطوح سخت برمی‌خورند، دوباره برمی‌گردند.

۵. جاروبرقی‌های دستی

جاروبرقی های دستی معمولا برای تمیزکردن کمدها، اثاثه یا لوازم داخلی، دریچه‌ها، پرده‌ها یا فضای داخلی خودرو عالی است. می‌توانید از آن‌ها برای تمیزکردن لکه‌های کوچک، بیرون آوردن تار عنکبوت از گوشه‌ها یا پاک‌کردن خاک از طاقچه‌ها استفاده کنید. در ادامه برخی از بهترین مارک جارو برقی ماشین را برایتان آورده‌ایم.

۶. جاروبرقی‌های قوطی

به جاروبرقی‌های قوطی، سیلندر نیز می‌گویند که دارای موتور و کیسه در واحدی جداگانه است و روی چرخ‌ها نصب می‌‌شود و این باعث مانورپذیری بیشتر آن خواهد شد. این دست جاروبرقی‌ها از دیگر انواع جاروبرقی سبک‌تر هستند. به‌علاوه دارای سر قدرت بسیار قابل مانور هستند که می‌تواند به راحتی به نقاط تنگ برسد.

بهترین جاروبرقی خانگی

عوامل موثر در انتخاب بهترین جاروبرقی خانگی

خرید بهترین مارک جارو برقی خانگی از مواردی نیست که زود به زود انجام دهید. باید توجه داشت که قرار است مدت زمانی طولانی از این دستگاه استفاده کرد. بنابراین پیشنهاد می‌شود هنگام خرید جاروبرقی، کیفیت و تحقیق درباره بهترین مارک را بر قیمت کالا و هزینه‌ای که صرف می‌کنید ترجیح دهید. جاروبرقی خانگی مناسب شما مدلی است که با توجه به ابعاد مکان، پستی و بلندی‌های سطوح، نیازهای شخصی و شرایط زندگی شما انتخاب شده باشد. در این بخش برخی فاکتورهای دیگر در این خصوص را آورده‌ایم.

۱. مدت زمان استفاده از جاروبرقی

قدرتی که از یک جاروبرقی خوب خانگی انتظار دارید را مدت زمان استفاده از آن تعیین می‌کند. برخی از افراد نیاز به استفاده‌ی هر روزه از آن را دارند که البته به دلیل تداوم نظافت نیاز نیست حتما دستگاه پرقدرتی داشته باشید. اما اگر به ندرت جارو می‌کشید نیاز به دستگاهی دارید که با همان یک بار استفاده توانسته باشد به قدری تمیز کند که تا مدتی احتیاج به جارو نباشد.

۲. میزان سر و صدای دستگاه

میزان صدا و آلودگی صوتی که هر وسیله و دستگاهی در آپارتمان‌ها تولید می‌کنند بسیار آزاردهنده است و در بیشتر موارد باعث دردسر می‌شود. در بیشتر مواقع مجبور می‌‌شوید ترجیح دهید از آن استفاده نکنید یا اقلا در برخی ساعات روز از خیر استفاده از دستگاه بگذرید. پس یکی از مهم‌‌ترین معیارها، انتخاب بهترین برند جاروبرقی که قدرت بالا اما صدای کمتری داشته باشد خواهد بود. البته علت سر و صدای جاروبرقی خانگی می‌تواند متفاوت باشد.

۳. وزن دستگاه

اگر استفاده مداوم از دستگاه دارید یا مکان مورد نظرتان دارای سطوح متفاوت است، سبک‌وزن بودن جاروبرقی موضوعی است که برایتان دغدغه‌ می‌شود.  در حال حاضر بهترین مارک جارو برقی خانگی که به بازار عرضه شده وزنی معادل ۴کیلوگرم دارند که برای مصارف خانگی بسیار مناسب هستند. پیشنهاد می‌شود برای استفاده از دستگاه جاروبرقی در فضاهایی که دارای سطوح ناهموار هستند از انواع چوبی آن‌ها استفاده کنید.

۴.داشتن حیوانات خانگی

برای پاک کردن خانه از موی حیوانات خانگی، نیاز به جاروبرقی دارید که حداقل ۱۲آمپر قدرت داشته باشد. هرچند که در بعضی موارد این میزان قدرت هم کافی نیست و به مقدار بیشتری احتیاج است. توجه داشته باشید که جاروبرقی مورد نظرتان دارای ضمائم دیگری همچون برس مخصوص و انواعی که دهانه‌ بازتر برای کاهش گرفتگی مو، نیز باشند.

بهترین برند جاروبرقی

۵.نوع کیسه‌های جاروبرقی

کیسه‌های جاروبرقی‌ها به دو دسته‌ی دارای کیسه دائم و کیسه موقت تقسیم می‌شود که هر کدام معایب و مزایای مخصوص خودش را دارد. کیسه‌های دائم لازم است که هر از چند گاهی تخلیه و شستشو شوند ولی درمورد کیسه‌های موقت کافی‌ست کیسه قدیمی را دور انداخت و از کیسه‌ی جدیدی استفاده کرد.

همان‌طور که از توضیحات داده شده برمی‌آید، ممکن است استفاده از کیسه‌های دائمی که نیاز به شستشو دارند برای برخی افراد چندان خوشایند نباشد و در مقابل ترجیح دادن کیسه‌های موقت و تعویض مرتب آن، قطعا هزینه‌بر خواهد بود. بهرحال انتخاب هیچ کدام از این انواع‌ها در سیستم عملکردی دستگاه تاثیر ندارند و فاکتوری برای تعیین میزان کیفیت جاروبرقی نخواهد بود.

۶.قدرت دستگاه از عوامل موثر در انتخاب بهترین جاروبرقی خانگی

معیارهایی برای تعیین میزان قدرت جاروبرقی خانگی مطرح است که از مهم‌ترین باید به وات آن اشاره داشت. وات چیزی است که با ضرب آمپر و کشیدن ولتاژ بدست می‌آورند. این مورد مقاومت در برابر مکش را تعیین می‌کند. بطور کلی لازم است که عدد وات هر جاروبرقی بالاتر از ۲۰۰ باشد که مقدار توان مورد نیاز برای تمیزکاری منزل است.

۷.داشتن فیلتر برای پیش‌گیری از آلرژی‌ها

برخی از جاروبرقی‌ها دارای گواهی HEPA می‌باشند که به معنای داشتن فیلتر مناسب است. از آن‌جایی که بخاطر بسته بودن فضای خانه‌هایمان غلظت آلودگی ۲ تا ۵ برابر فضای باز است، این قابلیت در جاروبرقی‌ها زمانی حائزاهمیت خواهد بود که به گرد و غبار و سایر ذرات موجود در هوا آلرژی داشته باشید. اگر چنین دستگاهی را تهیه کردید باید هر شش ماه یک‌بار فیلتر آن را عوض کنید تا کارایی داشته باشد.برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بهتر است از فیلترهای قابل شستشو استفاده کنید.

بهترین برند جاروبرقی در ایران

برندهای مختلفی در زمینه‌ی تولید و عرضه‌ی لوازم الکترونیکی مانند جاروبرقی‌ها فعالیت می‌کنند که از بین آن‌‌ها برندهای آلمانی طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده‌اند. از جمله معروف‌ترین این برندها که به دلیل کیفیت بالایشان محبوب‌اند می‌توان به برندهای بوش، فکر، فلر، آ ا گ، بیم و همچنین کارچر اشاره کرد.

یکی از بهترین مارک جارو برقی خانگی موجود در بازار، جاروبرقی‌ برند کارچر که آلمانی است. این برند با رعایت استانداردهای جهانی توانسته به اعتبار بالایی در بین تولیدکنندگان تجهیزات نظافتی دست پیدا کند. با استفاده از موتور و پمپ مکش قدرتمند این جاروبرقی می‌توان انواع آلودگی را از سطوح سخت و نرم پاک کرد. کیفیت، شرایط گارانتی و  قیمت جاروبرقی کرشر همگی به طور مستقیم با برند سازنده در ارتباط است.

برخی از ویژگی‌های جاروبرقی‌های کرشر:

  • قابلیت مکش با سرعت
  • دارای صدای کم و شعاع کار بالا
  • مجهز به سیم برق انعطاف پذیر
  • قابلیت خارج کردن آسان فیلتر
  • مجهز به نازل نظافت سطوح کف

جهت مشاهده و خرید دیگر محصولات کارچر و اطلاع از ویژگیها و خصوصیات هر یک میتوانید به سایت محصولات خانگی ابراهیم میراجعه نمایید.

خرید محصولات خانگی کارچر با گارانتی 12 ماهه ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید