سریع ترین راه حل گردگیری اصولی اتاق نشیمن

دسترسی سریع

تفاوتی ندارد کجا زندگی میکنید، گرد و غبار همیشه راهی برای ورود به خانه شما پیدا میکند. بنابراین نظافت و گردگیری اتاق های منزل شما یکی از اقداماتی است که برای حفظ تمیزی محیط خانه به آن نیاز دارید. اغلب منازل حداقل یک روز در میان نیاز به گردگیری دارد و شما می‌توانید با یک گردگیری ساده به محیط خانه روح تازه ببخشید. اما به یاد داشته باشید حتی این کار به اصطلاح ساده هم برای اجرای بهینه، اصول و راه و رسمی دارد. اجرای صحیح گردگیری و خانه تکانی اتاق نشیمن و پذیرایی منزل شما در برخی موارد به اندازه‌ای مهم است که این فعالیت از لیست خدمات آنلاین نظافت و اپلیکیشن نظافت آنلاین قابل سفارش هستند.

گرد گیری و نظافت با مرتب کردن اغلب در یک دسته فعالیت قرار میگیرند؛ در حالی که تفاوت های جزئی و اولویت اجرای این فعالیت ها میتواند به سهولت و اصولی شدن فرایند کمک بسیاری کند. تلاش برای نظافت و گردگیری محیط پذیرایی در یک خانه نامرتب دشواری زیادی به همراه دارد و زمان زیادی می برد، به همین دلیل است که توصیه می کنیم قبل از شروع گردگیری اتاق نشیمن از مرتب بودن محیط اطمینان حاصل کنید.

اصول نظافت و تمیزکاری محیط اتاق نشیمن همراه با گردگیری

نظافت سطوح از مهم ترین و ضروری ترین فعالیت های خانه تکانی اتاق نشیمن در منزل است. اما این فعالیت را باید چگونه و از کجا شروع کنیم؟ این نظافت مربوط به انواع کفپوش باشد یا مبلمان اتاق نشیمن، با چالش خاص خود همراه است. با این حال روند نظافت تمام موارد زیر در محیط منازل، با گردگیری آغاز می‌شود.

نظافت اتاق نشمین و پذیرایی منزل
  • نظافت و پاک کردن فرش
  • لکه بری از روی پارچه و یا دیگر سطوح
  • تمیز کردن گردگیری لوستر و چراغ نصب شده روی سقف و دیوار
  • نظافت تجهیزات آشپزخانه
  • لکه بری از شیشه و یا شستشوی کاغذ دیواری
  • تمیز کردن سرامیک و کفپوش اتاق نشیمن

با در نظر داشتن موارد اینچنین در نظافت محیط منازل، آشنایی با گردگیری اتاق نشیمن و نکات پیش از اجرای آن را در مورد بررسی قرار خواهیم داد.

شروع برنامه گردگیری منزل چگونه است؟

یکی از راه های آسان سازی گردگیری اتاق نشیمن در خانه ها، خلوت نگه داشتن این محیط است. در بسیاری از مواقع در چیدمان اتاق پذیرایی خانه ها لوازمی به کار رفته که استفاده چندانی از آنها نداریم. هر چه اثاث کمتری در نشمین خانه داشته باشید، جابجایی، مرتب کردن و گردگیری محیط آسان تر خواهد شد.

حتی حذف چند مورد از اثاث داخل پذیرایی خانه میتواند تفاوت محسوسی در سرعت گردگیری هفتگی اتاق نشیمن ایجاد کند. با کم کردن اثاثیه غیر ضروری از اتاق های منزل، گردگیری و نظافت محیط به طرز چشمگیری آسان تر می شود.

نظافت خانه با دستگاه های نظافتی

چه نقاطی از اتاق نشیمن، نیاز به نظافت دارند

در خانه تکانی و گردگیری اتاق نشیمن منازل بخش های مختلفی هستند که نیاز به نظافت دارند. از نظافت پارکت، لمینت و فرش ها گرفته تا تمیز کردن اثاثه یا لوازم داخلی، نظافت و گردگیری کردن پنجره ها و آینه های اتاق نشیمن و تمیز کردن شومینه از جمله فعالیت هایی است که برای نظافت بهینه اتاق نشیمن باید به آنها توجه داشته باشید. همچنین برخی نکات نظافتی برای صاحبان حیوانات خانگی باید مورد توجه قرار گیرد تا نیاز گردگیری پذیرایی و تمیز کردن محیط نشیمن منازل را آسان تر نماید.

گرد و خاک از کجا وارد خانه میشود؟

اصلی ترین راه ورود گرد و خاک درزهای در و پنجره ها هستند، مسدود کردن این درز‌ها تا حد زیادی از ورود گرد و خاک، به فضای داخلی منازل به ویژه اتاق پذیرایی جلوگیری می کند و گردگیری این محیط را آسان تر خواهد کرد.

از راه های دیگری که گرد و خاک از آن به اتاق نشیمن و سایر بخش های خانه وارد می شود، دریچه های کولر می‌باشد. بستن دریچه کولر با چسباندن یک کاغذ یا مقوا مانع از ورود گرد و خاک به محیط اتاق نشیمن خانه شده و کار گردگیری را کاهش میدهد. همچنین این کار از خارج شدن گرمای محیط جلوگیری خواهد نمود.

گردگیری صحیح اتاق نشیمن به چه صورت است؟

استفاده از ابزار ها و تجهیزات نظافت مناسب، میتواند تاثیر زیادی در کاهش دردسر های نظافت محیط منازل داشته باشد. در حالت ایده آل، گرد و غبار باید با یک پارچه نخی خشک و نرم پاک شود. از طرف دیگر، پارچه های مخصوص گرد و غبار وجود دارد که با داشتن خاصیت الکتریسیته و جذب گرد و غبار تاثیر بیشتری در نظافت و گردگیری می گذارند. این نکته را در نظر داشته باشید که پارچه‌هایی که مرطوب هستند همیشه بهتر عمل می‌کنند اما برای نظافت و گردگیری سطح چوبی بهتر است از پارچه های میکروفیبری استفاده کنید.

گردگیری یا جارو کردن! اولویت شما کدام است؟

اغلب تصور داریم با استفاده از جاروبرقی خانگی میتوان نتیجه بهتری از نظافت منازل کسب کرد. این درحالیست که گردگیری اتاق نشیمن پیش از جارو کشیدن از بلند شدن گرد و غبار در محیط جلوگیری کرده و کیفیت بهتری از نظافت محیط ارائه می دهد. با استفاده از چند ترفند ساده در نظافت و گردگیری اتاق نشیمن در منازل مسکونی میتوانید به نظافت بهینه این محیط دست یابید.

کاربرد دستمال میکروفایبر در گردگیری خانه

گردگیری از میز چوبی و شیشه ای اتاق نشیمن

کاربرد دستمال های میکروفایبر خشک و نم دار در غبارگیری از سطح میز و شیشه های اتاق نشیمن، قبل از هر کاری، کیفیت نظافت این محیط را افزایش خواهد داد. اگر میز چوبی دارید، بهتر است بعد از گردگیری با دستمال میکروفیبر، از پاک کننده چند منظوره و یک دستمال خشک و تمیز استفاده کنید و سطح میز را تمیز نمایید. بعد از گردگیری با دستمال، با استفاده از جاروبرقی خانگی یا زمین شوی، به نظافت سایر آلودگی ها بپردازید.

بیشترین گرد و غبار در اتاق نشیمن

سیستم های الکترونیکی با اینکه بیشترین استفاده را در اتاق نشیمن دارند، اما به دلیل ثابت بودن و قابلیت استفاده از راه دور، از جمله: تلوزیون، سیستم های صوتی و … بیشتر از سایر بخش ها به غبار و گردگیری نیاز دارند. توصیه ما برای گردگیری و نظافت این موارد، اطمینان از خاموش بودن آنها و استفاده از یک دستمال خشک برای پاک کردن سطح آنها است. بعد از آن استفاده از دستمال مرطوب و تمیز کننده مخصوص تجهیزات الکترونیکی آنها را به آرامی تمیز کنید.

اما سخت ترین و ظریف ترین قسمت خانه تکانی اتاق نشیمن و پذیرایی منزل لوسترها است. پیچیدگی ها و ریزکاری هایی که در لوستر‌ها وجود دارد زمان زیادی را طلب می‌کند. بهترین ابزار برای پاک کردن لوستر، دستمال مرطوب می باشد.

اشتباهات رایج در گردگیری اتاق نشیمن

برخی تصورات و فعالیت ها در نظافت و گرد گیری خانگی اشتباهاتی است که باعث دوباره کاری و نیاز نظافت مجدد محیط اتاق نشیمن و سایر بخش ها شود. با رعایت چند نکته اساسی که در ادامه مطرح میکنیم، از این اشتباهات پیشگیری نموده و کیفیت نظافت و گردگیری خانگی را بهینه می نمایید.

خانه تکانی با دستگاه زمین شوی خانگی

برای گردگیری عجله نداشته باشید

گردگیری و خانه تکانی اتاق نشیمن باید به آرامی انجام شود. اگر در گردگیری عجله داشته باشید و به سرعت آن را انجام دهید، گرد و غبار در هوا معلق می شود و مجددا بر روی وسایل منزل می نشیند.

استفاده از یک دستمال تا آخر نظافت

بکارگرفتن یک دستمال برای تمامی سطوح پذیرایی منزل کثیفی ها روی آن به سطح بعدی منتقل میکند. استفاده از دستمال های جداگانه برای نظافت سطوح مختلف در گردگیری محیط اتاق نشیمن کیفیت بهتر نظافت را به همراه خواهد داشت.

هر چند وقت یکبار باید اتاق نشیمن را گردگیری کنیم؟

دفعات نظافت و اینکه هر چند وقت یکبار اتاق نشیمن نیاز به گردگیری دارد، در درجه اول به میزان اهمیت شخص شما به تمیزی محیط بستگی دارد. با این حال، شرایط زندگی، میزان استفاده از محیط و موارد بسیار دیگری نیز در دوره گردگیری محیط نقش مهمی دارد. اگر به تنهایی زندگی می کنید و زمان زیادی را بیرون از خانه می گذرانید، فاصله خانه تکانی اتاق نشیمن شما بیشتر از یک خانواده چهار نفره است که با میزبان میهمانان بسیاری هستند. به عنوان یک قاعده کلی، در اکثر موارد خانوارها باید هفته ای یک بار گرد و غبار کنند. گرد و غبار همچنان قابل مشاهده خواهد بود، اما میزان کثیفی هنوز برای اکثر افراد قابل قبول است. استفاده از انواع دستگاه زمین شوی خانگی کرشر برای کسب بالاترین کیفیت نظافت کفپوش ها در منازل، سرعت و دقت نظافت خانگی را افزایش خواهد داد.

خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.