اهمیت و نحوه هواگیری کارواش خانگی

دسترسی سریع

کارواش خانگی و صنعتی یکی از کابردی‌ترین دستگاه‌های مکانیزه نظافتی است که با استفاده از پمپ فشار و پرتاب آب گرم یا سرد می‌تواند محدوده‌ی وسیعی را به طرز مفیدی شستشو دهد. اهمیت استفاده از این دستگاه زمانی چندبرابر می‌شود که موضوع صرفه‌جویی در وقت یا هزینه مطرح باشد. همین‌طور شستشوی پسماند‌های مضر وخطرناک که نمی‌توان به کمک روش‌های سنتی و مرسوم نسبت به جمع‌آوری و پاک‌سازی‌شان اقدام به عمل آورد. البته نگهداری و بهره‌گیری از این دستگاه مستلزم رعایت اصولی نه چندان پیچیده است تا بهترین عملکرد را از آن شاهد بود. یکی از این اقدامات هواگیری دستگاه کارواش خانگی در زمان مناسب و به طرز درست است.

نحوه هواگیری کارواش خانگی  روش و مراحلی دارد که نیاز است به دقت به آن‌ها عمل شود چرا که رعایت نکردن اصول در این باره ممکن است باعث بروز مشکلاتی نظیر کاهش راندمان پمپ، داغ شدن موتور و حتی خرابی سیل شود.

در ادامه به بررسی موضوعات زیر خواهیم پرداخت.

 • موارد استفاده از کارواش خانگی و صنعتی
 • نحوه هواگیری کارواش خانگی
 • بهترین زمان هواگیری واترجت
 • خرید بهترین کارواش خانگی

نحوه هواگیری کارواش خانگی

با توجه به بالا بودن هزینه‌ی تعمیر و بازسازی دستگاه‌های مکانیزه نظافتی، نحوه هواگیری کارواش خانگی یا واترجت مراحلی دارد که اگر می‌خواهید دستگاه ماندگاری و بازدهی بالایی داشته باشد، نیاز است آن‌ها را به درستی اجرا کنید و تمامی نکات ایمنی را نیز در این مورد رعایت فرمایید. به منظور هواگیری صحیح دستگاه کارواش به روش زیر عمل کنید:

مرحله اول: شلنگ ورودی آب را در حالتی که دستگاه خاموش است به آن متصل کنید.

مرحله دوم: در قدم بعدی ماشه تفنگی را یک دقیقه فشار دهید تا هوا داخل پمپ به صورت کامل خارج شود.

مرحله سوم:  شلنگ آب ورودی کارواش را جدا کنید. یا آب را ببندید. در غیر این صورت به دستگاه فشار خواهید آورد.

مرحله چهارم: حال ماشه تفنگی کارواش را در حالت روشن به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید تا آب داخل پمپ کامل خارج شود. سپس دستگاه را خاموش کنید.

کارواش خانگی K2 battery set یکی از کابردی‌ترین کارواش‌های کارچر می‌باشد که با منبع باتری جهت شستشوی خودرو و محیط‌هایی که نیاز به حمل دستگاه واترجت دارند مناسب است. سیسیتم مکش فوق‌العاده‌ی این دستگاه این امکان را به شما می‌دهد که حتی در شرایط در دسترس نبودن شیرآب نیز بتوانید از آب مخزن استفاده کنید.

کاربردهای کارواش خانگی کارچر

اهمیت هواگیری کارواش خانگی

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، بی‌توجهی به اهمیت هواگیری کارواش خانگی و به تعویق انداختن آن می‌تواند به روش‌های مختلف عملکرد دستگاهتان را ضعیف یا حتی مختل کند. در این صورت ممکن است بطور کلی دستگاه از کار بیفتد یا درصورت تعمیرپذیر بودن، هزینه و خسارت زیادی را متحمل شوید. بنابراین بهتر است این مورد را جدی بگیرید. برخی از مهم‌ترین آسیب‌هایی که عدم هواگیری مناسب دستگاه رخ می‌دهد عبارت را بررسی می‌کنیم.

احتمال داغ کردن موتور در صورت عدم هواگیری واترجت

وقتی هوا محبوس شده در دستگاه بیش از حد باشد، فضای مورد نیاز برای ورود آب درون واترجت وجود نخواهد داشت. بنابراین درصورت جریان نیافتن آب در بخش‌های مورد نظر، دستگاه به درستی خنک نشده و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت که مهم‌ترین آن داغ کردن موتور واترجت است. باقی ماندن طولانی مدت دستگاه در این حالت می‌تواند کارواش خانگی را از کار بیندازد.
بیشتر بخوانید: از بین بردن خزه حیاط در سریع ترین زمان

امکان خرابی سیل دستگاه به دلیل عدم هواگیری مناسب

یکی دیگر از خسارت‌های ناشی از داغ کردن الکتروموتور کارواش خانگی، از کار افتادن سیل می‌باشد. اگر به نحوه هواگیری کارواش خانگی توجه نکنید، بخش آب‌بندی دستگاه دچار اختلال می‌شود. این مورد ضمن ایجاد فاصله بین حلقه سیل و شفت، باعث نشت آب به داخل دستگاه خواهد شد.

جلوگیری کاهش راندمان پمپ

درصورت عدم هواگیری مناسب، آب قادر نخواهد بود با فشار پمپاژ شود و این مورد در نهایت باعث آسیب و تداخل در عمل شست و شوی دستگاه خواهد شد.

موارد استفاده از کارواش خانگی کارچر

موارد استفاده از کارواش خانگی و صنعتی

دستگاه واترجت صنعتی یا همان کارواش خانگی و صنعتی برای شستشوی موثر از پاشش آب با فشار بالا استفاده می‌کند. از این رو می‌تواند در کمترین زمان ممکن و به بهترین روش انواع آلودگی‌ها را به کمک سری‌ و نازل و شلنگ‌های همراهش از سطوح وسیع جدا کند و به طور کامل از بین ببرد. تجهیزات نظافت خانگی کارچر از جمله کارواش یا واترجت خانگی، در ابعاد کوچک، بزرگ و متوسط برای کاربردها و متناسب با مصارف مختلف به بازار عرضه شده و همچنین در انواع حرفه‌ای، ذغالی و القایی موجود هستند که هر کدام کاربری ویژگی‌های خاص خودشان را دارند.

برخی از کاربردهای دستگاه کارواش خانگی عبارت است از؛ شستشوی حیاط و باغ، حصارها، نیمکت‌ها، حوض و استخر، در، پنجره و دیوار، کف پارکینگ، پله‌ها و راهرو، موتورسیکلت و اسکوتر، ماشین‌های کوچک، نمای بیرون خانه، کرکره و…

مزیت‌های استفاده از کارواش خانگی

با در نظر گرفتن کاربرد بسیار زیاد کارواش خانگی در عملیات شستشوی خودرو و نماشویی ساختمان‌ها و لوازم مانند شستشوی باربیکیو و غیره، لازم به ذکر است که یکی از مهم‌ترین کاربردهای واترجت رفع آلودگی‌های مضری است که بهتر است بطور مستقیم با پوست در تماس نباشد و خیلی زود از بین برود. مهم‌ترین علت استفاده از واترجت این است که روشی دوستدار محیط زیست محسوب می‌شود. دیگر مزیت‌های بکار بردن این دستگاه عبارت است از:

 • ساختار و طراحی بهینه
 • مصرف کم آب و انرژی
 • قدرت وکیفیت برند
 • لوازم جانبی و مواد شوینده در کارواش دستی خانگی
 • کارایی بالای دستگاه
نحوه هواگیری کارواش خانگی

بهترین زمان هواگیری واترجت

هر زمان که آب درون مخزن دستگاه واترجت تمام شده باشد، بدون شک پمپ هوا نیز درگیر شده و کشیده میشود. در چنین شرایطی لازم است عملیات هواگیری صورت گیرد تا دستگاه با مشکلی مواجه نشود. از طرفی وقتی درزها و بخش های مختلف این دستگاه ها به خوبی آب بندی نشده باشند، هوا به راحتی داخل آن ها نفوذ می کند. البته به خاطر داشته باشید که زمان و نحوه هواگیری کارواش خانگی در دستگاه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت خواهد بود. بنابراین قبل از هر اقدامی درمورد روش مناسب این کار تحقیق کنید. قاعدتا زمانی که از دستگاهتان بسیار استفاده کنید، باید مراقبت بیشتری در این مسئله داشته باشید.
بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین کارواش خانگی

خرید بهترین کارواش خانگی

خرید واترجت از برندهای معتبر و نام‌آشنایی که در زمینه‌ی تولید این محصولات سابقه‌ی درخشانی دارند، مطمئن‌ترین راه برای تهیه‌ی یک کارواش خانگی خوب و کارآمد است. فاکتورهایی برای تشخیص بهترین دستگاه مطرح است که توجه داشتن به آن‌ها، در انتخاب بهترین کارواش خانگی بسیار کمک خواهد کرد.

از مهم‌ترین موارد عبارت است از:

 • قدرت و توان بالای موتور
 • قابلیت استفاده از مواد شوینده
 • وزن و ابعاد مناسب و قابل حمل
 • دارا بودن از کابل منبع تغذیه با طول کاربردی
 • قیمت مناسب و منطقی
خرید محصولات خانگی کارچر با گارانتی 12 ماهه ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “اهمیت و نحوه هواگیری کارواش خانگی

 1. علی مهدبزاد گفت:

  سلام یه کارواش اکتیو خانگی دارم فقط یکی دوبار پارسال استفاده کردم امسال میخوام استفاده کنم دو ثانیه دو ثانیه می پاشه و قطع میشه یعنی مدام قطع و وصل می‌کنه ولی وقتی سری دسته که نوع پاشش رو تنظیم می‌کنه درمیارم یکسره می پاشه بدون مشکل ! میتونید راهنمایی کنید مشکل چیه

  1. پشتیبانی ابراهیم گفت:

   سلام جناب مهدبزاد، بهتره با نمایندگی تماس بگیرید تا به شما کمک دقیق تری کنند اما احتماا مشکل از تنظیمات دستگاه است و توصیه میشود این موضوع را با یک فرد کاربلد در این حوزه در میان بگذارید تا تنظیمات درست را روی دستگاه شما اعمال کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید