آشنایی با بهترین روش شستن سطل زباله در کمترین زمان

دسترسی سریع

سطل زباله محل تجمع آلودگی های تمام بخش های خانه از جمله آشپزخانه است. سطل آشغال اگر به موقع تخلیه نشود و ضایعات مواد غذایی به درستی تفکیک نشود، تبدیل به محل رشد انواع میکروب ها و شیوع بیماری می‌شود. شستشوی سطل زباله، به ویژه سطل های آشپزخانه و حمام، برای جلوگیری از این اتفاق اهمیت بالایی دارد. برخی معتقدند با خالی کردن سطل زباله و بیرون آوردن کیسه، سطل تمیز و عاری از میکروب می شود. در حالی که این یک تصور چندان صحیح نیست. بلکه علاوه بر خالی کردن کیسه نیاز است تا یک بار در هفته شستشو شود. پس باید به دنبال راه حلی موثر و مناسب بود تا نظافت سطل سریعا انجام شود. معمولا افراد چندان مایل به شستن سطل زباله نیستند. با این حال، با استفاده از محصولات کارچر مثل کارواش خانگی می توانید گندزدایی سطل زباله را در کوتاه ترین زمان با نتیجه دلخواه انجام دهید.

اهمیت شستن سطل زباله

سطل زباله منبع آلودگی های آشپزخانه است و اگر به موقع تخلیه نشود و ضایعات مواد غذایی به درستی تفکیک نشود، محل رشد انواع میکروب ها و شیوع بیماری ها است. ضدعفونی سطل زباله ، به ویژه سطل های آشپزخانه و حمام، برای جلوگیری از تجمع و رشد میکروب از اهمیت بالا و ویژه ای برخوردار است. برخی معتقدند با خالی کردن سطل زباله و بیرون آوردن کیسه، سطل تمیز و عاری از میکروب می شود. در حالی که این یک تصور غلط و رایج است که بیشتر افراد دارند. گندزدایی سطل زباله حداقل یک بار در هفته ضروری است. پس باید به دنبال راه حلی موثر و مناسب بود تا نظافت سطل سریعا انجام گیرد. نظافت سطل زباله یکی از کار هایی است که تمامی افراد از آن بیزارند. با این حال، با استفاده از کارواش خانگی می توانید گندزدایی سطل زباله را در کوتاه ترین زمان با نتیجه دلخواه انجام دهید.

شستشن سطل زباله

شستشوی سطل زباله با دستگاه کارواش

اگرچه تمیز نگه داشتن سطل و عاری از میکروب بودن سطل زباله برای همیشه تقریبا غیرممکن است، اما شستشوی سطل زباله باعث از بین رفتن میکروب ها و جلوگیری از آلوده شدن سطل تا حد زیادی می شود. پیشنهاد می‌شود این کار را حداقل یک بار در هفته انجام دهید تا از انتقال میکروب به مکان های دیگر جلوگیری شود. شستن سطل زباله با بکارگیری کارواش خانگی کرشر ، به سادگی و با کسب نتایج شگفت انگیزی صورت می گیرد.

گام ۱: در ابتدا برای تمیز کردن سطل، نازل متغیر را به دستگاه کارواش متصل کنید تا آلودگی های بزرگ جدا شوند.

گام ۲: سطل را با مواد شوینده شستشو دهید تا آلودگی ها، چربی ها و بوی نامطبوع از بین بروند. نکته قابل توجه این است که برای استفاده از مواد شوینده با استفاده از کارواش، مطمئن شوید که درپوش مواد شوینده برداشته شده و به دستگاه وصل شده است. سپس نازل متغیر را روی کمترین فشار تنظیم کنید تا مطمئن شوید مواد شوینده از بین می رود.

گام ۳: بگذارید مواد شوینده برای چند دقیقه روی سطح باقی بماند.

گام ۴: سطل را با استفاده از نازل متغیر طوری  شستشو دهید که تمامی مواد شویینده از روی آن پاک شوند و در انتها آب موجود در داخل سطل را به طور کامل خالی کنید.

روش شستشو و ضدعفونی سطل زباله بدون دستگاه

در صورتی که به دستگاه واترجت صنعتی دسترسی ندارید. می توانید با استفاده از فشار نرمال آب به نظافت سطل زباله بپردازیدد. برای این منظور نیاز است ابتدا سطل را به منبع آب نزدیک نمایید. بهتر است هنگام شستشو از دستکش استفاده کنید تا اگر به صورتی تصادفی با زباله ها برخورد کردید مشکللی پیش نیاید. برای این روش هم نیاز به طی چند مرحله ساده دارید که در ادامه متن مرور می کنیم. بعد از تخلیه روزانه ابتدا تمام زباله های باقی مانده روی سطح سطل را از بین ببرید. سپس سطح را آبکشی نمایید. سپس نیمی از سطح سطل را با ماده ضدعفونی کننده و نیم دیگر را با آب پر کنید. با استفاده از برس یا اسکاچ برروی سطح بکشید تا آلودگی هایی که با چشم نیز دیده نمی شود نیز از بین ببرد. بعد از این مرحله دوباره سطل را آبکشی کنید. سپس برای مدتی سطل را در معرض جریان هوای تازه قرار دهید.


بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از دستگاه کارواش خانگی

روش هایی برای جلوگیری از هجوم حشرات به سطل زباله

حشرات یکی از عواملی هستند که باعث آلودگی و ایجاد بوی نامطبوع سطل های زباله می شود. با استفاده از بعضی روش ها می توان از وقوع این موضوع جلوگیری کرد. یکی از کارهایی که برای این موضوع پیشنهاد می شود استفاده از کیسه زباله ی با کیفیت است. این نوع کیسه ضخامت بیشتری دارند و به همین دلیل شیرابه ها به خارج از پلاستیک نفوذ می کند و بر روی سطح سطل زباله می ریزند این شیرابه عامل اصلی جذب حشرات است. یکی دیگر از کارهایی که می توان انجام داد تخلیه سریع سطل زباله است خصوصا اگر زباله های گوشتی در آن وجود داشته باشد.

خرید محصولات خانگی کارچر با گارانتی 12 ماهه ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “آشنایی با بهترین روش شستن سطل زباله در کمترین زمان

 1. سهیل زمانی گفت:

  یه نکته هم که من بگم قبل از اینکه سفر برید حتما سطل رو تخلیه کنید وگرنه بعد از برگشت به خونه…

 2. پوریا گفت:

  سلام دستگاه کارواش کرشر قابلیت پاشش مواد شوینده داره؟

  1. پشتیبانی ابراهیم گفت:

   سلام دوست عزیز، بله میتونید از کارواش ها برای پاچیدن مواد شوینده هم استفاده کنید.

 3. فوئاد گفت:

  سلام برای شستن سطل های زباله یک مجتمع تفریحی از چه مدل کارواشی استفاده کنم هفتگی بایدشسته بشن؟

  1. پشتیبانی ابراهیم گفت:

   وقت بخیر جناب، برای این کار میتونید از کارواش خانگی K3 Premium Power Control Car استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید