بهترین راه شستشوی شیشه

دسترسی سریع

بسیاری از افراد خانه‌هایی با نور کم را دلگیر و اذیت‌کننده می‌دانند. به همین منظور در بیشتر موارد برای انتخاب خانه مورد نظر خود علاوه بر معیارهایی همچون موقعیت، دسترسی، هزینه و غیره، به عواملی دیگری مانند میزان نورگیر بودن و داشتن پنجره‌های بزرگ و وسیع نیز توجه می‌کنند. از بین تمام روزمرگی‌های نظافت خانه، شستشوی شیشه و پنجره‌ها، بهترین احساس را به فرد منتقل می‌کند. همانطور که از دستگاه کف شوی خانگی برای شستشوی انواع کفپوش ها استفاده میکنید، به کارگیری دستگاه شیشه شوی خانگی از همین برند، به شما در حفظ تمیزی سطوح شیشه ای و پنجره ها کمک بسیاری خواهد کرد.

مهم‌ترین دغدغه‌ی افراد در انجام این کار، به جا ماندن خطوطی بر روی شیشه است که بعد از شستشو، نمای زننده‌ای به آن داده و همه زحمات را بیهوده جلوه می‌دهد. قصد داریم صفر تا صد انجام این کار را برایتان شرح دهیم تا پاسخی باشد به عمده سوالاتی که در این زمینه برایتان پیش آمده است. در ادامه درباره‌ی موضوعات زیر به تفصیل صحبت خواهیم کرد:

 • اهمیت تمیزی شیشه
 • بهترین زمان برای نظافت شیشه ها
 • روش سنتی تمیز کردن شیشه
 • شستشوی شیشه ها با مواد شوینده
 • نکات اساسی به هنگام شستشوی شیشه
 • به کارگیری دستگاه بخارشوی
 • تمیز کردن شیشه با شیشه شوی
 • سایر موارد کاربرد شیشه شوی خانگی

اهمیت تمیزی شیشه

شیشه‌ و پنجره‌ها و بطور کلی سطوح صیقلی نقش بسیار پررنگی در نمای ظاهری و دکور هر خانه و مکانی دارند. شیشه به سادگی غبار و آلودگی‌ها را نشان می‌دهد، از این رو تمیز و شفاف بودن این سطوح حس خوبی به افراد منتقل می‌کند و از آشفتگی‌های ذهنی آنان می‌کاهد. توجه به تمیز بودن شیشه‌ و پنجره‌ها در کنار نورگیرها، قاب‌‌ها و ورودی‌ها باعث می‌شود تا حال و هوا، روشنایی و طراورت محیط به طرز مناسبی تامین می‌شود.

نکته‌ی حائزاهمیت در این باره این است که شیشه‌ها اگر در طول زمان طولانی تمیز نشوند، آلودگی‌ها و لکه‌هایی به سطح خود جذب می‌کنند که به مرور زمان پاک کردنشان سخت خواهد شد. بنابراین لازم است به طور مداوم و مؤثر پاک و شسته شوند.

اگرچه روش‌های سنتی نیز به خوبی از پس تمیز کردن سطوح برآمده‌اند اما امروزه استفاده از دستگاه‌هایی همچون شیشه‌شوی خانگی کارچر باعث شده که این کار سریع‌تر و با صرف هزینه‌ی کمتری انجام شود.

بهترین زمان برای نظافت شیشه ها

همواره تعدد و بزرگ بودن اندازه پنجره‌ها باعث جذابیت و انتشار بیشتر نور و روشنایی در خانه می‌شود اما وقتی که به دلیل شرایط جوی و آب و هوای نامساعد، گرد و غبار و باران فراوان، شیشه‌ها از بیرون آلوده شوند و یا از داخل کودکان و حیوانات خانگی لکه‌هایی را به جای بگذارند، شیشه طوری دیده می‌شود که انگار چندین ماه است که نظافت نشده است. در نتیجه با توجه به میزان آلودگی‌ها، حداقل ماهی دو بار بیرون و داخل شیشه‌ها را باید نظافت نمود.

هنگام ظهر، خورشید مستقیم به زمین می‌تابد. نظافت شیشه‌ها در این هنگام به دلیل زود خشک شدن و ایجاد لکه بر روی آن مناسب نمی‌باشد. بنابراین نظافت شیشه‌ها در روزهایی که هوا آفتاب شدید، بارانی و برفی نیست مناسب‌ترین زمان ممکن می‌باشد.

روش‌های تمیز کردن شیشه

روش‌های سنتی و کاربردی تمیز کردن شیشه

توجه داشتن به روش‌های شستشو و به کارگیری از تکنیک در نظافت، موجب عملکردی بهینه و بالاتر رفتن کیفیت نظافت می‌شود. از آن جایی که قاب پنجره‌ها همانند شیشه‌ها در معرض آلودگی قرار می‌گیرند، هنگام نظافت آن‌ها را نیز پاک کنید. در ابتدا آلودگی‌های سرسخت را جدا کرده و سپس با استفاده از مواد شوینده و پارچه‌ای نرم، عملیات از بین بردن آلودگی‌ها را انجام دهید.

در گذشته افراد در ابتدا آلودگی‌های درشت موجود روی پنجره و شیشه‌های خود را با برس دستی و یا پارچه خشک پاک می‌کردند و سپس از پارچه بدون پرز و یا اسفنج با مقدار کمی آب ولرم و ماده شوینده استفاده می‌کردند. برخی از این روش‌ها را توضیح داده‌ایم:

استفاده از ترکیبات طبیعی برای شستشوی شیشه

سرکه سفید و آبلیمو بهترین پاک‌کننده برای سطوح صیقلی و جلا دادن به آن‌هاست. تنها لازم است تمام سطح را به کمک اسپری به مواد آغشته و بعد با دستمال نخی و بدون پرز شیشه را کاملا تمیز کنید. پارچه‌های میکروفایبر تاثیر چشمگیری در پاک کردن لکه‌‌های روی شیشه دارد. از قدیمی‌ترین روش‌هایی که هنوز هم پاسخگوست می‌توان به استفاده از روزنامه باطله برای خشک کردن بعد شستن اشاره کرد.

شستشوی شیشه‌ها با مواد شوینده

در مواقعی که آلودگی پنجره‌ها زیاد باشد، از مواد شوینده نیز می‌توانید استفاده کنید. به غیر از اسپری شیشه‌شوی‌های موجود در بازار می توانید از کنسانتره‌های مواد شوینده استفاده کنید. توجه داشته باشید قبل از استفاده با مقدار کمی آب ترکیب کنید. مواد شوینده آلودگی‌ها و چربی‌های روی سطح به طور کامل از بین می‌برد. در واقع با افزودن یک لایه، باعث می‌شود زمان طولانی تری طول بکشد تا شیشه‌ها آلوده شوند.

ابزار تمیز کردن و شستشوی شیشه

نکات اساسی به هنگام شستشوی شیشه

اقداماتی وجود دارد که بهتر است قبل از انجام شستشوی شیشه و تمیز کردن پنجره‌ها آن‌ها را رعایت کرد. چراکه بسیار ناامیدکننده است اگر زمان زیادی را برای تمیز کردن سطوح صرف کنید و بعد نتیجه خوشایند نباشد. در این بخش قسط داریم برخی نکات مربوط به نظافت سطوح صاف و براق را عنوان کنیم.

قبل از شروع نظافت لازم است:

 • ابتدا باید تمام آلودگی‌ها و ذرات را از روی سطح پاک کنید.
 • در مرحله‌ی بعد به کمک یک پارچه نخی با رطوبت کم گردوغبار را از روی سطح پاک کنید.
 • بین درزهای چارچوب و گوشه کنارها را به کمک برس و مسواک تمیز کنید.
 • برای شروع کار نیاز است به یک ظرف اسپری، دستمال نخی، برس مخصوص، دستمال فایبر و شوینده‌ها.
 • به جنس بدنه وسایلتان توجه داشته باشید.
 • تمیزکردن باید از بالا به پایین انجام شود.

به کارگیری دستگاه بخارشوی برای پاک کردن شیشه و پنجره‌ها

امروزه می‌توان از روش‌های دیگری برای بهبود نظافت بهره برد. یعنی استفاده از دستگاه‌های بخارشوی کاچر و شیشه‌شوی، که جهت بالا بردن سرعت و صرفه جویی در مصرف آب و هزینه استفاده می‌شوند. در ادامه به کارایی هر کدام از این دستگاه‌ها می‌پردازیم.

دستگاه بخارشوی به عنوان دستگاهی همه کاره و مورد نیاز در تمامی محیط‌ها شناخته شده است. از بخارشوی می‌توان برای نظافت شیشه‌ها، پنجره‌ها، آینه‌ها، اتو کردن لباس‌ها و پرده‌ها، سرامیک و کاشی‌ها و غیره استفاده کرد. طرز کار با این دستگاه به صورتی است که در ابتدا نازل دستی به همراه پارچه میکروفایبر بخارشوی را به کاربگیرید. آلودگی‌های سخت را نیز به راحتی با بخارشور می‌توان از بین برد. بهترین راهکار برای تمیز کردن قاب پنجره نیز استفاده از یک پارچه نرم می‌باشد.

استفاده از شیشه‌شوی برای تمیز کردن شیشه

تمیز کردن شیشه با شیشه شوی

با وجود پنجره‌هایی بزرگ و نورگیر، ترکیبی از حس تازگی، زیبایی و روشنایی را با محیط بیرون خود تجربه خواهید کرد. برای تمیز کردن شیشه‌های پنجره و درخشش آن موارد مختلفی را باید در نظر بگیریم. به منظور سریع خشک شدن ماده تمیز کننده بر روی شیشه و جلوگیری از ایجاد لکه‌های ناخوشایند بر روی آن، مواردی از قبیل تمیز نکردن شیشه‌ها زیر تابش مسقتیم آفتاب، عدم استفاده بیش از حد از ماده تمیزکننده و تمیزی قاب‌های پنجره ها باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده از دستگاه شستشوی شیشه بهترین روش برای تمیزی و درخشش شیشه‌ها است که از محبوبیت بالایی در بین افراد برخوردار می‌باشد.

شیشه شوی خانگی کرشر تمیز کردن شیشه‌ها را بسیار آسان انجام می‌دهد. در واقع می‌توان گفت بارزترین دلیل محبوبیت بالای این دستگاه، باقی نماندن هیچ لکه و سرازیر نشدن آب آلوده می‌باشد. دستگاه شیشه‌شوی سبب می‌شود، آب آلوده مستقیما به مخزن سرازیر شود و رگه‌هایی بر روی شیشه باقی نماند. حوزه کاربرد این دستگاه بسیار متنوع می‌باشد به گونه‌ای که برای شستشوی شیشه، پنجره، آینه، درب‌های شیشه‌ای، کاشی و سرامیک و… از آن استفاده می‌شود.

امروزه افراد با استفاده از اسپری، ماده شوینده خود را به مکان مورد نظر آغشته و با پارچه میکرو می‌کشند. سپس برای تمیز کردن شیشه با شیشه‌شوی خانگی می‌توان تمامی مساحت شیشه حتی بخش‌‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت‌تر است را درخشان کرد.

در جهت راحتی شما، مجموعه تجهیزات خانگی ابراهیم دستگاه‌های شیشه‌شوی خانگی را معرفی می‌کند. ترکیب هوشمند شیشه اسپری و پارچه میکروفیبر به همراه دستگاه شست و شوی شیشه که دارای عملکرد و مکشی قوی می‌باشد، تمیزی و درخشش پنجره‌ها را برای شما تضمین می‌کند.

سایر موارد کاربرد شیشه شوی خانگی

از دستگاه شیشه شوی خانگی کارچر برای تمامی سطوح صاف ( آینه، کاشی، میزهای شیشه‌ای و…) استفاده می‌شود. این دستگاه علاوه بر داشتن کاربرد در تمیز کردن شیشه‌ی پنجره خانه‌هایمان، یک دستیار و کمک کننده در تمیز کردن سایر سطوح شیشه‌ای نیز می‌باشد. سطوح مخلفی همچون کاشی دیوارها، آینه، میز و درهای شیشه‌ای. البته کاربردهای شیشه‌شوی بسیار است.

تمیز کردن شیشه با شیشه شوی خانگی بخاطر قابلیت‌هایی که دارد از جمله مدیریت آسان، داشتن وزن کم و راحتی کار، تجربه‌ای شیرین و لذت بخش است که باعث صرفه‌جویی بسیار در وقت کاربران می‌َشود.

خرید محصولات خانگی کارچر با گارانتی 12 ماهه ابراهیم
مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “بهترین راه شستشوی شیشه

 1. keivan hashemi گفت:

  قیمت دستگاه های شیشه شور مقرون به صرفه است که ادم هزینه کنه؟

  1. پشتیبانی ابراهیم گفت:

   سلام وقت بخیر،
   با توجه به تنوع کاربرد دستگاه شیشه شور در فرایند های نظافتی، از جمله قابلیت شستن سطوح عمودی و افقی، نظافت گاز شیشه ای، آینه و شیشه ها، نظافت شیشه خودرو و موارد دیگری از این دست، در کنار قابلیت شستشو با ماده شوینده و مخازن جمع آوری آب باقیمانده روی سطح، کیفیت نظافت را به میزان چشمگیری افزایش میدهد. این تنوع کاربرد، استفاده از دستگاه را در مصارف خانگی مقرون به صرفه میکند.

 2. ramin mohammdi گفت:

  قیمت این دستگاه ها رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

  1. پشتیبانی ابراهیم گفت:

   سلام، برای دریافت لیست قیمت شیشه شوی خانگی میتوانید با شماره تلفن ۸۷۱۸۵۱۱۱-۰۲۱ تماس حاصل کنید.

 3. پدرام گفت:

  سلام من من یک گل فروشی دارم و بیشتر فضا از شیشه هستش می خواستم بدونم از اونجاییکه بخار بخارشوی خیلی داغ ،موقع شستن باعث شکستن شیشه ها نمیشه؟

  1. پشتیبانی ابراهیم گفت:

   وقت بخیر دوست عزیز، درجه دما دستگاه بخارشوی قابلیت تغیر دارد و میتوانید در دمای پایین تر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید