راهکاری ساده برای نظافت خانه با وجود حیوانات خانگی

دسترسی سریع

نگه‌داری حیوانات خانگی برای انسان‌ تجربه‌ای لذت بخش است. ما این موجودات را دوست داریم، به آن‌ها غذا‌ می‌دهیم و از آن‌ها مراقبت می‌کنیم. اما نمیشه از این موضوع چشم‌پوشی کرد که حضور این حیوانات در کنار انسان با چالش‌هایی همراه است. بازیگوشی حیوانات خانگی می‌تواند ایجادکننده یا انتشاردهنده آلودگی در محیط‌ خانه باشند. این موضوع، مسئله‌ای غیرقابل حل نیست و با رعایت برخی نکات و ترفندها می‌توان نظافت خانه با وجود حیوانات خانگی را حفظ کرد.

آلودگی های رایج در خانه با وجود حیوان خانگی

با وجود پت در محیط زندگی فعالیت‌های نظافتی بیشتری باید صورت گیرد. آلودگی‌های مختلفی توسط این حیوانات ایجاد می‌شود. آلودگی‌هایی مثل رد پا، موی ریخته شده یا باقیمانده غذا، پاکیزگی محیط خانه را تهدید می‌کند. همچنین حضور این حیوانات خانگی امکان رشد باکتری‌های ناقل بیماری افزایش می‌دهد. تمام این موضوعات باعث می‌شود تا برای پاک شدن آلودگی‌ها نیاز به انجام فعالیت بیشتری داشته باشیم. از آنجا که پاکیزگی محیط، هم سلامت انسان و هم پت را تضمین می‌کند، بهتر است برای نظافت راحت خانه باید ابزار و تکنولوژی مناسب انتخاب کنیم.

نظافت آلودگی های مختص حیوانات

انجام روزانه کارهای نظافت

وقتی سگ، گربه، خوکچه هندی، همستر یا خرگوش در خانه نگه‌داری می‌کنید باید دوره های نظافت را کوتاه‌تر کرده و بیشتر از یک یا دو روز به نظافت خانه بپردازید. نیاز است بخشی از وقت از وقت روزانه خود را برای جمع‌آوری موهای حیوان خانگی، بقایای مواد غذایی و رد پا اختصاص دهید. بیشتر آلودگی‌ها معمولا تنها یک منطقه خاص محدود می‌شود. برای مثال آلودگی که سگ از محیط بیرون خانه به داخل می‌آورد عموماً در اطراف محوطه ورودی است. در این مواقع، خوب است یک گردگیر و برس درکنار آن محوطه داشته باشید. یک جارو شارژی دستی یا جارو برقی خانگی سبک وزن کارچر این کار را به خوبی انجام می‌دهد و بسیاری از ذرات آلوده کننده سبک را در یک لحظه جمع آوری می‌کند.

نظافت موی حیوانات خانگی از روی سطوح مختلف

مشاهده و تماس مستقیم با موهای حیوانات خانگی تجربه‌ی خوشایندی نیست. برای از جمع‌آوری موهای حیوانات خانگی از روی سطوحی مثل مبلمان می‌توان از پرزگیر رولی استفاده کرد. البته برای سطوحی مثل فرش، جارو برقی بی سیم انتخاب بهتری است. برس چرخشی جاروبرقی شارژی به خوبی می‌تواند موی سگ و گربه را از روی محیط پاک کند. بهتر است برای پیگشیری از ریزش موی مرتبا موی‌ حیوان خانگی را برس کشید.

نظافت ردپای حیوانات خانگی از روی سطوح مختلف

وسایل و تکنولوژی مورد نیاز برای نظافت خانه با وجود حیوانات خانگی

صاحبان حیوان خانگی با دقت ویژه‌ای باید تجهیزات نظافتی و مواد شوینده مورد استفاده خود را انتخاب کنند. به دلیل حساس بودن بسیاری از حیوانات خانگی نسبت به مواد شوینده، احتمال دارد حیوانات خانگی هنگام بازی با مواد تمیزکننده باقی مانده بر روی زمین تماس پیدا کنند. حتی بو ممکن است برای بینی ظریف آنها مشکل ایجاد کند. در چنین مواردی می‌توانید بخارشوی را جایگزین استفاده از مواد شوینده شیمیایی کنید تا بدون نیاز به هیچ ماده شوینده‌ای سطح زمین مانند پارکت، لمینت، سنگ یا کاشی‌های سرامیکی را نظافت کنید. دستگاه بخارشوی خانگی نه تنها آلودگی‌های ظاهری، بلکه تا ۹۹ درصد باکتری‌های و ویروس‌های روی سطوح  را هم از بین می‌برد.

 

پاک کردن ردپای باقی مانده حیوانات از روی سطوح کف

گربه‌‌ها و سگ‌ها معمولا هر روز نیاز دارند تا در فضای باز قرار بگیرند. هنگام برگشت به خانه رد پای آن‌های ممکن است کف خانه را آلوده کند. اگر بیرون، زمین خیس و گل‌آلود باشد اوضاع بدتر هم می‌شود. می‌توانید خاک درشت پنجه‌های سگ را در راهرو تمیز کنید یا مستقیماً زیر دوش بشویید و سپس آنها را خشک کنید. البته گربه‌ها معمولاً اجازه این کار را نمی دهند. برای رفع این مشکل می‌توان از جلودری مخصوص استفاده کنید. این کفپوش‌ها تا حد زیادی می‌توانند از انتقال آلودگی به داخل خانه جلوگیری کنند. در صورتی کثیف شدن سطوح سخت داخلی با جای پای حیوانات خانگی هم جای نگرانی نیست. بعد از خشک شدن لکه‌های درشت روی کف را با آب پاک کنید . در صورتی که استفاده از آب در از بین بردن لکه ها موثر نبود می‌توان از اسپری پاک‌کننده برای تمیز کردن اثاث یا لوازم داخلی استفاده کرد. با این کار به نظافت خانه با وجود حیوانات خانگی راحتی تضمین می‌شود.

راهکاری برای نظافت خانه با وجود حیوانات خانگی مثل سگ

نحوه نظافت آثار پنجه حیوانات بر روی شیشه

پاک کردن پنجره‌های لیسیده شده توسط سگ یا گربه و اثر بینی و پنجه روی شیشه و سایر سطوح صاف بخشی از زندگی روزمره صاحبان حیوانات خانگی است. کاربرد دستگاه شیشه‌شوی راه مناسبی برای حل این مشکل است. بیشتر افراد از اسپری برای شتستشوی لکه‌های روی شیشه استفاده می‌کنند. شیشه‌شوی خانگی هم ابزار دیگری است که برای نظافت شیشه کاربرد دارد. دستگاه شیشه‌ شوی خانگی کارچر با برخورداری از تیغه لاستیکی به طور کامل سطح را تمیز کرده و هیچ ردآبی باقی نمی‌ذارد.

نظافت آلودگی‌های مختص گربه

گربه‌ها به طور ذاتی ادرار و مدفوع خود را زیر خاک دفن می‌کنند. گربه‌های خانگی معمولا هنگام حفر خاک، بخشی از خاک را بیرون از جعبه می‌ریزند. جمع‌آوری دانه‌های خاک بیرون ریخته شده با جارو شارژی یا جاروبرقی امکان‌پذیر است. باقی ماندن ذرات سفت خاک ممکن است سطوح کف خانه را خراش ‌دهد. برای پیشگیری از این موضوع دقت داشته باشید لبه‌ی داخلی جعبه باید کاملاً به سمت خارج بیرون زدگی داشته باشد.

راهکار ساده برای نظافت خانگی با .جود حیوانات خانگی مثل گربه

حفظ نظافت خانه با وجود حیوانات خانگی نیازمند دقت و تلاش بیشتری است. نگهداری از این حیوانات در کنار تمام لحظات خوشی که ایجاد می‌کند احتیاج به کمی مراقبت دارد.

خرید آنلاین محصولات نظافتی کارچر آلمان از فروشگاه محصولات خانگی ابراهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.